Aktualności
X Ogólnopolska Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę – 13.01.2018

Od kilku już lat uczestniczymy w pielgrzymce kibiców do Częstochowy. W tym roku było podobnie, szczególnie w roku jubileuszów nie mogło nas zabraknąć. Tegoroczne hasło przewodnie – „Dla Niepodległej”, ze stosowną oprawą z sektorówką przygotowaną przez kibiców z Poznania.

W samo południe w sanktuarium odbyła się Msza św., podczas której ks. Jarosław Wąsowicz podsumował dotychczasowe pielgrzymki wskazując na fakt wzburzenia pewnych środowisk przyjazdem kibiców do najświętszego miejsca dla Polaków. Podkreślił jubileusz 100-lecia odzyskania Niepodległości i konieczność pamięci o wartościach tysięcy męczenników, którzy walczyli o wiarę i istnienie wolnej Polski. Później nastąpiło uroczyste poświecenie szali, flag i wszelkich barw klubowych.

W Sali o. Kordeckiego odbyła się okolicznościowa konferencja z gośćmi ze środowisk patriotycznych i kombatanckich. Była mowa m.in. o inicjatywie budowy pomnika AK w Krakowie. Odczytany został list kibiców do nowego premiera Mateusza Morawieckiego, podsumowujący zmiany dokonane w ostatnim okresie w naszym kraju oraz przedstawiający nowe wyzwania stojące przez Polską.

Wieczorem odbyła się najefektowniejsza część pielgrzymki – jedyna, unikatowa w skali świata, gdzie kibice klubów piłkarskich i innych sekcji sportowych u bram Maryi Królowej Polski rozwiesili dziesiątki flag klubowych i odpalili setki rac, stroboskopów i fajerwerków przy odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego. My z flagą WU. Wg organizatorów była to najliczniejsza do tej pory pielgrzymka, w której uczestniczyło około 7 tys. kibiców. Jasna Góra jest miejscem wyjątkowym – duchowa stolica Polski, wielowiekowy, historyczny symbol narodowej tożsamości, obrony kraju przed najeźdźcami, przetrwania w okresach zaborów i okupacji, do którego wbrew lewicowym ideologom ma prawo pielgrzymować każdy patriota mający w sercu dobro Ojczyzny.

Zobacz także