Aktualności
45. Derby Tarnowa 30.09.2020 – relacja

45. Derby Tarnowa 30.09.2020. Wiele wskazywało na to, że 45. derby Tarnowa odbędą się na naszym stadionie w rozgrywkach ligowych, jednak los w Pucharze Polski nieco je przyspieszył. Wiadomo było, że nie będziemy mogli wejść na stadion, ale zbieramy się od godziny 17 na Dworcu PKP w Mościcach, aby zdążyć chociaż na końcówkę meczu. Niestety wjeżdża 6 kabaryn wraz z kryminalnymi i zaczynają spisywanie i filmowanie. Wpada parę mandatów. Część osób gromadzi się pod stadionem, czynności trwają tak długo, że mecz się kończy, całe szczęście po raz czwarty z rzędu zwycięstwem Unii. Chociaż oficjalnie w statystykach pozostanie remis, gdyż rozstrzygniecie zapadło w karnych i na 25 triumf musimy poczekać przynajmniej do 24 października to możemy świętować awans do kolejnej rundy Pucharu Polski. Nas 80 osób, w tym 10 Okocimski i 2 Wisła. Czekamy na naszych piłkarzy, aby im podziękować za wygraną. Odpalamy kilka rac i śpiewamy. Odnieśli to ważne zwycięstwo w dniu 92. urodzin klubu – inaczej być nie mogło. UNIA PANY!

Kolejne derby 24 października o godz. 14:00 przy Z3! Czas rozpocząć mobilizację! Zaś w najbliższą niedzielę w hali Jaskółka ciekawy mecz w 1 lidze futsalu między Unią Tarnów a AZS UMCS Lublin. Początek o godz. 19:00. Wstęp wolny!

 

 • GALERIA
 •  
  Tarnovia – ZKS Unia Tarnów 3-3 (2-2) k.4-5

  Bramki dla Unii: Popiela x2, Adamski
  Gole dla Unii w serii rzutów karnych: Biały, Lopes, Kieroński, Orlik, Popiela
   

  UNIA: K. Nowak – Matyjewicz, Mabassa (54′ Malisz), Oszust (65′ Węgrzyn) – Adamski (71 Kieroński), Wardzała (65′ Orlik), Mateusz Nowak, Nytko – Lopes, Popiela, Krauze (54′ Biały)

  Zobacz także