Aktualności
Unia Tarnów – Tarnovia 24.10.2020 – relacja

Derby Tarnowa – 24.10.2020. Z powodu kolejnych restrykcji, zamiast widowiska, opraw, gorącej atmosfery mieliśmy derby na pustym stadionie. Szkoda tym bardziej, że był to niesamowicie emocjonujący mecz, który na długo zapadnie w pamięci. Pozostało nam, więc pojawić się pod stadionem i śledzić boiskowe wydarzenia poprzez transmisję internetową. Przed meczem duża grupa gromadzi się na wale stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, z nami delegacje Okocimskiego Brzesko, Wisły Kraków i Stali Gorzów. Oczywiście wywołało to spinę ze strony policji. Dzielimy się na grupy spacerujące w okolicach stadionu. Główna dopinguje obok Centrum Sztuki Mościce. Tym razem Uniści nie mieli takiej przewagi jak podczas poprzednich derbów w „Jaskółczym Gnieździe”, ale mimo tego, że goście objęli prowadzenie w drugiej połowie to atakowali z determinacją gnębiąc rywali ostatnią akcją w 94 minucie. Po zakończeniu meczu pobiegli na trybunę na prostej i wspólnie świętowali z nami zwycięstwo. Unia wygrywa po raz 25, deklasując rywali w statystykach i za to naszym piłkarzom należą się ogromne brawa! Derby dla Jaskółek!

Piłka nożna dla kibiców!

Unia Tarnów – Tarnovia 3-2 (1-1)

Bramki: 1:0 T. Lopes 10′, 1:1 Klich 30′, 1:2 Kaczyk 60′, 2:2 Orlik 76′, 3:2 Biały 90+3′

Skład: Lisak – Oszust, Mabassa, Węgrzyn – Lopes (80′ Krauze), Orlik (85′ Starzyk), Nowak (60′ Ostrowski), Adamski (60′ Nytko) – Wardzała (62′ Tyrka), Popiela, Biały