Aktualności
Historia wyjazdów do Bochni

W sobotę o godz. 13:30 Unia zagra w Bochni z BKS. Zbiórka na wyjazd o godz. 12:00 pod stadionem. Koszt wyjazdu 15 zł. Unia po wygranej z Barciczanką 2-1 ma na swoim koncie 47 punktów i cały czas mając jeden zaległy mecz traci 3 punkty do liderującego Popradu Muszyna. BKS jest obecnie na 9 miejscu. W ostatniej kolejce zwyciężył z Glinikiem 3-0. Przybliżamy historię naszych wyjazdów do Bochni. Największy z nich liczył 120 osób.

2003/4: BKS Bochnia – Unia Tarnów (57, Bochnia 60)

Pomimo, iż ten wyjazd był w środę, a więc w środku tygodnia i jak wiadomo nie każdy może jechać, na zbiórce pojawiło się nas 50. Jedziemy pociągiem, niestety od samego Tarnowa mamy obstawę psów i trochę problemów z kanarem, ale jakoś dojeżdżamy do Bochni. Na miejscu czekało na nas już czterech kibiców Wisły z Krakowa i wraz z nimi wyruszamy na stadion. Na stadionie dołącza do nas 3 kibiców Wisły z Bochni (jak wiadomo jest ich tam więcej, ale byli z miejscowymi), więc w sumie jest nas 57. Nie mamy ze sobą niestety żadnej flagi, a to przez sobotnie derby, po których flagi nie nadawały się do wywieszenia (wybłocone itp.). Zostaje powieszona tylko mała fana Wisły przywieziona z Krakowa. Na początku spotkania rzucamy sporo serpentyn i nieźle dopingujemy, niestety animuszu nie wystarczyło na długo i po czasie zaczęła się atmosfera piknikowa. Ożywił się tylko gdy wychodziliśmy – zmuszono nas do wyjścia wcześniej na pociąg. Teraz o miejscowych – ich młyn około 60 osób, 5 flag w tym jedna zdobyta, plus duża flaga na kiju. Na początek również rzucają serpentyny i konfetti, prowadzą dobry doping a w drugiej połowie odpalają 4 race i 2 ognie bengalskie. Mecz dobywał się w przyjaznej atmosferze i nie było żadnych incydentów. Droga powrotna mija spokojnie bez żadnych przygód. Pozdrowienia dla obecnych. Cieszy dobra postawa piłkarzy i wygrana 3-1.

2004/5: BKS Bochnia – Unia Tarnów 02.10.2004 (25)

Z Tarnowa do Bochni przyjechało do 20 osób, dołącza do nas dwóch wiślaków dojeżdża jeszcze ktoś autem i w sumie jest nas około 25 osób na sektorze gości. Liczba bardzo kiepska, ale nie ma, co się dziwić – w czwartek większość ekipy miała sprawy w sądzie za Nowy Sącz, a mecz z dnia na dzień przełożyli.

2005/6: BKS Bochnia – Unia Tarnów 14.05.2006 (120+30 Wisła)

W niedzielne popołudnie, choć mecz planowany był na sobotę i nie wiedzieć, czemu termin został zmieniony, do Bochni wybrało się 120 sympatyków Unii. Na miejscu dołącza do nas grupa około 30 sympatyków „Bialej Gwiazdy”, co daje nam całkiem dobrą liczbę 150 głów.
Na mecz wbijamy się przez płot gdyż ceny biletów (po 5 zł) nie wszystkim się spodobały. Ochrona nie robiła większych problemów a nawet starali się być mili i zbytnio nie przeszkadzać. Na płocie wieszamy 2 flagi i jedziemy z konkretnym dopingiem praktycznie przez całą pierwszą połowę, niestety w przerwie część wiary się porozchodziła. Wrócili w połowie II połowy i fakt ten sprawił, że dopiero od tego momentu znów bardzo dobry doping można było usłyszeć z naszego sektora. Szkoda tylko, że 3 min przed końcem sędzia wyciągnął karnego z kapelusza i nasi zawodnicy przegrali.

2006/7: Bocheński KS – Unia Tarnów 07.04.2007 (91, Bochnia 65)

Drugi mecz i drugi wyjazd, a do tego wypadł w wielką sobotę. Wyruszamy tradycyjnie pociągiem, a kilkanaście osób dojeżdża własnym transportem. Ostatecznie obliczamy, że na stadionie Bocheńskiego stawiło się 91 fanów Unii (kilkanaście osób nie wchodzi), tradycyjnie wspomaga nas kilku fanów Wisły i 1 kibic Wisły Szczucin, na wyposażeniu mamy jedną fanę „Jaskółki”. Fani z Bochni stworzyli 65 osobowy młyn, odpalili trochę pirotechniki. Piłkarze wygrali więc w dobrych humorach wróciliśmy do domów.

2007/8: BKS Bochnia – Unia Tarnów 05.09.2007 (67+5 Wisła)

Ten całkiem fajny wyjazd wypadł nam w środę, co na pewno w jakiś sposób wpłynęło na naszą liczbę. W Bochni ostatecznie pojawiamy się w 67 osób, wspomaga nas 5 wiślaków. Doping prowadzimy na dwie strony, raczej sporadyczny. Pogoda deszczowa i zimna, ale piłkarze rozgrywają niezłe spotkanie i po raz kolejny wygrywają.

2013/14: BKS Bochnia – Unia Tarnów 29.09.2013 (80+60 Wisła)

Mecz przyjaźni. Na wspólnym sektorze gromadzi się 60 Wiślaków i 80 kibiców Unii. Na mecz docieramy pociągiem oraz samochodami.