Aktualności
90 lat: Unia – Jagiellonia 95/96

W tym szczególnym dla naszego klubu roku, będziemy starali się Wam zamieszczać różne ciekawostki związane z Unią, a także ruchem kibicowskim. Dzisiaj wrzucamy pamiątkowy skan z „Tarnowskich Azotów” ze zdjęciami po ostatnim meczu Jaskółek w sezonie 1995/6. Był to zwycięski mecz w II lidze (odpowiednik dzisiejszej I ligi) z Jagiellonią Białystok. Unia wygrała 2-0 kończąc sezon na 5 miejscu! Był to najlepszy wynik piłkarzy w rozgrywkach ligowych.

Bramki dla tarnowian zdobył Krzysztof Palej.

Rywale po porażce musieli się pożegnać z II ligą. Kto by przypuszczał, że teraz to Jagiellonia walczy o mistrzostwa Polski i europejskie puchary, a Jaskółki o utrzymanie w III czyli IV lidze.

Unię w tamtym sezonie wyprzedziły Polonia Warszawa, Wisła Kraków, Petrochemia Płock i Jeziorak Iława. Za nami m.in. Cracovia czy Motor Lublin.

Co ciekawe w tym sezonie, obecnie ekstraklasowe krakowskie drużyny były w cieniu … Hutnika Kraków, który zajął 3 miejsce w I lidze. Dzisiaj jest to sytuacja niewyobrażalna.

Poniżej tabela II ligi (gr.wschodnia):


W I lidze kompletna dominacja w walce o Mistrzostwo Polski Widzewa Łódź i Legii Warszawa, wtedy tymi pojedynkami żyła Polska.

Tabela I ligi:


źródło: http://www.hppn.pl/

Pozostaje życzyć piłkarzom Unii Tarnów powrotu do tych lat świetności.

Zobacz także