Aktualności
Ogromne emocje w Sandomierzu – 11.09.2022

Wisła Sandomierz – ZKS Unia Tarnów 11.09.2022. Sandomierz jest jednym z tych miejsc, w których najczęściej przychodzi nam rozgrywać mecze w ostatnich latach. Zawsze wyjazdy tam należały do udanych, podobnie było w minioną niedzielę. Mecz ze względu na problemy stadionowe naszego klubu został przeniesiony na teren przeciwnika. Docieramy w trakcie pierwszej połowy, meldujemy się w sektorze gości z dwoma flagami – Jaskółki i Mościce w 66 osób (w tym 8 Okocimski, 3 Wisła – dzięki za wsparcie). Lecimy z mega konkretnym dopingiem w asyście bębna. Na boisku sporo sportowych emocji. Na początku drugiej połowy przegrywamy już 1-3, ale nie tracimy wiary, Jaskółki podnoszą się i zaczynają odrabiać straty. Nie podłamał ich nawet nietrafiony karny przy stanie 2-3 i w 90 min zdobywają zwycięskiego gola na 4-3!! To oczywiście wywołuje euforię w naszym sektorze. Modyfikujemy jedną z naszych przyśpiewek podkreślającą, że chcemy powrotu naszych piłkarzy do Mościc – „Naszym domem Zbylitowska 3…”. Po meczu oczywiście świętujemy i dziękujemy piłkarzom za walkę do samego końca. Tego oczekujemy także w kolejnych spotkaniach.

Wszystkich zapraszamy w sobotę na mecz z Chełmianką! Sobota godz. 16 – stadion TOSiR.

SKRÓT MECZU:

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 3-4 (2-1)

Bramki: Yewgen Troianovskyi 20′, 22′, Nikolai Solodovnicov 50′, Kacper Rojkowicz 10′, 71′, Patryk Orlik 88′, Tomasz Palonek 90′

Unia: Zając – Rachwał, Węgrzyn, Sierczyński – Adamski (65′ Mida) Orlik (89′ Biś), Rojkowicz, Sojda – Putin, Palonek, Biały.

Wisła: Ciołek – Janik, Sydorenko, Sudy, Partyka – Persak (od 80 Sprawka), Troianovskyi (od 65 Peda), Kałaska, Kuzior, Ferens (od 70 Cichoń) – Solodovnicov.