Aktualności
Turniej charytatywny w Wojniczu

01/2.XII.2018 r. – W dniach 1 i 2 grudnia w odpowiedzi na zaproszenie naszych Kolegów z FC Wojnicz bierzemy udział w Mikołajkowym Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Regionalne Stowarzyszenie Mieszkańców Gminy Wojnicz na rzecz Placówki Wsparcia Dziennego, Przedszkoli i Domu Dziecka w Jasieniu oraz Placówki Opiekuńczo Wychowawczej Promyk z Rzuchowej. Znalazło się wielu chętnych do wsparcia tego szczytnego celu, również my skorzystaliśmy z zaproszenia. Na starcie stanęły 24 zespoły, w tym nasze z Tarnowa i okolicznych fan-clubów m.in. Mościce – Unia Tarnów, Wschodnia Strona Miasta, Koszyce, Młoda Unia, Klikowa, Tarnowski Obóz Narodowy, Radłovia Radłów, Zakliczyn, dwa składy Arkadii Olszyny oraz miejscowe zespoły z Wojnicza, w których również występowali sympatycy Unii Tarnów.

 

 • ZDJĘCIA
 •  

  W związku z dużym zainteresowaniem rozgrywki zostały rozłożone na dwa dni. W sobotę rozgrywano mecze w 8 grupach, z których do fazy pucharowej awansowało 16 zespołów. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Hala szczelnie wypełniła się zawodnikami i kibicami, w tym fanami Unii Tarnów, których było grubo ponad 100. Organizatorzy zadbali o ciepłe dania – bigos, żurek, słodkie poczęstunki i napoje. Św. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty, drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. W niedzielnej fazie pucharowej z naszych drużyn najlepiej poradziła sobie Unia Tarnów Koszyce, która zajęła 3 miejsce. Najwięcej emocji dostarczył jednak pojedynek w 1/8 finału pomiędzy Radłovią a WPS Strunbet. Mecz chwilami oglądaliśmy na stojąco, po wielu sytuacjach bramkowych z obu stron zakończył się wynikiem 0-0 i długą serią rzutów karnych, po których świętowali fani Radłovii.

   

  Uczestniczymy w trzech akcjach charytatywnych. Przekazujemy nakrętki i fanty na aukcje dla Jagódki Stradomskiej oraz gadżety i pieniądze dla organizatorów turnieju. Gratulujemy świetnej organizacji i pomysłu. Warto wspierać takie inicjatywy połączone ze sportową rywalizacją. Cała Unia Zawsze Razem!

   

  Zobacz także