1.07.2017: Elita Tarnowa Cup Lato 2017 – VIII Turniej Kibiców Unii Tarnów

 

Nasza piłkarska, sportowa rywalizacja ma już 10-letnią historię, tyle właśnie mija od pierwszego oficjalnego turnieju kibicowskiego w Tarnowie. Dzisiaj zagraliśmy po raz ósmy, a drugi w „Jaskółczym Gnieździe”. Tym razem formuła była skromniejsza, rywalizowało 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. Walka o awans do półfinałów toczyła się do ostatniej chwili. Zwycięzcami zostali Ultras Jaskółki, wicemistrzami Klikowa, a brąz dla Śródmieścia.

 

15.07.2017. Na zorganizowanym przez kibiców Resovii Rzeszów turnieju – Najstarsi w Polsce meldujemy się w 40 osób. W tym samym czasie nasi piłkarze grają spranig z Resovią na głównym stadionie. Kilkoma okrzykami zachęcamy ich do walki o awans do drugiej ligi w nadchodzącym sezonie. Sparing przegrywają 5-0. Znacznie lepiej idzie nam w zmaganiach piłkarskich, odpadamy dopiero w ćwierćfinale. Dziękujemy za konkretną gościnę!

 

Unia Tarnów – Avia Świdnik 12.08.2018

 

Na mecz udajemy się podobnie jak w rundzie jesiennej w 22 osoby.

 

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 15.08.2017

 

Na meczu z KSZO Ostrowiec nas do 120 osób. Prowadzimy doping przez większość spotkania. Z okazji Święta Wojska Polskiego wieszamy transparent z wciąż aktualnym hasłem – „Idź prosto pośród tych co na kolanach”, do tego wisi flaga Polski i mała biało-czerwona TARNÓW oraz Mafia. W tym samym czasie na derby Rzeszowa udała się 10-osobowa delegacja. Dzięki za gościnę.

 

Podhale Nowy Targ – Unia Tarnów 19.08.2017

 

Na wyjazd pod Tatry do Nowego Targu udajemy się autokarem i samochodem w 60 osób z flagą Mafia. Wyjeżdżamy z Tarnowa w 30-stopniowym upale, ale podczas meczu pogoda diametralnie ulega zmianie. Pod stadion docieramy 20 minut przed meczem, doping rozpoczynamy wraz z wejściem piłkarzy na murawę. Szybko strzelona bramka poprawia nastroje po dwóch nienajlepszych poprzednich meczach. W pierwszej połowie nadciąga potężna ulewa. Udajemy się pod budynek przy bramie. Część grupy bez koszulek wraca na sektor i prowadzimy doping na dwie strony, podobnie było w drugiej połowie. W końcu doping pod koniec spotkania stał na dawnym, dobrym poziomie. Niestety gospodarze wyrównali i mecz kończy się tylko remisem. Piłkarze po meczu dziękują za doping, my śpiewamy sto lat Marcelowi Tylowi, który niedawno obchodził urodziny.

 

Unia Tarnów – Podlasie Biała-Podlaska 26.08.2017

 

Wreszcie zwycięstwo! Piłkarze Unii Tarnów odnieśli pierwsze zwycięstwo w sezonie i po czterech meczach mają na swoim koncie 5 punktów. Bramki dla Jaskółek zdobywali Wrzosek, Hebda i Sojda. Trzy punkty pozwoliły na razie przesunąć się na 8 pozycję w tabeli. My jesteśmy obecni w około 70 osób i dopingujemy przez większość pierwszej i część drugiej połowy.

 

Resovia Rzeszów – Unia Tarnów 30.08.2017

 

Na środowy wyjazd do Rzeszowa udajemy się samochodami i autokarem. Łącznie na stadionie meldujemy się w 105 osób, co uważamy za bardzo dobry jak na środę wynik. Mamy ze sobą z flagę Mafia oraz bęben. Doping na przemian i wraz z Resoviakami prowadzimy praktycznie przez całe spotkanie, chwilami stał na dobrym poziomie. Mecz przebiegł pod znakiem wspólnej zabawy i integracji. Dziękujemy Resoviakom za gościnę.

 

Unia Tarnów – Motor Lublin 2.09.2017

 

Katastrofa. Brakuje słów, aby określić poziom absurdu panującego w naszym klubie. Apogeum. Do tej pory taki mecz jak z Motorem Lublin był wielkim wydarzeniem, które przyciągało ludzi na trybuny. Tym razem było zupełnie inaczej. Klub zaczął robić problemy ze sprzedażą biletów dla gości, w związku z tym Motor odwołał swój wyjazd. Następnie widowisko postanowiła zepsuć nam ochrona cofając wcześniej sprawdzaną oprawę. Problemem stała się sektorówka, a dokładniej jej wielkość. Na reakcję klubu nie mogliśmy liczyć, bo nie ma w nim nikogo kompetentnego. Długie tłumaczenia na nic się zdały, poza grożeniem interwencją policji. Odbiera się ostatnią rzecz, która przyciąga jeszcze ludzi na mecze – dobrą atmosferę. Oczywiście do wszystkiego dostosowali się piłkarze, dostając baty 0-4. Czego można się spodziewać, kiedy nie robi się żadnych wzmocnień, a nadrzędny cel prezesa, jakim jest ogrodzenie boisk nie doczekał się realizacji od 4 lat? Promocja klubu również nie jest potrzebna, gdyż w mniemaniu prezesa nawet plakatowanie jest zbędne. Sami wyręczamy klub w tym aspekcie. Podobnie było przez lata z klubową stroną internetową, która po przejęciu przez klub nie działa już kilka miesięcy.
Wywieszamy cztery flagi: Ultras, Os. Zielonego, FC Sufczyn i Mościc. Krzyknęliśmy, co mieliśmy do powiedzenia i nie prowadziliśmy dalej dopingu, rozsiadając się na trybunach. I tak mecz na ruderze miejskiej, na którym wiało nudą był imprezą masową podwyższonego ryzyka. Kto pierwszy raz przyszedł i zobaczył taki spektakl może już tu nie wrócić, co na pewno cieszy lokalne władze, będące dumne z tego, że to Nieciecza ma ekstraklasę, a w Tarnowie nie da się nic zbudować od lat. Jeszcze przypomnijmy o genialnym systemie identyfikacji za parę milionów. Dzień przed meczem nie mogła się odbyć zgodnie z planem przedsprzedaż biletów, ponieważ nie mogła odbywać się równocześnie z przedsprzedażą na żużel. Groteska organizacyjna i poziom zarządzania klubem osiągnął dno.

 

Olimpia Wojnicz – Unia Tarnów 6.09.2017. PUCHAR POLSKI.

 

W Wojniczu stawiamy się w 23 osoby. Doping prowadzimy pod koniec pierwszej połowy. Piłkarze wygrywają 4-1 i awansowali dalej do III rundy PP TOZPN.

 

Karpaty Krosno – Unia Tarnów 9.09.2017

 

Tarnowa wyjeżdżamy w 2 autokary. Po drodze dołącza do nas kilka aut Resovii i na sektorze meldujemy się w ok. 125 osób. Wieszamy 2 flagi (Mafia oraz Elita Tarnowa) i 2 transparenty („Wczoraj wrogu, dzisiaj bracie – kiedy tovii dupy dacie?”, „podKARPAckie prosTYtutki”). Piłkarze przegrywają w fatalnym stylu 4-1 trafiając tym samym do strefy spadkowej. Po spotkaniu zapraszamy ich pod klatkę i wyjaśniamy sobie parę spraw.

 

Stal Rzeszów – Unia Tarnów. 16.09.2017

 

Na wyjazd do Rzeszowa udajemy się dwoma autokarami. Wieszamy trzy flagi – Elita Tarnowa, Mafia i FC Dębno, do tego transparent – 17.09.39 – okupanci razem przeciw Polsce. Delegacja od nas wraz z Eto udała się na mecz Resovii do Trzebini. Do wracającej grupy dołącza jedno auto i pod stadion melduje się w drugiej połowie jeszcze 14 fanów Unii i 9 ETO, co daje nam łączną liczbę około 105 osób, do tego oczywiście ekipa Resovii. (Dzięki) Niestety nie zostają wpuszczeni. Z tego względu chcemy opuścić stadion. Doping z wymianą uprzejmości, w asyście bębna.

 

Unia Tarnów – JKS Jarosław. 23.09.2017

 

Za takie mecze kibice kochają futbol. Kto dziś nie przyszedł do Jaskółczego Gniazda niech żałuje. Na tym meczu było wszystko. Jaskółki wygrały po dramatycznym meczu 3-2. Na meczu około 45 osób w młynie.

 

Unia Tarnów – MKS Trzebinia 7.10.2017

 

Mecz z Trzebinią, rywalem przeciętnym zgromadził całkiem dobry młyn w liczbie do 150 osób. Postanowiliśmy wreszcie uatrakcyjnić spotkanie Jaskółek odpowiednią oprawą. Doping zaczęliśmy już od pierwszych minut, chwilami lepszy, chwilami gorszy, ale prowadzony regularnie. Jeszcze przed przerwą prezentujemy oprawę składającą się z sektorówki, transparentu i białych flag na kijach. Sektorówka przedstawiała kibica dumnie prezentującego herb klubowy z hasłem – „W chwili pokusy, nie sprzedaj swej duszy”, odnoszący się do zasady, o której zapomnieli sezonowcy, konfidenci i przerzuty. Następnie młyn przenosimy na balkon, gdzie wieszamy flagę Mafia. Pojawia się także transparent zapraszający na wyjazd do Warszawy na Marsz Niepodległości – 11.11.2017 r. Można się już zapisywać na profilu Narodowego Tarnowa.

 

Soła Oświęcim – Unia Tarnów 14.10.2017

 

W Oświęcimiu na meczu z Sołą meldujemy się w 30 osób. Przejeżdżamy przez Skawinę nieopodal stadionu, na którym wyjazdowe spotkanie grały karpaty, ale tego dnia były nieobecne. Piłkarze niestety przegrali 3-0 i sytuacja coraz gorsza…
Niedziela 15.10 – Jedziemy w 15 osób z flagą na mecz Resovii w Chełmie jednak z powodu awarii autokaru nie dojeżdżamy i wracamy do domu… Dzięki za gościnę!!

 

Unia Tarnów – Wiślanie Jaśkowice. 21.10.2017

 

Wreszcie przyszedł czas na zwycięstwo 2-0, po którym Jaskółki przesunęły się na 13 miejsce w tabeli. Dopingujemy piłkarzy przez większość spotkania. Nas około 80 osób z flagą Jaskółki oraz transparentem zapraszającym na Tarnowski Marsz Niepodległości.

 

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów. 29.10.2017

 

Do Sandomierza udajemy się autokarem i busem w 80 osób, dołączają do nas samochody Resovii i łącznie na stadionie meldujemy się w 110 osób. Na sektorze wieszamy dwie flagi – UT mafia oraz debiutującą flagę wyjazdową „Władcy Miasta”.

 

Unia Tarnów – Chełmianka 4.11.2017

 

Na meczu debiutuje kolejna nowa flaga – duża flaga „Władcy Miasta”. Wieszamy także transparent przypominający dumne karty historii naszego miasta – „Tarnów pierwszy niepodległy”. Na boisku niestety mimo prowadzenia porażka 1-3.

 

11.11.2017. Tarnowski wyjazd na Marsz Niepodległości do Warszawy liczył sobie 40 osób. W tym roku z transparentami – Tarnów pierwszy niepodległy i Bóg Honor Ojczyzna oraz przygotowanymi z tej okazji czapkami „Tarnów pierwszy niepodległy”.
12.11.2017. Sopron – ETO Győr (1-2). Wspieramy ETO w 12 osób.

 

Unia Tarnów – Orlęta Radzyń Podlaski 18.11.2017

 

Na meczu dopingujemy w około 60 osób.

 

IX Turniej Kibiców Unii Tarnów – Elita Tarnowa Cup – zima 2017. – 16.12.2017

 

Można śmiało stwierdzić, że był to jeden z najlepszych i najbardziej emocjonujących turniejów kibiców Unii Tarnów. Zagraliśmy już po raz dziewiąty. W halowej rywalizacji trwającej ponad 7 godzin zmierzyło się 16 drużyn, około 150 zawodników, w tym drużyna kibiców Resovii. Całkowicie niespodziewanym zwycięzcą została drużyna Lwowskiej, mimo porażki w pierwszym meczu grupowym aż 0-5! W finale po sześciu seriach rzutów karnych wygrała z UTH. Trzecie miejsce zajęło PWST, a czwarte Zachodnia Banda. Na hali zgromadziło się ponad 250 osób. W fazie pucharowej aż 6 meczów kończyło się rzutami karnymi.

 

X OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA KIBICÓW NA JASNĄ GÓRĘ – 13.01.2018

 

Udajemy się w 14 osób.

 

NOWOROCZNY, CHARYTATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ – ROCZNIK 2007 – 20.01.2018

 

W godzinach przedpołudniowych udaliśmy się na halę sportową Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, gdzie odbywał się charytatywny turniej piłkarski chłopców z rocznika 2007. Młodych zawodników Unii Tarnów dopingujemy w 25 osób podczas dwóch spotkań.

 

MARSZ PRZYJAŹNI POLSKO – WĘGIERSKIEJ W TARNOWIE

 

Wraz z Tarnowskim Obozem Narodowym zorganizowaliśmy już po raz szósty Marsz Przyjaźni Polsko – Węgierskiej. Dokładnie w dniu 23 marca, kiedy to przypada ustanowiony przez parlamenty obu krajów Dzień Przyjaźni Polsko – Węgierskiej przemaszerowaliśmy ulicami naszego miasta. Początek marszu tradycyjnie miał miejsce pod Bramą Seklerską na skwerze Petöfiego. Kibice Unii meldują się w liczbie 70 osób z przygotowanym głównym transparentem „POLSKA WĘGRY – obrońcy Europy”, flagami: Narodowego Tarnowa i małą łączoną z Godłami obu krajów. Dodatkowo namalowaliśmy transparent german death capms. Dotarliśmy pod pomnik Gen. Józefa Bema, tarnowianina – bohatera obu narodów. Podkreślamy wielowiekową przyjaźń łączącą nasze narody, która w ostatnich latach ponownie mocniej zawiązuje się w walce o tradycyjną Europę i w kontrze do dyktatu potentatów z zachodu.

 

Motor Lublin – Resovia Rzeszów 24.03.2018

 

Ten mecz można śmiało nazwać szlagierem ligowym na poziomie ekstraklasy. Do Lublina udajemy się w 59 osób wspierać Resovię na rekordowym wyjeździe, który łącznie zgromadził 750 osób. Jechaliśmy w kolumnie 14 autokarów i dwóch samochodów. Na nowym stadionie Motoru zasiadło ponad 4,5 tys. widzów. Sektor Resovii bardzo dobrze oflagowany, my wieszamy wyjazdową flagę Władcy Miasta. Bardzo klimatyczny mecz z flagowiskiem, pirotechniką, oprawą z białych i czerwonych peleryn, z dobrym dopingiem i zwycięstwem na boisku 2-1. Sporo pirotechniki odpalane ze śpiewem także na postoju. W tym samym czasie ok. 30 kibiców dopinguje Jaskółki na meczu z Podhalem.

 

Unia Tarnów – Resovia Rzeszów 7.04.2018

 

Szybko stracone trzy bramki pozbawiły tego dnia kibiców emocji piłkarskich. Atmosfera raczej piknikowa, sporo osób porozsiadanych na trybunie, jednak doping prowadzimy w miarę regularnie w grupie ponad 100 osób. Na sektorze wieszamy flagę Władcy Miasta, transparent nawiązujący do przyjaźni polsko-węgierskiej przygotowany na niedawny marsz w Tarnowie oraz german death camps przypominający o niemieckich obozach zagłady. Ostatecznie mecz kończy się wynikiem 2-5. W tym samym dniu delegacja młodej Unii udaje się na wyjazd Stali Sanok do Przemyśla.

 

Zorza Zaczarnie – Unia Tarnów 11.04.2018

 

W regionalnym Pucharze Polski Jaskółki wygrywają pewnie w Zaczarniu 6-2 i czeka nas finał z Tuchovią w Tuchowie. 25 kibiców Jaskółek na tym wyjeździe.

 

Unia Tarnów – Avia Świdnik 18.05.2018

 

Od czasu do czasu dopingujemy. Zebraliśmy się w około 70 osób. Na stadion powróciła nasza maskotka „Zetka”.

 

Unia Tarnów – Karpaty Krosno 21.04.2018

 

Mecz był okazją do ultrasowskiej inauguracji w tym roku. W końcu prowadzimy dobry doping, szczególnie w pierwszej połowie. Nasz młyn liczył 120 osób. Prezentujemy biało-niebieską kartoniadę z Jaskółkami z herbu klubowego uzupełnioną transparentem „Tarnowskie Jaskółki” z dużą postacią z najnowszego wzoru walczącej Jaskółki na środku. Na zdjęciu oprawy możecie zobaczyć naszą maskotkę „Zetkę”, która ponownie się pojawiła i pojawi się także w środę na meczu ze Stalą. Będzie miała niespodzianki dla najmłodszych fanów, którzy przybędą do Jaskółczego Gniazda. Po przerwie prezentujemy oprawę składającą się z białej sektorówki z nowym logiem Elity Tarnowa i niebieskimi machajkami po bokach oraz transparentem w tej samej kolorystyce, uzupełnionym hasłem: do walki gotowa. Na sektorze wieszamy flagi: Zielonego, Mościc oraz Wschodniej Strony Miasta.

 

Unia Tarnów – Stal Rzeszów 25.04.2018

 

Cztery dni po meczu z Karpatami ponownie prezentujemy oprawę w „Jaskółczym Gnieździe”. Tym razem odnosiła się do sytuacji ze stadionem dla piłkarzy Unii, hasłem: „Mościce naszych spotkań lokalizacja” przypominamy władzom miasta i klubu, gdzie Unia ma mieć swój stadion. Na razie wiemy, że „Jaskółcze Gniazdo” ma być modernizowane za kilkadziesiąt milionów złotych jako wspólny obiekt piłkarsko-żużlowy, jednak tylko do wymogów 1 ligi. Za parę lat może się ponownie okazać, że wydano wielkie pieniądze na niefunkcjonalny obiekt. Wciąż jednak nie ma decyzji, co do mniejszego stadionu typowo piłkarskiego po drugiej stronie, który w obecnych warunkach jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju piłki nożnej w naszym klubie. Transparent uzupełniły flagi w biało-niebieskie pasy i duża ilość konfetti. Nas do 150 osób, z dopingiem przez prawie cały mecz, chwilami bardzo dobrym! Wieszamy flagę „Władcy Miasta” oraz transparent dla Ś.P. Kamila.

 

JKS Jarosław – Unia Tarnów 28.04.2018

 

Na mecz do Jarosławia udajemy się w 60 osób z wyjazdową flagą „Władcy Miasta”. Dopingujemy przez większą część spotkania, szczególnie w drugiej połowie nakręcając piłkarzy do walki. Mecz niestety zakończony przegraną 0-2. Dziękujemy za wszystko kibicom JKS.

 

Unia Tarnów – Spartakus Daleszyce 05.05.2018

 

Nikt nie wie kiedy, nie wie gdzie, ale co jakiś czas nawet w III lidze zdarzają się mecze, które emocjami potrafią przewyższyć niejeden mecz ekstraklasy czy Ligi Mistrzów. Takie spotkanie odbyło się w Jaskółczym Gnieździe ze Spartakusem Daleszyce. Na meczu wieszamy flagę oraz transparent poświęcony naszemu koledze – „Dudek wracaj do zdrowia”. Formujemy około 60-70 osobowy młyn z przerywanym dopingiem nakręcanym przez wydarzenia boiskowe. Dla piłkarzy był to ważny mecz z drużyną, która była jedną pozycję nad strefą spadkową i miała 4 punkty mniej od Unii. Tarnowianie trzykrotnie obejmowali prowadzenie, a rywale gonili, jednak za trzecim razem już im się to nie udało, gdyż w doliczonym czasie gry, nasz bramkarz Bartłomiej Banek wybronił rzut karny. Na boisku i trybunach euforia, a piłkarzom dziękujemy za ogromną walkę. Oby jak najwięcej takich zwycięstw!

 

Tuchovia Tuchów – Unia Tarnów 9.05.2018

 

W środowe popołudnie piłkarze Unii Tarnów zagrali w ramach okręgowego Pucharu Polski z Tuchovią. Jak się okazało był to najlepszy wyjazd do Tuchowa pod względem zarówno piłkarskim jak i kibicowskim. Zasiadamy na nowej, niedużej, zadaszonej trybunie. Prowadzimy bardzo dobry doping w asyście bębna, szczególnie w pierwszej połowie, gdy nasza liczba dobiła do ok. 110 osób. Po przerwie ultrasujemy. Rozkładamy biało – niebieski transparent z hasłem „To ta pasja właśnie – nigdy w nas nie zgaśnie”, odpalamy białe race i ognie wrocławskie oraz niebieskie świece dymne znakomicie bawiąc się na sektorze.

 

MKS Trzebinia – Unia Tarnów 12.05.2018

 

Do Trzebini udajemy się 10 furami bez obstawy przez całą drogę. Chwilę dopingujemy, wieszamy flagę Wschodnia Strona Miasta. Zawijamy się na początku drugiej połowy. Piłkarze remisują 0-0.

 

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Unia Tarnów 16.05.2018

 

Na zaległy mecz do Ostrowca dojeżdżamy w łącznej liczbie 90 osób. Z nami tego dnia delegacja Stali Sanok – dzięki za wsparcie. Część osób wchodzi na sektor, ale ze względu na nie wpuszczanie osób spoza listy wraca i solidarnie wszyscy stoimy pod stadionem. Kilkukrotnie zaznaczamy swoją obecność okrzykami.

 

Unia Tarnów – Soła Oświęcim 19.05.2018

 

Piłkarze Jaskółek uczynili kolejny krok do utrzymania się w III lidze wygrywając z Sołą 4-0. Nas 90-100 osób z flagą Władcy Miasta oraz transparentem „Ś.P. Jerry – pamiętamy” poświęconym naszemu koledze, którego pożegnaliśmy rok temu. Prowadzimy przerywany doping, a po meczu dziękujemy piłkarzom za wygraną.

 

GKS Drwinia – Unia Tarnów 23.05.2018

 

Na kolejny pucharowy mecz do Drwini udajemy się autami w 55 osób. Na kameralny stadion wchodzimy bez problemu w połowie pierwszej połowy. Co jakiś czas prowadzimy doping, który jednak nie poskutkował i nasi piłkarze przegrali. Mecz wywołał spore emocje na trybunach, tym razem zawodnicy Unii musieli uznać wyższość niżej notowanego rywala i odpadli z dalszych rozgrywek, wywołując duże rozczarowanie wśród kibiców.

 

Wiślanie Jaśkowice – Unia Tarnów 26.05.2018

 

W sobotnie popołudnie wybieramy się do Skawiny, gdzie na miejscowym stadionie mecze rozgrywają nasi ligowi rywale Wiślanie Jaśkowice. Mimo zakazu wpuszczania kibiców gości na miejsce docieramy w 35 osób. Po spisaniu i przeszukaniach w końcu wchodzimy na stadion, zasiadamy obok gospodarzy, trochę dopingujemy. Nasi płkarze remisują 1-1.

 

Unia Tarnów – Wisła Sandomierz 30.05.2018

 

Mecz fatalny pod względem piłkarskim. Jak się później okazało porażka była gwoździem do trumny, który przyczynił się do spadku. Na meczu flaga Jaskółki i około 45 kibiców w młynie.

 

Chełmianka Chełm – Unia Tarnów 3.06.2018

 

Na jeden z dalszych wyjazdów w naszej lidze do Chełma udajemy się w 65 osób, w tym 5 Resovia – dzięki za wsparcie. Na stadion docieramy w drugiej połowie, zawieszamy małą flagę „Władcy Miasta”. Wyrażamy swoje zdanie na temat postawy piłkarzy na boisku, którzy ponownie zawiedli i na dwie kolejki przed końcem są w bardzo trudnej sytuacji w walce o utrzymanie w III lidze. Kibicom Chełmianki dziękujemy za podrzucenie wody.

 

Unia Tarnów – Wólczanka Wólka Pełkińska 9.06.2018

 

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nikt nie przypuszczał, że pojedynek z tym rywalem wzbudzi największe emocje, ale taka właśnie jest piłka nożna – nieprzewidywalna. Sytuacja w tabeli spowodowała, że Unia musiała to spotkanie wygrać, gdyż znalazła się w strefie spadkowej. Na zbiórkę w Mościcach przychodzi około 100 osób i udajemy się na stadion ze śpiewem, rozpoczynając doping od początku spotkania. Dołączają kolejne osoby i w młynie gromadzi się 150 osób, udaje się także chwilami poderwać do dopingu całą trybunę! Świetna atmosfera przez cały mecz, poniosła piłkarzy do ważnego zwycięstwa. Już do przerwy „Jaskółki” prowadziły 2-0, kontrolując spotkanie. Po przerwie prezentujemy oprawę „Urodzeni dla Unii” z sektorówką z niemowlakiem, uzupełnioną białymi i niebieskimi machajkami. Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo 4-1 i motywujemy ich do kolejnej wygranej w ostatniej kolejce z Orlętami. Po tym meczu wszystko się rozstrzygnie, dowiemy się, kto zachowa miejsce w III lidze. Kto nie był w sobotę w Jaskółczym Gnieździe ma czego żałować. Dzięki wszystkim za stworzenie dobrego klimatu, a piłkarzom za maksymalne zaangażowanie. Cała Unia zawsze razem! Gratulacje dla Resovii za awans do II ligi, który przypieczętowali podczas meczu z KSZO!

 

Orlęta Radzyń Podlaski – Unia Tarnów 16.06.2018

 

Na ostatni wyjazd do Radzynia Podlaskiego udajemy się autokarem w 50 osób z flagą Władcy Miasta. Na mecz docieramy kilkanaście minut przed jego rozpoczęciem i od początku zaczynamy doping. W drugiej połowie można śmiało powiedzieć, że był najlepszy na wyjeździe w tym sezonie. Daliśmy z siebie wszystko. W końcu piłkarze wyrównali na 1-1, co dawało nam szanse utrzymania. Potem jeszcze trafiają w słupek… niestety ostatnie minuty nas pogrążyły i spadamy z III ligi. Kibicom Orląt dziękujemy za podrzucenie wody.