Aktualności
Podsumowanie roku 2016 – Unia Tarnów

Mija kolejny rok, w którym się nie nudziliśmy. Już trudno policzyć, który to na czwartym szczeblu ligowym, ale mimo to nie zabrakło ciekawych pojedynków piłkarskich. Po 10 latach rozegrano derby, w których Jaskółki ponownie zmiażdżyły niegodnych siebie lokalnych rywali.

Utrzymanie

Tym razem szczęście sprzyjało Jaskółkom… można powiedzieć – „jak nigdy”. Zazwyczaj różne reformy ligowe powodowały, że do utrzymania brakowało nam punktu lub dwóch. Zła karta się odwróciła. Przeżyliśmy nieprawdopodobną zmianę nastrojów na wyjeździe w Nowym Targu. Nasi piłkarze przegrali mecz decydujący o 7 miejscu w lidze, za co zostali mocno zrugani. Dopiero po kilku minutach okazało się, że piłkarze Wisły Sandomierz dokonali cudu, pokonując 4-3 rezerwy Cracovii (mimo, że przegrywali 1-3).

17

Dzięki temu wynikowi, mogliśmy jesienią zagrać w nowej lidze, obejmującej Podkarpacie i Lubelszczyznę. Na razie piłkarze grają ze zmiennym szczęściem. Zajmują wprawdzie 10 miejsce, ale przewaga nad kolejnymi drużynami jest niewielka. Najlepszym meczem można uznać ten zwycięski ze Stalą w Rzeszowie, z którą w historii grało się nam bardzo trudno, niestety było kilka wpadek z zespołami z dołu tabeli.

Nie możemy zapomnieć o 40. derbach Tarnowa. Biało-niebiescy pokazali rywalom miejsce w szeregu wygrywając wysoko 4-0. Było to 21 zwycięstwo w historii, a bilans bramkowy podnieśliśmy do 54-29. Dla przypomnienia: 11 razy padał remis, 8 razy wygrywała Tarnovia.

15

Wyjazdy

Zaliczyliśmy kilka dobrych wyjazdów. Wiosną w liczbie około 100 osób zaliczyliśmy trzy mecze: w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu i Nowym Targu. Jesienią odwiedziliśmy nowe tereny. Pierwszy raz pojawiliśmy się w Jarosławiu w liczbie ponad 80 osób. Najliczniejsze były wyjazdy do Rzeszowa, po kilku latach przerwy znowu pojawiliśmy się na stadionie Stali. Mimo środowego terminu przyjechaliśmy w dokładnie 100 osób, najlepszy był pierwszy wspólny mecz z Resovią, gdzie pojechaliśmy w 170 osób. Tradycyjnie byliśmy również w Ostrowcu Świętokrzyskim, liczymy na to, że wiosną goście będą mieli w końcu możliwość zawitania do Tarnowa.

sandi

Z innych meczów należy przypomnieć 150-osobowy wyjazd do Niecieczy na mecz Wisły, czy też wsparcie w 20 osób, w wyjazdowym meczu ETO z Videotonem II. Naszych przyjaciół wspieraliśmy także na innych meczach, szczególnie w Krakowie.

nieciecz

Zmiany

Runda jesienna przyniosła kolejne zmiany na kibicowskiej mapie. Do historii przeszedł układ z Wisłą Kraków, a zawiązany został z Resovią Rzeszów. Koalicja z Sovią została zawiązana na meczu Motor – Resovia, na którym byliśmy obecni w 32 osoby. Wcześniej byliśmy na meczu Resovia – Karpaty w 25 osób. Również rzeszowianie pojawiali się na naszych meczach w rundzie jesiennej.

11

Oprawy

W tym roku opraw było mniej niż we wcześniejszych latach. Wyróżnić należy dwie główne, które zostały zaprezentowane na meczach z Beskidem Andrychów i Karpatami Krosno. Pierwsza w nich wyszła efektownie dzięki dużej ilości pirotechniki w barwach naszego klubu. Była to jedna z najtrudniejszych sektorówek, którą przygotowywaliśmy przez dłuższy czas. Po pierwsze była największa jaką malowaliśmy, a po drugie przedstawiała postacie naszych władców Jana III Sobieskiego i Władysława Jagiełły. Na środku umieszczony został zamaskowany kibic w kominiarce. Hasło „Teraz czas na nas” odnosiło się do inwazji, która dotyka nasz kontynent.

andy

andy1

Oprawa jesienna na meczu z Karpatami – Zwyciężaj Każdym Sposobem, była uzupełniona serpentynami i baloniadą. Sektorówka przedstawiała Jaskółkę z bejsbolem.
Było też kilka prostych opraw. Jedną na meczu pucharowym w Jadownikach – w biało niebieskich flarach przygotowali miejscowi fani.

zks

Derby, młyny

Derby ponownie pokazały nasz potencjał. Jak za dawnych lat stworzyliśmy ogromny młyn, który przerósł nasze oczekiwania. 1200 osób wraz z układowiczami, płonące barwy, spalona kolejna flaga rywali, wielkie flagowisko na pół trybuny. Akcje chuligańskie tym razem odbywały się poza stadionem. Na innych meczach oczywiście liczby nie były już tak imponujące, ale z Popradem i Karpatami przekroczyliśmy granicę 200 osób, a na meczu z Motorem dobiliśmy do 350.

derby22

Inne wydarzenia

Nie zabrakło wydarzeń poza meczowych. Pierwszy raz zorganizowaliśmy dwa turnieje kibicowskie w jednym roku i pierwszy raz udało się zagrać na naszym stadionie. Cieszy dobra frekwencja. Zagrało odpowiednio 15 i 16 drużyn.

13

Aktywni byliśmy w obszarze działań patriotycznych. Tradycyjnie organizujemy Marsz Przyjaźni Polsko – Węgierskiej, uczestniczyliśmy w Tarnowskim Marszu Niepodległości, w obchodach Powstania Warszawskiego, rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Byliśmy w Częstochowie na kibicowskiej Pielgrzymce kibiców, a także na Marszu Niepodległości w Warszawie.

Wsparliśmy naszych młodych piłkarzy z rocznika 2006 podczas jednego z turniejów w Hali Jaskółka. Poza dopingiem i oprawą młodzikom rozdaliśmy czapeczki z daszkiem i okazjonalne vlepki.

jaskolki

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku! Z niecierpliwością czekamy na rundę wiosenną.

Zobacz także