Aktualności
Unia Tarnów pisze nowe rozdziały w historii

Wracamy do zimowych rozgrywek ligowych na hali. Starsi kibice Unii pamiętają czasy, gdy w klubie funkcjonowało wiele sekcji, także tych halowych. Przez lata dopingowaliśmy w ekstraklasie koszykarzy, czasami odwiedzaliśmy mecze piłkarzy ręcznych, teraz czas na futsal! W niedzielę 22 grudnia o godz. 18:30 w hali przy ul. Krupniczej Unia Tarnów zagra pierwszy mecz przed własną publicznością w 2 lidze. Rywalem „Jaskółek” będzie Sparta Spytkowice.

W pierwszym meczu Uniści pewnie pokonali na wyjeździe drużynę z Buska-Zdrój w stosunku 8-4. Natomiast w drugiej kolejce z powodu problemów organizacyjnych, mecz zakończył się walkowerem dla Unii (5-0). Jaskółki miały zmierzyć się z drużyną z Nowin na ich terenie. W środę zagrają zaległy mecz na wyjeździe z UEK Kraków.

Liczymy na to, że futsalowa drużyna na stałe zagości podczas zimowej przerwy. Ta dyscyplina sportu w Tarnowie cieszy się sporą popularnością. Od lat znakomicie funkcjonuje Tarnowska Liga Futsalu. W tym sezonie na trzech poziomach rozgrywek zagrają 34 zespoły. O tym jak futsal przyciągał kibiców przekonaliśmy się podczas pucharowego meczu Lumaro z Wisłą Kraków, kiedy na hali Jaskółka pojawiło się niemal 2 tys. kibiców.

Cóż to była za atmosfera:

Skrót meczu:

Tym razem będziemy mogli dopingować nasze “Jaskółki”. Zapraszamy w niedzielę – zbiórka pod halą SP 15 przy ul. Krupniczej o ogdz. 18:10! Wstęp na mecz jest bezpłatny!

Zobacz także