Aktualności
47. derby Tarnowa – tradycyjnie UNIA PANY!

29.09.2021. Tarnovia – ZKS UNIA TARNÓW. Tradycji stało się zadość. Unia ponownie lepsza. Tym razem w meczu Pucharu Polski. Zwycięstwo 2-0 to zdecydowanie najmniejszy wymiar kary dla rywalek. Jaskółki dominowały, stwarzały akcje, marnując sporo dogodnych sytuacji. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Artur Biały, który zdobył bramki już w piątym meczu derbowym. Było to 26 zwycięstwo biało-niebieskich, przy 13 remisach i 8 porażkach. Bilans bramkowy wynosi 68-34. Jak to bywa w ostatnim czasie, mecz odbył się bez udziału kibiców gości. Udajemy się więc pod stadion. Ogólna frekwencja na Bandrowskiego na derbach była najgorsza od wielu lat. Teraz przed nami mecze w III lidze, niezwykle ważne. Relacja kibicowska:

 

Za nami kolejne 47 Wielkie Derby Tarnowa. Niestety po raz kolejny nie było nam dane zobaczyć Derbów z perspektywy trybun. Śmieszne i wybujałe przepisy bezpieczeństwa narzucane przez psy oraz brak woli do zorganizowania Derbów jak należy przez kluby skutkuje tym, że to piłkarskie święto w naszym mieście nie jest tak atrakcyjne jak być powinno… My udajemy się pod barak na Bandrowskiego w 2 grupach, jedna wyrusza z dworca PKP w Mościcach, druga oczekuje na dworcu w Tarnowie, wspólnie docieramy pod mur stadionu od ulicy Dworcowej, gdzie zatrzymują nas wąsy i nie pozwalają przejść pod siatkę bliżej Bandrowskiego gdzie zazwyczaj staliśmy przy okazji takich meczów. Było to pewnie spowodowane przeciągającym się remontem ich trybuny, na której ku naszemu zaskoczeniu siedziało trochę osób. Z obu stron lecą wzajemne pozdrowienia, a koszerni nieudolnie usiłują sforsować zasieki na własnym obiekcie skacząc jak małpy, robiąc pokazówkę w naszą stronę, rzucają petardami i napinają się zza płotu. Do nas wtedy dobiegają Ci co zawsze wymachując gazami i wykrzykując formułki wyklepane w szkole w szczytnie, nic ciekawego się nie dzieje. Nas około 100 osób w tym 15 Okocimskiego i delegacja Wisły. Zawijamy po 1 połowie, a Unia standardowo zwycięża mecz i podkreśla swoją dominację w mieście.

W Tarnowie bez zmiany Unia Tarnów Pany!!

 

Tarnovia – ZKS Unia Tarnów 0-2 (0-0)
Bramka: Biały x2 (72′, 90+2′)

Tarnovia: Leśniak – Bury (61′ Szot), Kaczyk, Gucwa (46′ Ptak), Noga, Król (80′ Kozdrój), Ogorzały, Wilk, Kucharczyk (90+5′ Plebanek), Tokarczyk (64′ Bigas), Galas.

Unia: Nowak – Węgrzyn, Kokoszka (46’Kajpust), Suchowski – Jacak, Ostrowski (74’Putin), Kieroński (46′ Orlik), Wardzała (46′ Sojda) – Adamski, Biały, Nytko (86′ Matyjewicz).
Żółte kartki: Gucwa, Tokarczyk, Noga, Galas, Szot – Kieroński, Kajpust, Nytko, Sojda.

Czerwona kartka: Galas (90+1′).
Sędziował: Sebastian Wiśniowski (Tarnów).

 

Zobacz także