Aktualności
Avia Świdnik – Unia Tarnów 20.05.2023 – relacja

Avia Świdnik – Unia Tarnów 20.05.2023. Na jeden z najdalszych wyjazdów w tej rundzie udajemy się w 58 osób (w tym 3 Stal Gorzów). Podróżujemy furami oraz autokarem. Na stadion wchodzimy sprawnie, mamy ze sobą dwie flagi: Chyszów oraz małą Jaskółkę. Prowadzimy głośny doping w asyście bębna przez całe spotkanie. Momentami, jak np. po golu zdobytym z karnego na 1:1 nakręcamy się i dajemy z siebie 200% aby wesprzeć drużynę w walce o utrzymanie. Kibicom Avii dziękujemy za podrzucenie nam wody do sektora gości.

Co do walki o utrzymanie .. To tak jak wspominaliśmy przy okazji ostatniej relacji z meczu z rezerwami Korony Kielce. Z naszej ligi przy obecnej konfiguracji spada 5 drużyn. Jest to zależne od tego ile drużyn w tym sezonie spada z ligi drugiej. Unia zajmuje obecnie 13 miejsce – nic się w tej materii od ostatniej kolejki nie zmieniło. Bezpośrednio za nami znajduje się zespół Chełmianki z 31 pkt na koncie. Unia ma ich 32 a znajdujące się nad Unią, na 12 pozycji Podhale ma ich już 36. Zarówno Podhale jak i Chełmianka w ostatniej kolejce zapunktowały. Chełmianka przywiozła z Kielc 1 cenny punkt, a Podhale po spektakularnym zwycięstwie na wyjeździe w Lublinie aż 0:9 rozbija u siebie rezerwy Cracovii 5:0 .. w tym miejscu warto przypomnieć, że Unia w tej rundzie uległa rezerwom klubu z kałuży 3:0. Konkludując nie ma lekko.

W środę 24 maja czeka nas mecz z Czarnymi Połaniec. Czarni są jak najbardziej w naszym zasięgu, więc wszyscy mimo środowego terminu stawiamy się przy Z3 punktualnie o godzinie 17:30 by zwyciężyć Czarnych razem z Unią! Przypominamy, że wszystkie osoby do 18 r/ż wstęp na mecz za okazaniem legitymacji szkolnej mają za free.

Natomiast po meczu z Czarnymi – w sobotę czeka nas arcyważny wyjazd do Nowego Targu i ciężki mecz z Podhalem, które w ostatnich dwóch kolejkach, o czym pisaliśmy – nokautuje swoich rywali kolejno na wyjeździe i u siebie 0:9 i 5:0. Zawodnicy będą jak nigdy potrzebować tam nas – kibiców aby wyrwać cenne punkty. WSZYSCY DO NOWEGO TARGU!!! TYLKO UNIA!!!

 

  • FOTORELACJA
  •  

    Zobacz także