Aktualności
90 lat ZKS UNIA TARNÓW – relacja

Unia Tarnów – Orkan Szczyrzyc 10.11.2018. / 90 lat ZKS UNIA TARNÓW! Ostatni mecz rundy jesiennej stał się okazją do celebrowania jubileuszu 90-lecia ZKS Unia Tarnów. Przez cały rok staraliśmy się uatrakcyjniać mecze „Jaskółek”, stąd również na tym meczu nie mogło zabraknąć opraw. Wszystko uwieńczyła jedenasta oprawa, czyli największy pokaz pirotechniczny w naszej historii.

Rywal pod żadnym względem nie był atrakcyjny, jednak w związku z brakiem oficjalnych obchodów chcieliśmy zorganizować urodziny naszego klubu własnymi siłami, stąd pomysł zorganizowania pikniku podczas meczu kończącego ten rok. Jubileusz klubu łączył się także z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W pierwszej połowie zaprezentowaliśmy oprawę patriotyczną, podczas której odśpiewaliśmy hymn. Hasło „Siła męstwa – od zaborów do zwycięstwa” nawiązywało do walki Polaków o niepodległość. Na sektorówce pojawił się Orzeł, zaś po bokach biało-czerwone flagi i race.

Wieszamy flagi Jaskółki, Forza Unia, Władcy Miasta, Mafia, Lwów oraz transparent „Tarnów pierwsze niepodległe”. Młyn liczył do 130 osób. Cieszy spora ogólna frekwencja na stadionie szczególnie wśród najmłodszych. Nasza maskotka „Zetka” rozdawała dzieciakom vlepki i plany lekcji. W przerwie meczu rozpoczęło się grillowanie, przez co doping w drugiej połowie zaczynamy nieco później, za to angażujemy do niego całą trybunę. Na boisku zawodnicy godnie się zaprezentowali wygrywając kolejne spotkanie, tym razem 3-0 i awansując na 2 miejsce w tabeli.

Po meczu miało miejsce pasowanie najmłodszych piłkarzy „Jaskółek”. Na uroczystości byli obecni byli zawodnicy Unii z lat 90, z okresu, kiedy nasz klub występował na zapleczu ekstraklasy. Następnie świętowaliśmy z zawodnikami, działaczami i sympatykami „Jaskółek” w chacie grillowej. Przygotowaliśmy tort urodzinowy i wspólnie śpiewaliśmy. Wieczorem przyszedł czas na główną atrakcję dnia. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia na trybunie, wokół boiska odpalamy race, następnie ze stroboskopów układamy daty 1928-2018 a wszystko uwieńczył efektowny pokaz fajerwerków. Łącznie odpalamy 110 rac, 200 stroboskopów i 13 wyrzutni. Obecne z nami delegacje układowiczów Okocimskiego Brzesko i Resovii.

Zawiązany został „Klub Stu”, który będzie zrzeszał osoby chętne do comiesięcznego wspierania klubu. Otrzymaliśmy kartę nr 1 dla „Elity Tarnowa”. Szczegóły i zasady funkcjonowania będą umieszczone na profilu klubowym, a także na naszych stronach.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację naszego wspólnego święta oraz tym, którzy przybyli w sobotę do „Jaskółczego Gniazda”.