Aktualności
9.01.2016 VIII Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę

To kolejna patriotyczna inicjatywa, która się rozwija. Odbyła się już ósma pielgrzymka polskich kibiców na Jasną Górę. Szacunkowo zgromadziła ponad pięć tysięcy osób. Kibice Unii Tarnów wyruszyli busem w 20 osób, z flagą White Uniated. W Częstochowie widoczni kibice z całej Polski, najmocniej Śląska, Górnika Zabrze, Legii, Wisły, Lecha. Kibice tego ostatniego klubu przygotowali oprawę podczas racowiska z transparentem – „O Boga, za wolność, prawo, chleb, przeciw komunie”.

Wcześniej odbyła się Msza Św. w sanktuarium pod przewodnictwem ks. Jarosława Wąsowicza, podczas której poświęcono flagi i barwy klubowe. Odczytano również postulaty kibiców, które zostaną przesłane do pani premier Beaty Szydło, dotyczące sytuacji w naszym kraju – dekomunizacji, rozliczenia zbrodniarzy PRL-owskich, przywrócenia Polakom polskiego kapitału, mediów itd.

O godz. 14 odbył się wykład Wojciecha Sumlińskiego nt. „Mordy założycielskie III RP”. A na koniec wspomniana wcześniej prezentacja flag klubowych na Wałach Jasnogórskich, podczas której odpalono setki rac, ogni, fajerwerków.

Zapraszamy za rok!

Autor

Zobacz także