Aktualności
Awans do ekstraligi po meczu z Wybrzeżem

Żużlowy pojedynek z Wybrzeżem Gdańsk zasługuje na uwagę ze względu na przypieczętowanie awansu żużlowców, jak również na przygotowaną na ten mecz oprawę. Przedstawiamy relację z tego meczu:

 

UNIA TARNÓW – Wybrzeże Gdańsk (24.09.2017)

 

Finał z prawdziwego zdarzenia, zdecydowanie mecz ten zasłużył na to miano po każdym względem, kapitalne widowisko sportowe, mega doping, w skrócie byliśmy świadkami żużlowego święta w Tarnowie.

Tarnowianie przystąpili do tego meczu ze stratą ośmiu punktów, jednak szybko przewaga Gdańska została zniwelowana i Jaskółki prowadziły różnicą własnie tych 8 oczek co sprawiało, że całe spotkanie oglądaliśmy w napięciu i jeden bieg mógł zadecydować o losach awansu. O tym kto awansuje do extraligi zadecydował bieg 15, w którym Kacper Gomólski został wykluczony za spowodowanie upadku Kuby Jamroga, wtedy na trybunach zapanowała prawdziwa wrzawa, bo wykluczenie skutkowało tym, że Gdańsk stracił szanse na bezpośredni awans do elity. Po meczu świętujemy wspólnie z zawodnikami, którzy przekazują nam puchar na gniazdo. Super sprawa!

Szczególne podziękowania dla Kennetha Bjerre oraz Jakuba Jamroga za wspięcie się na gniazdo i zbicie piątek !Ze strony kibicowskiej było naprawdę dobrze ! Przygotowaliśmy oprawę składającą się z sektorówki „Extraligowcy” oraz transa „Nasze miejsce jest w elicie, wszyscy się z tym pogodzicie”. Do tego odpalamy sporą ilość biało niebieskich świec dymnych oraz rac. Młyn również prezentował się okazale! Tego dnia Unię dopingowała rekordowa liczba prawie 300 osób! Co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem za naszej kadencji!

Dzięki wszystkim za przybicie tak licznie. Mamy nadzieje, że za pół roku ponownie spotkamy się w tym samym miejscu. Na płocie wieszamy „Unia Tarnów”, „Unia Polska”, „Śp.Krystian Rempała” oraz „Ultras Jaskółki” na gnieździe. Gości ok. 30.

Na koniec dziękujemy wszystkim za to że byli z nami cały sezon, na dobre i na złe, mimo spadku do pierwszej ligi. Ten sezon był zdecydowanie krokiem w przód w naszym wykonaniu i oby tendencja ta miała miejsce również w nowym sezonie Extraligowym. UNIA TO MY !

Ultras Jaskółki.

 

Zdjęcia:

Zobacz także