Aktualności
Wygrane derby juniorów, seniorzy liderami!

26.10.2019. W sobotę w Jaskółczym Gnieździe odbyły się derby Tarnowa w ramach rozgrywek Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych. Po zwycięstwach trampkarzy młodszych (4-1), oraz trampkarzy starszych (2-1), również nasza najstarsza młodzieżówka zwycięża w derbowym pojedynku z Tarnovią. Mecz walki z trzema czerwonymi kartkami, który oglądało około 100 widzów. Jaskółki mimo straconej bramki, w drugiej połowie pokazały wyższość nad rywalami przechylając w końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po meczu świętujemy z zawodnikami i liczymy na pewną wygraną za dwa tygodnie w meczu seniorów. Każdy to powie, że UNIA rządzi w Tarnowie!

 

Unia Tarnów – Tarnovia 2-1 (0-1)
Bramki dla Unii: 52′ Kanarek Daniel, 74′ Dubas Igor(asysta Kanarek Daniel)

Unia: Kwiek Oskar – Bąska Patryk, Derlaga Michał, Matyjewicz Wiktor – Wójcik Igor, Biś Bartosz, Pilus Bartosz, Dubas Igor – Starzyk Maksymilian, Kieroński Gabriel, Kanarek Daniel oraz Chwistek Mateusz, Suchowski Patryk, Obnowski Karol, Bryl Jakub, Jękosz Paweł

 

W tym samym dniu seniorzy rozgrywali mecz ligowy w Limanowej. Jesteśmy obecni na stadionie – 23 osoby w klatce + 6 na głównej trybunie, w tym 2-latek, który zalicza swój wyjazdowy debiut. 🙂 Jak to zazwyczaj bywa w pojedynkach z Limanovią mecz zacięty, tym razem zakończony remisem 2-2. Okazało się, że ten punkt wystarczy na objęcie prowadzenia w lidze, gdyż swój mecz przegrała Sandecja II. Unia ma 30 punktów, podobnie jak sączersi, jednak ma korzystny bilans w bezpośrednim starciu.

 

Limanovia Limanowa – Unia Tarnów 2-2 (1-1)
Bramki: 21’ Jacak, 60’ Kurczab – 38’ Adamski, 75’ Biały

Unia: Lisak – Malisz, Abovyan, Węgrzyn – Adamski, Vorobei (86’ Oszust), Ostrowski (23’ Leżoń), Nytko (21’ Miłkowski) – Wardzała (64’ Tyrka), Popiela (85’ Sumara), Biały

Żółte kartki: Adamski x2, Leżoń
Czerwona kartka: Adamski (konsekwencja drugiej żółtej)
Sędziował: Dominik Paul (Kraków)

 

Wszystkich kibiców Unii zapraszamy w najbliższą środę 30 października na IX Tarnowski Marsz Niepodległości, który wystartuje o godz. 19:00 ze Skweru Petöfiego. Od kilku lat wraz z mieszkańcami Tarnowa świętujemy odzyskanie przez nasze miasto niepodległości!

 

Zobacz także