Aktualności
Otwarcie Areny Jaskółka Tarnów

Na poranne otwarcie zmodernizowanej Areny Jaskółka udali się przedstawiciele kibiców Unii Tarnów z transparentem „Modernizacja stadionu natychmiast”, w celu przypomnienia o niezrealizowanych obietnicach składanych przez kolejne władze miasta. Stadion piłkarsko-żużlowy stał się obiektem miejskim 15 lat temu i od tej pory nie poczyniono na nim żadnych poważnych inwestycji, ograniczając się jedynie do zapowiedzi i projektów na papierze. Dochodzimy już do przysłowiowej ściany, podobnej do głośnego przypadku zamkniętego mostu na Ostrowie. Wymówki o zbyt dużych kosztach skutkują stopniową utratą możliwości otrzymywania licencji na najwyższe szczeble rozgrywek piłkarskich i żużlowych. Hala została przejęta od Unii znacznie później, ale mimo wysokich kosztów – 60 mln zł doczekała się przebudowy dość szybko (nawet uwzględniając roczne opóźnienie), mimo że przez pewien okres nie grał na niej żaden zespół ligowy, w przeciwieństwie do stadionu. Świadczy to tylko i wyłącznie o braku woli politycznej oraz o tym, że piłkę nożną i żużel sztucznie próbuje się spychać na boczny tor, chociaż są to wiodące dyscypliny. Podobnie marnie wygląda stadion piłkarsko-lekkoatletyczny (za to nowy powstał przy ul. Piłsudskiego). Spoglądając, więc na obiekty piłkarskie w Mościcach, najlepiej prezentują się boiska treningowe, które pozostały przy Unii… taki paradoks dotknął najstarszą sekcję sportową.

Na otwarciu Jaskółki można było spotkać wielu polityków, sporo mediów jak to zazwyczaj bywa przy okazji takich imprez. W tym miejscu chcemy zaznaczyć, że prezydent Roman Ciepiela odnosząc się do wywieszonego transparentu po raz kolejny ZAPEWNIŁ, że modernizacja stadionu szybko się rozpocznie. Wszystko zweryfikuje rzeczywistość, a ta jest niezmienna od lat – kończy się na słowach. Niektórzy radni prezentują ciekawe pomysły, chcąc odpowiedzialność za stadion przenieść na Grupę Azoty.

Hala Jaskółka, której nazwę związaną z Unią, Mościcami i jej budowniczymi udało się zachować dzięki protestom prezentuje się bardzo ładnie. Mimo rozbudowy (4317 miejsc – 3559 stałych + 746 składanych) nie odnosi się wrażenia, aby była większa. Jest wręcz przeciwnie ze względu na ogromną przestrzeń po dawnym lodowisku, która ją charakteryzowała przed modernizacją. Nie ulega wątpliwości, że jest to obiekt funkcjonalny i nowoczesny, ze względu na koszty nie mogło być inaczej. Mamy tylko nadzieje, że podobnie jak przez wiele wcześniejszych lat będziemy mogli na swoim terenie oglądać sportowców Unii Tarnów m.in. podczas turniejów młodzieżowych czy pojedynków futsalowych.

To miejsce ważne, historyczne, bastion halowych sekcji sportowych Unii Tarnów, wzniesiony dzięki Zakładom Azotowym. O tym władze Tarnowa i wszyscy tam przychodzący powinni zawsze pamiętać! Na zawsze będzie to JASKÓŁKA!

Zobacz także