Aktualności
Baraży smak

Nie pierwszy raz zasmakujemy pojedynków barażowych. Te z najnowszej historii nie kojarzą się nam dobrze, te z bardziej odległej zdecydowanie lepiej. W naszej pamięci pozostaje daleki wyjazd na drugi koniec Polski do Iławy. Tym razem szczebel jest niższy, ranga również, ale cel jest jasny – tylko zwycięstwo!

Jeziorak Iława – UNIA TARNÓW 18.06.2008 Na ten środowy, daleki (ok. 540 km) wyjazd fani Jaskółek zamówili autokar. Na początek spotkania dotarły jednak tylko osoby jadące osobno. Główna grupa przyjechała do Iławy w drugiej połowie. Wśród nich 7 fanów Wisły. W sektorze gości łącznie pojawiły się 62 osoby. Na płocie wieszamy trzy flagi flagi – Jaskółki, Lwowska i Grabówka. Mecz przeszedł do historii z powodu niezwykłej dramaturgi. Po wygranej w Tarnowie 1-0, w rewanżu to gospodarze wygrali i po dogrywce nastąpiła seria rzutów karnych. Do II ligi udało się awansować 4 lata później.

Mecz w Iławie:

Pierwszy poważny sukces czyli awans do ówczesnej II ligi (obecnej I) piłkarze Unii odnotowali za sprawą pojedynków barażowych w 1958 roku. O awansie decydowały pojedynki z drużynami z innych okręgów. Los przydzielił Unii BBTS Bielsko – Biała (1-0 i 1-2), Raków Częstochowa (4-2, 6-0) i KKS Kluczbork (3-1, 3-2). Wygrali 5 meczów, przegrali tylko 1. W ostatnim meczu 16 listopada 1958 roku z KKS Kluczbork przegrywając 0-1 do przerwy, po dramatycznym meczu wygrali 3-2 przypieczętowując awans do II ligi.

Już w najbliższy czwartek zapiszemy kolejny rozdział w historii. Zbiórka do Giebułtowa o godz. 14:15. Zapisy trwają na naszym profilu Facebook! Rewanż w Tarnowie 25 czerwca g. 17:00!