Aktualności
Bronimy polskich wartości

26-30.10.2020. Ostatni tydzień był bardzo burzliwy nie tylko w naszym mieście, ale w całym kraju. W Polsce doszło do wielu ataków na wiernych i dewastacji miejsc kultu. Kibice Unii Tarnów gromadzili się pod katedrą, aby do podobnych czynów nie doszło w naszym mieście. Odcięliśmy się od sporu politycznego, akcentując ważne dla nas i pokoleń naszych przodków wartości, związane z chrześcijaństwem, które jest nie tylko religią, ale i dziedzictwem kulturowym narodu polskiego.

Najwięcej osób, ponad 100, zebrało się drugiego dnia, ale marsz przeciw wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego już przeszedł inną trasą. Do żadnych incydentów nie doszło. Cieszy zainteresowanie innych osób, niezwiązanych z kibicowaniem, którzy również przybyli pod katedrę.

Policja obstawiała okolice katedry, wiec następnego dnia szybko się rozchodzimy, a część ok. 25 osób pozostało na modlitwie różańcowej pod pomnikiem Jana Pawła II.

30 października w Tarnowie od paru lat odbywał się Tarnowski Marsz Niepodległości. W tym roku w związku z wprowadzonymi obostrzeniami epidemiologicznymi tylko symbolicznie, wraz z działaczami narodowymi odpaliliśmy race pod grobem nieznanego żołnierza z transparentem „Bóg Honor Ojczyzna – Tarnów Pierwsze Niepodległe” oraz flagą Tarnowskiego Obozu Narodowego. Następnie przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów Wierni, Stowarzyszenia Tarnów Pierwsze Niepodległe oraz Tarnowskiego Obozu Narodowego złożyli wieniec.

Zobacz także