Aktualności
Ulicami Tarnowa przeszedł Marsz Niepodległości – 30.10.2018

30.10.2018. Po raz ósmy ulicami Tarnowa przeszedł Tarnowski Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe. W tym roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Tarnów niepodległości marsz miał szczególny charakter. Tarnowianie pokazali, jak godnie można manifestować swój patriotyzm. Jako kibice Unii Tarnów, silnie związani z naszym miastem angażujemy się w tego typu inicjatywy. W tym roku przybyliśmy w liczbie około 100 osób.

 

 • GALERIA
 •  

  Relacja Tarnowskiego Obozu Narodowego:

  Marsz ruszył z placu Petofiego, przy blasku pochodni i w asyście samochodu grupy rekonstrukcyjnej ruszyliśmy ulicami miasta (wielkie podziękowania dla osób z Sekcji Młodzieżowej Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – koło Tarnów, które pojawiły się w mundurach). Na tarnowskim rynku została odczytana historyczna uchwała Rady Miasta z 1918 roku, głos zabrał harcerz – Grzegorz Stokłosa (GRH II Brygady Legionów), który przypomniał czym powinien być dzisiejszy patriotyzm.

  Pod Grobem Nieznanego Żołnierza głos zabrali przedstawiciele Tarnowskiego Obozu Narodowego, w odczytanym apelu pamięci przypomniano bohaterów pamiętnej nocy 30/31 października 1918 roku – najpiękniejszej nocy i poranka jakie przeżył Tarnów w swojej kilkusetletniej historii!

  Szczególne podziękowania dla kibiców Unii Tarnów, którzy jak zawsze licznie przybyli na marsz, także dla ZS „Strzelec” z Tarnowa, który zabezpieczał tegoroczny marsz (oraz dla organizacji Małopolscy Patrioci z Krakowa za wsparcie).

  Tego dnia mieszkańcy Tarnowa wspólnie maszerowali ulicami miasta, w podniosłej atmosferze obok siebie szły rodziny z dziećmi, młodzież, osoby starsze! Dziękujemy każdemu za obecność – Tarnów Pierwsze Niepodległe!

  Zobacz także