Aktualności
HIT RUNDY: ZKS Unia Tarnów vs Wisłoka Dębica, 16 października!

Mecz z Wisłoką Dębica. 19 lat przerwy. Derby regionu. Pełna mobilizacja. Po 4 latach znowu klatka gości wypełni się kibicami. Unia Tarnów – Wisłoka w najbliższą sobotę o godz. 15! Zapowiada się na prawdziwy hit tej rundy.

 

Chociaż ostatni mecz z tym rywalem rozgrywaliśmy 8.06.2002 roku, to historia rywalizacji jest niezwykle długa. Wystarczy powiedzieć, że Wisłoka była pierwszym ligowym rywalem TS Mościce. 14 maja 1931 nasza Unia zadebiutowała w ligowych rozgrywkach w klasie C, był to ówcześnie czwarty szczebel. Mecz zakończył się wynikiem 3-3, podobnie jak ten ostatni rozegrany w Jaskółczym Gnieździe w 2002 roku. Zapewnił on Unii utrzymanie, Wisłoka spadła do IV ligi. Niestety ten sam los spotkał „Jaskółki” rok później.

 

Mecz na Stadionie Miejskim wreszcie odbędzie się z udziałem kibiców gości. Będzie rozgrywany jako impreza masowa. Dębiczanie wybierają się do Tarnowa pociągiem specjalnym. W ostatnim tygodniu trwało przygotowanie obiektu, który czeka na remont od lat. Kibice Unii pomagali w przygotowaniu sektora dla kibiców gości.

 

 

Zbiórka pod MCK o 13:30. Sprzedaż biletów ruszy na stronie klubowej (15 zł), w dniu meczu w kasie będą dostępne w cenie 20 zł. Nie zabraknie także grilla i gadżetów Unii, które będą do zakupienia pod trybuną główną.

 

Ciśnienie rośnie. Kibice czekają na wielkie, sportowe widowisko. Zobacz zapowiedzi na to wydarzenie:

 

Powiedz w szkole, powiedz w pracy, powiedz ziomkom pod blokiem, cała Unia zawsze razem, idziemy na Wisłokę!

 

 

Po zwycięstwie na wyjeździe 3-0 z Wólczanką, na którym pojawiło się 13 fanów biało-niebieskich Unia przesunęła się na 7. pozycję. Wisłoka jest 12., ale ma tylko dwa punkty mniej.

 

TYLKO ZWYCIĘSTWO!! JASKÓŁKI!!

Zobacz także