GKS Drwinia – ZKS Unia Tarnów 11.08.2019

 

Inauguracja nowego sezonu bez mobilizacji. Samochodami na mecz do Drwini udaje się 20 kibiców Unii. Większość woli oglądać mecz zza siatki, gdzie wszystko doskonale widać niż płacić 10 zł za bilet. Piłkarze wysoko wygrywają, po meczu zbijamy z nimi piątki.

 
ZKS Unia Tarnów – Poprad Muszyna 14.08.2019.
 

Mecz zakończył się tylko remisem 0-0, chociaż już na początku spotkania mieliśmy podyktowany rzut karny. Co jakiś czas dopingujemy, w drugiej połowie w około 80 osób ultrasujemy – do flagowiska odpalamy kilka ogni wrocławskich oraz czarne świece dymne. Wieszamy flagi Forza Unia i trans Rudy PDW.

 
Bruk Bet II Nieciecza – Unia Tarnów 18.08.2019
 

W to niedzielne przedpołudnie udajemy się do Niecieczy w 55 osób. W sektorze przeznaczonym dla gości wieszamy flagę Unia Tarnów i dopingujemy naszych zawodników.Gospodarze wzmocnieni zawodnikami pierwszego składu wygrywają 4-2.

 
GKS Glinik Gorlice – Okocimski KS Brzesko 24.08.2019
 

Wspieramy na wyjeździe Piwoszy w 40 osób, łącznie pojawia się w sektorze gości ponad 100 fanów. Wieszamy małą flagę Władcy Miasta, Okocimski ze swoimi dwoma fanami. Przed meczem organizatorzy robią problemy z wejściem na obiekt przez co część grupy udaje się pod kasy gospodarzy, tam dochodzi do lekkich ganianek Okocimskiego z Glinikiem. Ostatecznie wszyscy zostają wpuszczeni na sektor przeznaczony dla gości i co jakiś czas prowadzimy doping.

 

Wolania Wola Rzędzińska – ZKS Unia Tarnów 28.08.2019

 

Na środowy mecz na wschodnich przedmieściach naszego miasta najbardziej zmobilizowali się kibice z pobliskich tarnowskich blokowisk, które wykręciły dobrą liczbę. Stąd też zaprezentowana oprawa „Front Wschodni” podświetlona ogniami wrocławskimi i stroboskopami, uzupełniona małymi biało-niebieskimi machajkami. Udajemy się w kilku grupach, na głównej zbiórce duża ilość policji, która nie szczędzi mandatów w tym dniu. Mecz był traktowany jak spotkanie podwyższonego ryzyka, ale to wcale nie przeszkadzało w znakomitej zabawie na sektorze. Prowadzimy dobry doping w asyście bębna przez większość meczu. Poza oprawą wieszamy dwie flagi. Łącznie nas ok. 160 osób, w tym kilka na trybunie obok wypełnionej klatki, także brawa i radość po bramkach dla Unii świadczą, że wśród piknikowej publiczności były osoby sympatyzujące z „Jaskółkami”. Piłkarze wygrywają wysoko, chociaż w końcówce dali sobie strzelić bramki i mecz kończy się wynikiem 5-3.

 

ZKS Unia Tarnów – Lubań Maniowy 31.08.2019

 

Trzy dni po wyjazdowym meczu w Woli Rzędzińskiej, ponownie przygotowujemy oprawę. Oczywiście rywal nie jest ani piłkarsko, ani kibicowsko ciekawy, jednak to dla Unii przychodzimy i Ją dopingujemy. Oprawa wyszła wyśmienicie, także doping podczas jej prezentacji na pełnej korbie. Odpalamy 20 rac i czarne świece dymne, machamy flagami, urządzamy prawdziwą fiestę w „Jaskółczym Gnieździe”. Treść łączyła naszą kibicowską pasję z historią klubu, który od swojego początku jest nierozerwalnie związany z największym potentatem chemicznym Zakładami Azotowymi, a także miastem, które dzięki nim przeżyło rozwój przemysłowy i infrastrukturalny. Na transparencie widniało hasło – Chemical City, zaś na sektorówce – Ultraaktywna Strefa Pirotechniczna. Nas do 110 osób, wieszamy 6 flag: Ultras, Duma Tarnowa, Forza Unia oraz Mościce, FC Dębno i FC Sufczyn.

 
Okocimski KS Brzesko – Orkan Szczyrzyc 7.09.2019
 

W około 20 osób, głównie FC Sufczyn & Dębno odwiedzamy naszych Przyjaciół z Okocimskiego Brzesko na meczu z Orkanem. Na płocie wiszą dwie fany – jedna Okocimskiego i druga FC SUFCZYN.

 
ZKS Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska / Grabno – Okocimski II 14.09.2019
 

Przed południem gromadzimy się na naszym meczu wieszając flagę Jaskółki w około 50 osób. Po południu udajemy się do naszego FC Grabno, gdzie miejscowa drużyna mierzyła się z Okocimskim II Brzesko. Na kameralnym obiekcie formujemy około 90-osobowy młyn i wieszamy naszą fanę ZKS UNIA TARNÓW. W pierwszej połowie ultrasujemy odpalając saletry. Zostajemy na wspólnym grillu, dobrze bawiąc się do wieczora.

 

Okocimski KS Brzesko – ZKS Unia Tarnów 18.09.2019

 

Na środowy mecz przyjaźni do Brzeska udajemy się samochodami w 43 osoby. Łącznie formujemy około 100 osobowy młyn, co jakiś czas dopingując. Piłkarze podobnie jak przed tygodniem rozkręcili się po przerwie strzelając trzy gole (Ostrowski, Popiela, Biały). Mogła paść jeszcze jedna bramka po efektownym „krzyżaku” (tzw. Rabona) w wykonaniu Łukasza Popieli, jednak piłka po przelobowaniu bramkarza wylądowała tuż obok słupka.

 
ZKS Unia Tarnów – Poprad Rytro 21.09.2019
 

Na meczu z Popradem Rytro zaprezentowaliśmy oprawę nawiązującą do wydarzeń z ostatnich tygodni. W Tarnowie rozgorzała gorąca dyskusja, wywołująca liczny sprzeciw mieszkańców wobec usunięcia „Jaskółki” z nazwy obecnie modernizowanej, największej sportowej hali w Tarnowie, pamiętającej sukcesy koszykarzy Unii Tarnów, mecze naszych szczypiornistów, młodych piłkarzy czy turnieje, w których sami występowaliśmy na parkiecie w kibicowskiej rywalizacji. Ludzie związani z tarnowskim sportem i jego sympatycy mocno do niej przywiązani podpisywali się pod naszą petycją. Wspólnie udało nam się wygrać tą batalię i zachować „Jaskółkę”.

Oprawa przypomniała o dwóch najważniejszych symbolach naszego miasta. Leliwa – szlachecki herb rodu tarnowskich, Spycimira Leliwity wybitnego człowieka średniowiecza, założyciela grodu pod Górą Św. Marcina w XIV wieku, do dzisiaj będąca herbem Tarnowa i Jaskółka – znak rozpoznawczy tarnowskich Zakładów Azotowych, które były i są głównym motorem napędowym rozwoju przemysłowego, infrastrukturalnego, kulturalnego i sportowego. Za ich przyczyną stała się herbem wielu tysięcy sportowców, skupionych przez lata w kilkunastu sekcjach, sławiących Tarnów i Unię na arenie krajowej i międzynarodowej. Na sektorówce umieściliśmy je nad panoramą, w której uwzględniliśmy stadion, fabryczne kominy, wieżowce i ratusz. Znakomicie z kolorystyką oprawy zgrały się czerwone race po obu jej stronach nadając odpowiedniego klimatu. Nas 140 osób, w tym 20 Okocimski Brzesko (dzięki za przybycie!). Na sektorze dwie nasze flagi Władcy Miasta i Ultras oraz jedna Okocimskiego.

 

KS Rzepiennik – ZKS Unia Tarnów / Dunajec Zakliczyn – Tarnovia 25.09.2019 (PUCHAR POLSKI)

 

W 35 osób udajemy się do Rzepiennika Strzyżewskiego na nasz mecz w PP, zaznaczamy swoją obecność. U kibiców gospodarzy sporo barw, pojawia się także ultras. Ten mecz wywołał rekordowe zainteresowanie, oglądało go ok. 250 osób.
Ponadto 25 osób w Zakliczynie, gdzie wraz z lokalnymi kibicami Unii idziemy na mecz samsona wola lubecka, który w tym samym czasie gra z Dunajcem Zakliczyn. Tam również zaznaczamy swoją obecność. Kibiców samsona nie stwierdzono.

 
Glinik Gorlice – Unia Tarnów 28.09.2019
 

Nas 105 osób, w tym 50 Okocimski (dzięki za wsparcie)! Przez niezrozumiałe decyzje klubu z Gorlic nie zostajemy wpuszczeni na stadion, prowadzimy przerywany doping zza stadionu. Mamy ze sobą transparent dla naszego kolegi, który przebywa na przymusowych wczasach – Zakrzew PDW! Droga do Gorlic z obstawą. Po meczu udajemy się najpierw na wesele naszego kolegi, który zmienił stan cywilny, a chwilę później pod kryminał, pozdrowić naszego brata. Unia wygrywa 4-1 i wraca na 1 miejsce!

 
Unia Tarnów – Orkan Szczyrzyc 19.10.2019
 

Na meczu z Orkanem Szczyrzyc gromadzimy się w 100 osób, dopingując głównie w drugiej połowie. Spotkanie było także okazją do treningu nowych przyśpiewek, gdyż najważniejszy pojedynek tej rundy wciąż przed nami. Pojawia się drobna choreografia z herbem, flagami i serpentynami. Sektor ładnie oflagowany, wiszą flagi: Unia Tarnów, Ultras, FC Sufczyn, Mościce, FC Dębno, Duma Tarnowa oraz transparent „Zakrzew – Pozdrowienia do więzienia”. Dobre nastroje nieco popsuła stracona bramka w ostatniej minucie meczu, przez co tylko remisujemy 1-1 i ponownie następuje zamiana na fotelu lidera.

 
ZKS Unia Tarnów – Tarnovia 26.10.2019 (juniorzy starsi)
 

W sobotę w Jaskółczym Gnieździe odbyły się derby Tarnowa w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Po zwycięstwach trampkarzy młodszych (4-1), oraz trampkarzy starszych (2-1), również nasza najstarsza młodzieżówka zwycięża w derbowym pojedynku z Tarnovią. Mecz walki z trzema czerwonymi kartkami, który oglądało około 100 widzów. Jaskółki mimo straconej bramki, w drugiej połowie pokazały wyższość nad rywalami przechylając w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po meczu świętujemy z zawodnikami i liczymy na pewną wygraną za dwa tygodnie w meczu seniorów. Każdy to powie, że UNIA rządzi w Tarnowie!

 
ZKS Unia Tarnów – Tarnovia, 44.Derby Tarnowa 9.11.2019
 

Derby w naszym mieście, choć z długą sportową historią, kibicowsko elektryzują dopiero w XXI wieku. Do końca lat 80. Unia nie miała rywali na trybunach, potem kluby rozmijały się przez większość czasu, gdyż „Jaskółki” występowały na wyższym szczeblu ligowym. Dopiero w 2002 roku doszło do poważnej, bezpośredniej konfrontacji podczas Pucharu Polski na stadionie naszych rywali. W tym roku ligowe derby przypadły na ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Mając sporo czasu na organizację tego meczu podjęliśmy starania w klubie, w celu wpuszczenia kibiców gości. Rzeczywistość zweryfikowała te plany. Infrastruktura sportowa jest już w tak opłakanym stanie, że policja nie musiała szukać wielu pretekstów i nakazała w takim przypadku modernizację klatki gości, na co IV-ligowy klub nie może sobie pozwolić, tym bardziej na obiekcie, który należy do Miasta. Skończyło się na tym, że rywalki nie pojawiły się na stadionie, ani w ogóle nie wykazały żadnej aktywności tego dnia w mieście. Naszą tradycją jest, mimo zamkniętego sektora pojawiać się pod stadionem na Bandrowskiego.

Mobilizacja na ten mecz ogarnęła nie tylko Tarnów, ale cały nasz region, sympatyzujący z „Jaskółkami”. Przygotowujemy dużą ilość plakatów, vlepek, nagrywamy zapowiedzi Fan Clubów i tarnowskich osiedli, organizujemy przedsprzedaż biletów. Obstawa derbów absurdalna, ochrona skrupulatnie trzepie każdy element oprawy, psy wyłapują już przed meczem osoby posiadające pirotechnikę, również po meczu ustawiają się kordonem pod kasami zawijając za odpaloną racę na stadionie. Filmujący kryminalni, tajniacy na trybunach… jednym słowem wywoływanie atmosfery grozy, podczas gdy sektor gości jest zamknięty. Główna ekipa udaje się na mecz ze zbiórki pod Kinem Millenium. Na stacji witamy przyjeżdżających pociągiem kibiców Okocimskiego Brzesko. Mecz rozgrywany był o wczesnej porze, przez co wraz z jego rozpoczęciem pod kasami stała jeszcze spora grupa kibiców. Wraz z zapełniającym się młynem przygotowujemy oprawę, która była odpowiedzią na hasło – „Tarnovia albo śmierć”. Tym razem, więc Biało-Niebieski Bóg, króluje nad śmiercią, unosząc się nad grobami i przypomina, że „Śmierć nie jest wyborem, nasze zwycięstwo – waszym pogromem.” Sektorówkę uzupełniliśmy folijkami, które kolorystycznie wypełniły całą oprawę. Grając w IV lidze rzadko mamy okazję do prezentacji takiej choreografii, tym bardziej cieszy fakt, że wizualnie wszystko wypadło bardzo dobrze. Uwieńczyliśmy kolejny aktywny ultrasowski rok, w którym zaprezentowaliśmy 13 opraw. Piłkarze też potwierdzili, kto rządzi w mieście i wysoko wygrali 3-0, co powoduje, że mamy już trzy razy więcej wygranych pojedynków w historii od naszych rywali. Na trybunach było podobnie, na stadion przybyło również trzy razy więcej widzów, niż wiosną na kurnik. Nas ok. 700, w tym 81 kibiców Okocimskiego, 9 Stali Sanok i gościnie delegacja Stali Gorzów. Cieszy także spora frekwencja wśród pozostałej publiczności „Jaskółczego Gniazda”. Piłkarze mają poczucie celu, tego, że Tarnów liczy na ich awans. Rundę jesienną kończymy na pozycji lidera z 4 punktami przewagi nad Wolanią Wola Rzędzińska.

 
Turniej halowy w Brzesku 21.12.2019
 

W Brzesku, z inicjatywy kibiców Okocimskiego w turnieju charytatywnym dla Leo wystąpiło 20 zepsołów, w tym 5 drużyn Unii Tarnów. W zmaganiach najlepsza okazała się drużyna UTH, ale najważniejszy był charytatywny charakter imprezy. Ogromne słowa uznania i podziękowania dla fanów OKS za świetną organizację i wszystkim drużynom za wsparcie szczytnego celu!

 
ZKS Unia Tarnów – BSF Busko Zdrój 05.01.2020 (futsal)
 

Pierwszy mecz futsalu zgromadził na hali przy ul. Krupniczej około 300 osoób, w tym nas 100 w młynie. Świetna atmosfera, gorący doping i zwycięstwo. Niestety po meczu Stal Rzeszów trafia jedno auto i tracimy transparent „Front wschodni”, który wcześniej posłużył do oprawy w Woli Rzędzińskiej.

 

ZKS Unia Tarnów – GKS Nowiny II 12.01.2020 (futsal)

 

Pierwszy mecz w zmodernizowanej Hali Jaskóła. Dopingujemy w około 70 osób, z flagami na kijach, na trybunach ok. 400 widzów. Mecz kończy się remisem 4-4.

 
ZKS Unia Tarnów – UKS Futsal Pińczów 2.02.2020
 

Meczem z UKS Futsal Pińczów w hali TOSiR zakończyliśmy pierwszy sezon w II lidze futsalu. Przez ponad dwa miesiące zawodnicy Unii Tarnów dostarczali kibicom sporych emocji.

Jak co tydzień w niedzielny wieczór przybyliśmy dopingować futsalistów Unii, dodatkowo uatrakcyjniając ostatni mecz oprawą – F(UT)SAL. Biało-niebiesko-biały transparent uzupełniły flagi w białe i niebieskie krzyże oraz 100 serpentyn. Mecz wygrany 8-3. Doping bardzo dobry, szczególnie w końcówce spotkania, który niósł się jeszcze po jego zakończeniu. W imieniu drużyny kibicom za wsparcie przez całą rundę rewanżową podziękował Kamil Pawlak, wyrażając nadzieje, że jeszcze będzie nam dane spotkać się podczas meczów barażowych.

 
Metal Tarnów – Unia Tarnów 27.06.2020 (Finał Pucharu Polski – Podokręg Tarnów)
 

Wreszcie! Po 241 dniach przerwy piłkarze Unii Tarnów rozegrali oficjalny mecz. Ponownie były to derby, tym razem z Metalem Tarnów w finale Pucharu Polski Podokręgu Tarnowskiego. Chociaż ze względu na obostrzenia sanitarne mecz z trybun mogło oglądać zaledwie kilkadziesiąt osób, oczywiście bez udziału kibiców gości to postanowiliśmy bez oficjalnej mobilizacji wybrać się pod stadion. Zaskoczeni takim obrotem sprawy „stróże prawa” byli bardzo nadpobudliwi, co poskutkowało dwoma wnioskami do sądu i kilkoma mandatami. Na ogrodzeniu za boiskiem wieszamy transparent ULTRAS LIVES MATTER. Jesteśmy obecni w ponad 120 osób, w tym 5 Okocimski Brzesko. Piłkarze rozegrali bardzo dobre spotkanie, pewnie zwyciężając 4-0 i awansując do dalszych rozgrywek w okręgu tarnowskim.

 
Unia Tarnów – Cracovia II Kraków 8.07.2020
 

Wydawało się, że baraże mogą nie dojść do skutku. Wiele kontrowersji wokół decyzji MZPN, odwołania, problem ze stadionem… Dopiero na dwa dni przed terminem pierwszego meczu zapadła decyzja, że piłkarze wybiegną na murawę „Jaskółczego Gniazda”. Okazało się wtedy, że będą go mogli obejrzeć kibice. Niestety problemy techniczne ze sprzedażą biletów, brak możliwości zakupu w kasach stadionu, środowy termin i ogólne zawirowania z rozegraniem meczu nie wpłynęły korzystnie na frekwencję. Na trybunie wieszamy dwie flagi – ZKS Unia Tarnów oraz Lwów. Kibice, którzy przybyli mocno dopingować „Jaskółki” po emocjonującym i pełnym walki spotkaniu mogą odczuwać niedosyt. Tarnowianie szybko objęli prowadzenie 1-0 i byli bliscy zwycięstwa nad faworyzowanymi rywalami. Wyrównanie padło z samej końcówce. Wierzymy, że nasi piłkarze, mimo wzmocnień przeciwników zawodnikami ekstraklasowej drużyny, dadzą z siebie wszystko i wywalczą w rewanżu upragnioną dla Tarnowa III ligę. Do boju ZKS!

 
Cracovia II – ZKS Unia Tarnów 12.07.2020
 

Mecz bez udziału kibiców gości. Przed wyjazdem na rewanż kibice Jaskółek z racami i flagami mobilizowali piłkarzy. Niestety w konfrontacji z dużo silniejszym rywalem i zawodnikami z ekstraklasy musieliśmy pogodzić się z kolejną porażką.