Aktualności
Ultrashow – Unia Tarnów vs Jutrzenka – baraże o III ligę

Unia Tarnów – Jutrzenka Giebułtów 25.06.2019. Baraże o III ligę. Po przegranej w Giebułtowie liczyliśmy mimo wszystko na udany rewanż w walce o awans. Wyjazd przebiegał w dość specyficznych warunkach, ale wypadł całkiem udanie – udaliśmy się na niego w 150 osób (w tym 35 Okocimski Brzesko), dodatkowo sporo fanów piłki nożnej z Tarnowa wybrało się na własną rękę. Nie wiedząc czy w ogóle będziemy wpuszczeni na malutki obiekt rywala odpuściliśmy ultrasowanie w pierwszym meczu chcąc jeszcze bardziej skupić się na rewanżu.

Nie ukrywajmy – liczyliśmy na świętowanie na własnym stadionie. Dzień rewanżu przypadł na wtorek, czyli dzień roboczy, ale mimo to frekwencja na stadionie mocno zaskoczyła wszystkich pozytywnie. Ten mecz pokazał potencjał zainteresowania piłką nożną w Tarnowie. Liczba widzów około 1500, nas w kulminacyjnym momencie 250, w tym Okocimski 40 osób, dzięki za wsparcie! W trakcie pierwszej połowy ludzie stopniowo zapełniali sektor, dopingujemy głośno od początku meczu. Wieszamy flagi Jaskółki, ZKS Unia Tarnów, Forza Unia, Mościce, 1928, mały Herb i Elitowca oraz trans Rudy PDW. Piłkarze już do przerwy przegrywali, co skomplikowało nasze plany. Po przerwie zaczynamy ultrashow. Najpierw rozciągamy transparent „Śmiertelnie mocni czwartoligowcy” i odpalamy wzdłuż niego czerwone race, a po bokach niebieskie świece dymne. Do tego lecą serpentyny i konfetti oraz powiewają flagi w białe i niebieskie krzyże.

 

 

Chwilę później druga oprawa – dokładamy sektorówkę a po obu stronach odpalamy 20 białych rac i kolejne niebieskie świece dymne, ponownie z powiewającymi flagami. Niestety wynik meczu spowodował to, że pozostaliśmy czwartoligowcami, dlatego ta oprawa nie została zaprezentowana do końca… Pewne wygranie ligi to za mało na baraże.

 

 

Na koniec jednak mimo już nienajlepszych nastrojów na widowni ustawiamy się wzdłuż trybuny i odpalamy kolejne kilkadziesiąt białych rac, kilka stroboskopów i świece. Do tego dochodzą też większe flagi na kijach.

 

 

 

Fety nie było, za to była ostra reprymenda w stronę piłkarzy, którzy zaprzepaścili szansę na odbudowę klubu od najbliższego sezonu. Nas może pocieszać fakt, że to był bardzo udany sezon w sferze ultras o ile nie najlepszy w historii, a już na pewno od dobrych 10 lat. Zaprezentowaliśmy 14 opraw, w tym większość z pirotechniką. Barażowa oprawa zakończyła efektownie wiosnę, podobnie jak jesień oprawa jubileuszowa na 90 lecie klubu. Z tego miejsca dziękujemy wszystkim zaangażowanym i tym, którzy pomogli nam przez cały rok. Pozostaje liczyć na lepsze czasy pod względem sportowym, a kibicowsko robić dalej swoje.

Przyjdzie czas podsumowań, a później mobilizacji na nową rundę. Bardzo dziękujemy za hojne wsparcie ultrasów podczas tego meczu.

 

 

Więcej zdjęć już wkrótce w obszernej galerii.

Zobacz także