Aktualności
Wsparcie dla Unii przed startem rundy wiosennej

Piłkarze Unii mieli przystąpić do ligowych zmagań w najbliższy weekend. Niestety MZPN przełożył rozgrywki, których start ma nastąpić dopiero 10 kwietnia. Kompletowanie składu zostało zakończone. Trener Daniel Bartkowski dysponuje 27-osobowym składem, a ostatnim zawodnikiem, który wzmocnił szeregi „Jaskółek” jest D’Sean Theobalds, wychowany w akademii West Ham United. Równie ważne, aby wraz z przygotowaniem sportowym współgrało przygotowanie pod względem finansowym. Po tym jak dotarła do nas zła informacja dotycząca dotacji miejskich dla zespołu w wysokości zaledwie 10 tys. zł, postanowiliśmy sami zebrać taką kwotę i przekazać klubowi.

 

W tym tygodniu na ręce władz Dumy Tarnowa przekazaliśmy symboliczny czek z kwotą 10000 zł zebranych podczas naszej akcji. Czek był symboliczny, ale wsparcie i pieniądze realne! 10 tysięcy złotych wjechało już przelewem z konta Stowarzyszenia „Wierni” na konto bankowe Klubu. Dziękujemy wszystkim fanom Jaskółek za udział w zbiórce. Zebrane pieniądze na pewno pomogą w rozwoju drużyny, która walczy o awans. Mamy nadzieję, że stanie się on już wkrótce faktem!

 

Z perspektywy klubu najważniejsze jest podpisanie umowy z Grupą Azoty na kolejny rok. W komunikacie na stronie koncernu czytamy:

W ramach umowy Grupa Azoty S.A. wspierać będzie nie tylko sekcję piłki nożnej, ale także drużynę futsalu. Warto nadmienić, iż zaangażowanie finansowe Grupy Azoty obejmować będzie w dużym stopniu szkolenie dzieci i młodzieży w wielu grupach wiekowych.

– Z satysfakcją i wielkimi nadziejami podchodzimy do kontynuacji współpracy z piłkarską Unią Tarnów. Zauważyliśmy wzrost liczebności szkółek piłkarskich, dlatego też jednym z głównych zapisów umowy jest odpowiednie wsparcie szkolenia dzieci i młodzieży. Jako Główny Partner KS ZKS Unii Tarnów liczymy również na sukces sportowy i awans do wyższej klasy rozgrywkowej – powiedział Tomasz Hinc, Prezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

– Przed kilku laty Grupa Azoty zaufała nam i uwierzyła w nasze plany restrukturyzacji klubu, dzięki czemu staliśmy się regionalnym liderem szkolenia dzieci i młodzieży. Między innymi dzięki współpracy z Grupą Azoty w rok 2021 wkroczyliśmy jako Akademia Piłkarska wyróżniona Złotym Certyfikatem PZPN. Aktualnie szkolimy blisko 500 adeptów piłki nożnej w wieku od 3 do 18 lat, którym zapewniamy pełny wachlarz rozwoju sportowego. Prowadzimy Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego, w ubiegłym roku rozszerzyliśmy naszą ofertę edukacyjną o Liceum Ogólnokształcące, z kolei na rok 2021 zaplanowaliśmy uruchomienie internatu. Cieszę się, że Grupa Azoty te nasze działania dostrzega i wspiera finansowo ich realizację, pozostając z nami jako Partner również i w tym roku – powiedział Artur Szklarz, Prezes ZKS Unia Tarnów.

Piłkarski klub z Tarnowa walczy obecnie o awans do III ligi. W osiągnięciu sukcesu pomóc mają nowi zawodnicy pozyskani przez tarnowski klub w zimowym okienku transferowym. Jednym z nich jest były reprezentant Polski – Adam Kokoszka. Futsaliści natomiast występują w rozgrywkach pierwszej ligi.

Zobacz także