Sektorówki są motywem, który pojawił się najpóźniej. Na początku były to tylko sektorówki szyte, używane wielokrotnie, zawierające elementy klubowe, traktowane jak flagi bez konkretnego przesłania na dany mecz. Pierwszą taką sektorówką była biało – nibeieska szachownica z Jaskółką o rozmiarach 24×12 m. prezentowana na żużlu oraz piłce nożnej.

Kolejną uszytą sektorówką była prezentująca nasz herb, która zadebiutowała na derbach jesienią 2005 roku i prezentowana była wielokrotnie na meczach Jaskółek – również na koszykówce.

Do sektorówki klubowej dołączyła druga z herbem naszego miasta, która zadebiutowała na kolejnych derbach – 15.04.2006 roku.

Malowane sektorówki zaprezentowaliśmy w 2008 roku. Jedną patriotyczną z Orłem (11.11.2008 z Naprzodem J.) oraz z królem – na wyjeździe w Krakowie. Kilka opraw przygotowali również młodzi kibice – Junior Ultras Team, potem pod nazwą Ultras Unia m.in. na meczach u siebie z Hutnikiem czy wcześniej Dalinem Myślenice.

Pierwsza oprawa łącząca sektorówkę z transparentem w wykonaniu Ultras Team’04 pojawiła się w sezonie 2009/10 na pucharowym meczu z GKS Tychy.

29.07.2009.

„Zjednoczeni jednym Bogiem, miastem i poświęceniem”

Miesiąc później na meczu Unia Tarnów – Hutnik Kraków wyszła bardzo fajna oprawa z „bokserem”, efektownie podświetlona pirotechniką.

29.08.2009

„Trenuj z wiarą w ideały dla swojego klubu chwały”.

Sezon później namalowaliśmy sektorówkę łączoną – złoty łańcuch UNIA & GLINIK, na meczu w Woli Rzędzińskiej, podświetloną ogniami wrocławskimi.

17.10.2010

W sezonie 2011/12 namalowaliśmy nasz charakterystyczny motyw postaci (fachowca) – Elity Tarnowa, uzupełniony machajkami po bokach.

5.11.2011. Unia Tarnów – Beskid Andrychów

„W naszym fachu zero strachu”

Mecz futsalu pomiędzy Lumaro Tarnów a Wisłą Kraków był okazją do choreografii zgodowej – łączona sekotrówka Jaskółki z Białą Gwiazdą i transparentem uzupełniona sreberkami.

15.01.2012 – „Unia Wisła”

Uszyliśmy kolejną sektorówkę – tym razem była to koszulka piłkarska, dwa razy pokazana na meczu z Beskidem Andrychów oraz towarzyskim z Wisłą Kraków.

Sezon 2012/13.
Sektorówka z kostuchą – niestety pokazana została tylko sektorówka z powodu problemów z delegatem, po których zostały usunięte elementy oprawy przez ochronę, część ponownie dało się przemycić.

Mecz z Motorem Lublin. Główna oprawa Vendetta Boys z kartonami po bokach, przypominająca zasługi jednej z bojówek Unii.

27.10.2012 – „Vendetta Boys”

20.04.2013. Unia Tarnów – Radomiak Radom – „Jaskółki the firm”

Na meczu z Radomiakiem druga oprawa pod hasłem Jaskółki the firm, składała się z wysokiego 3 metrowego transparentu i sektorówki w wymiarach 10×10 m. Prezentacja nie wyszła okazale, pierwszy raz prezentowaliśmy taką oprawę na głównej trybunie, a była szykowana pod wiraż, który został zamknięty na rundę wiosenną. Na sekotówce znalazła się grafika z piłką nożną i i datą 1928.

Dwuczęściowa oprawa na meczu ze Stalą Rzeszów – najpierw sreberka a następnie sektorówka:

8.05.2013 Unia Tarnów – Stal Rzeszów

„Ucinamy wszelkie wątpliwości”

12.10.2013. Unia Tarnów – Ruch Chorzów – Krzysztof Palej.

Pokazowy mecz z ekstraklasowym Ruchem Chorzów był okazją do ultrasowania na trybunach. Jedną z opraw była sektorówka z naszym najlepszym snajperem w dziejach Krzysztofem Palejem, do tej sekotówki pojawił się transparent – „Jeden jest aktor w króla roli, 436 meczów 213 goli”. Do tego poleciało wiele serpentyn i machajki ze sreberek. Niestety nie mamy dobrego zdjęcia z prezentacji sektorówki stąd zdjęcie z kulisów:

27.08.2014. Unia Tarnów – Beskid Andrychów – „Diament”

Oprawa z diamentem miała ciekawą koncepcję, jednak możliwości jej prezentacji trochę za małe. Sama sekotówka została wykonana ze sreberek – srebrnych i niebieskich. Dużo było wyklejania poszczególnych elementów, efekt końcowy był bardzo zadawalający.

Z niego wyszły promienie ułożone z machajek ze sreberek. Hasło na transparentach – „Jesteśmy jak diament, który szlifuje Unia”. Transy jakością nie dorównały wykonaniu sektorówki.

3.06.2015. Unia Tarnów – Korona II Kielce – „Latająca Armia”.

Postanowiliśmy do malowania opraw zacząć używać farb w celu poprawy ich jakości. Pierwsza próba to oprawa „Latająca Armia” i Jaskółka namalowana na okrągłej sektorówce z wyciętymi po bokach kartonami.

Jesienią powstaje nowa grupa ultras – White Blue Fans, która od razu zabiera się za malowanie. Pierwsza oprawa:

15.08.2015. Unia Tarnów – Wisła II Kraków – „PDW”

Pozdrowienia do więzienia – namalowany kibic za kratami, a całość oprawy uzupełniona sreberkami. Pierwsza podwieszana oprawa dla lepszej prezentacji, choć pierwsza próba wyszła jeszcze dość średniawo.

29.08.2015. Unia Tarnów – Hutnik Nowa Huta – „Honorowi Obywatele Tarnowa”

W końcu prezentacja, z której mogliśmy być zadowoleni. Była to największa dotąd malowana przez nas sektorówka na długość 15 metrów, podwieszana z dachu, z trzema postaciami barbarzyńców, odnosząca się do dawnej grupy hooligans – Barbarians 99. Na transparencie widniał napis – Honorowi Obywatele Tarnowa z herbem Unii i miasta.

7.10.2015. Unia Tarnów – Piast Gliwice – „Wild City – wild rules”

Ręcznie szkicowany transparent na czarnym tle świetnie komponował się do oprawy. Sektorówka przedstawiała wilka a obok niego herb klubu. Dzikie miasto – dzikie zasady – wszystko uzupełnione flagowiskiem – racami, świecami i stroboskopami.

28.05.2016. Unia Tarnów – Beskid Andrychów – „Teraz czas na nas”

Jedna z pracochłonniejszych opraw z użyciem farb i sprayów. Przedstawiała postacie polskich władców Jana III Sobieskiego i Władysława Jagiełły – z datami wielkich zwycięstw z 1863 i 1410 roku, a na środku zamaskowany kibic oraz hasło – Teraz czas na nas. Czas na obronę naszej Ojczyzny. Wszystko uzupełniła bardzo efektowna pirotechnika ze świec dymnych. Była to największa dotychczas namalowana sektorówka o wymiarach 18×8 m.

11.09.2016. Unia Tarnów – Karpaty Krosno – „ZKS”

Udana prezentacja oprawy „Zwyciężaj Każdym Sposobem”, składającej się z sektorówki i transu. Przedstawiała ona Jaskółkę z baseballem broniącą herbu. Całość uzupełniła baloniada i serpentyny, poleciały też petardy.

7.10.2017. Unia Tarnów – MKS Trzebinia

Jeszcze przed przerwą prezentujemy oprawę składającą się z sektorówki, transparentu i białych flag na kijach. Sektorówka przedstawiała kibica dumnie prezentującego herb klubowy z hasłem – „W chwili pokusy, nie sprzedaj swej duszy”, odnoszący się do zasady, o której zapomnieli sezonowcy, konfidenci i przerzuty.

21.04.2018. Unia Tarnów – Karpaty Krosno

Prezentujemy oprawę składającą się z białej sektorówki z nowym logiem Elity Tarnowa i niebieskimi machajkami po bokach oraz transparentem w tej samej kolorystyce, uzupełnionym hasłem: do walki gotowa.

9.06.2018 Unia Tarnów – Wólczanka Wólka Pełkińska

Po przerwie prezentujemy oprawę „Urodzeni dla Unii” z sektorówką z niemowlakiem, uzupełnioną białymi i niebieskimi machajkami.

15.08.2018 Unia Tarnów – Watra Białka – Tatrzańska

Oprawa „rUTHless” z sektorówką z motywem „UNIA PATROL”.

22.09.2018 Unia Tarnów – Tarnovia

Oprawa: „Na ulicach niezmiennie tępimy was codziennie” z sektorówką MAFIA, uzupełniona flagami.

13.10.2018 Unia Tarnów – Sandecja II Nowy Sącz

Oprawa: „Gotowi na wszystko – to miasto Unistów”. Główny motyw przewodni Vendetta nad panoramą miasta. Uzupełniony pelerynami, flagami, racami, stroboskopami.

10.11.2018 Unia Tarnów – Orkan Szczyrzyc

26.06.2019 Unia Tarnów – Jutrzenka Giebułtów

Bardzo estetycznie wykonana sektorówka z hasłem „Śmiertelnie mocni czwartoligowcy”. Cóż to był za mecz, była to jedna z opraw na nim zaprezentowanych, okraszonych dużą ilością pirotechniki.

31.08.2019 Unia Tarnów – Lubań Maniowy

Udana końcówka wakacji. Ultrasowaliśmy w Woli Rzędzińskiej, a trzy dni później u siebie weszła oprawa – CHEMICAL CITY. Na sektorówce napis Ultraaktywna Strefa Pirotechniczna. Race, świece, świetny doping.

21.09.2019 Unia Tarnów – Poprad Rytro

W blasku rac na sektorówce przypomnieliśmy znaną prawdę od lat, o dwóch symbolach naszego miasta, czyli Jaskółce i Leliwie.

9.11.2019 Unia Tarnów – Tarnovia

Bóg pokonujący śmierć.

22.05.2021 Unia Tarnów – Poprad Muszyna

Sektorówka z logo UTSC

5.06.2021 Unia Tarnów – Limanovia

Oprawa Weekend z sektorówką

29.06.2021 Unia Tarnów – Wiślanie

Baraże – sektorówka 18×7,5 m z pitbulem FORZA UNIA

6.11.2021 Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola

Sektorówka czaszka – Biało-niebieska strefa UT