Unia Tarnów – GKS Tychy 29.07.2009

Wyjątkowo wczesną inaugurację sezonu 2009/10 zawdzięczamy występom w Pucharze Polski na szczeblu ogólnopolskim. Trafiliśmy na atrakcyjnego przeciwnika GKS Tychy. Nasz młyn oscylował do granic około 400 osób, przy upalnej pogodzie podobnie jak w sektorze gości doping lekko podupadł. Prezentujemy oprawy. Główna składała się z transparentu – „Zjednoczeni jednym Bogiem, miastem i poświeceniem”. Uzupełniła go sektorówka Boga w biało-niebieskich barwach. Potem zaprezentowaliśmy tradycyjne sektorówki herbów Unii i Tarnowa. Do tego doszła kartoniada z pucharami. Odpalamy także trochę świec dymnych.

Hetman Włoszczowa – Unia Tarnów 9.08.2009

Nas na meczu 53 osoby, w tym Glinik 4 (dzięki za wsparcie). Na meczu jedziemy z dość dobrym dopingiem, a nawet czasem wyśmienitym. Szkoda, że piłkarsko remisujemy, bo mogliśmy spokojnie wywieść 3 punkty. Co do gospodarzy to wystawiają młyn w sile ponad 100 głów, dopingują i ultrasują w postaci jakiś tam machajek i sektorówki , nawet nieźle to wygląda.

Unia Tarnów – Hutnik Kraków 29.08.2009

To spotkanie już nie wywołało takich emocji jak trzy miesiące wcześniej. Liczby po obu stronach zdecydowanie mniejsze. Gości 86, nas w młynie około 220-250. Cały dzień padał deszcz. Na początek meczu prezentujemy nową sektorówkę z herbem Unii z hasłem na transie „Zawsze dobra marka”. Druga oprawa wyszła zdecydowanie lepiej. Sekotówka 10×10 m. z bokserem i hasłem – „trenuj z wiara w ideały dla swojego klubu chwały”. Do tego dochodzi spora ilość ogni wrocławskich, które zadymiają stadion. Po przerwie nadal dopingujemy i odpalamy kolejne ognie. Wieszamy także transparent skierowany w kierunku kibiców Hutnika i Jastrzębia – „osioł osłowi wydaje się najpiękniejszy”.

100-lecie MKS Tarnovia – 5.09.2009

Piękny, słoneczny, jesienny dzień postanowiliśmy spożytkować na odwiedziny naszych obumarłych rywalek. Śmieszny klubik z Bandrowskiego obchodził swoje wyimaginowane 100-lecie, chociaż tak naprawdę powstał 10 lat później. Odbywał się jakiś turniej old boyów, bo na ten kurnik nikt normalny nie był w stanie przyjechać, a łamagi w nim grające nie nadawały się do zaprezentowania komukolwiek. Oczywiście na trybunie pustki, poza kilkoma zabłąkanymi menelami, którzy traktują ten obiekt jak swój dom. Najpierw dopingujemy chwile na głównej trybunie, wyzywając pejsów. Następnie udajemy się w obstawie kilku ochroniarzy na drugą stronę, tam wisi baner, pod którym składamy wieniec z napisem „1909-2009 ani dnia dłużej” oraz dwa znicze. Łącznie jest nas 60. Policja podjeżdża pod stadion, a my wracamy ponownie na trybunę i udajemy się do domów.

Naprzód Jędrzejów – Unia Tarnów 6.09.2009

Nas na meczu obecnych 55 osób, w tym 14 Glinik (dzięki za wsparcie) na mecz dojeżdżamy podczas trwania pierwszej części spotkania. Ochrona robi problemy z dowodami, bo maja listę zakazów i twierdzą, że zakazowicze są wśród nas. Ostania osoba wchodzi podczas przerwy (2 zostają poza bramą). Doping w zasadzie zaczynamy od drugiej połowy (w pierwszej zaznaczamy swą obecność), z którym jedziemy aż do końca meczu… Również w drugiej połowie zaczynamy ultrasować w postaci balonów i machajek w barwach biało-niebieskiej mafii.

Unia Tarnów – Górnik Wieliczka 14.11.2009

Po gorszych meczach wreszcie zebraliśmy się z niezłym młynem, prowadząc głośny doping. Mimo listopadowej pory aura była całkiem dobra, a my swój młyn zlokalizowaliśmy pod niewielkim wtedy jeszcze dachem na głównej trybunie, koło parkingu żużlowców. Piłkarze zagrali świetny mecz, padały ładne bramki. Nas około 120, w tym 4 Karpaciarzy i 5 Wiślaków.

Glinik Gorlice – Beskid Andrychów 20.03.2010

Na meczu 10 fanów Unii, młyn ok. 120-130 osób. Glinik prezentuje oprawę, w tym sektorówkę herbową przygotowaną przez naszą grupę „Ultras Team”. Na meczu obecne także Karpaty i Podhale ze skrojoną flagą Beskidu, która spłonęła. Na meczu awantura, lecą też kamienie, jednym trafiony kibic Glinika.

Unia Tarnów – Lubrzanka Kajetanów 9.05.2010

Wreszcie był doping, w pierwszej połowie cały czas, ok. 70-80 osób w młynie. Piłkarze jeszcze walczą o czołowe pozycje, ale szanse są coraz mniejsze.

Unia Tarnów – Beskid Andrychów 23.06.2010

Mecz warty uwagi ze względu na przyjazd kibiców gości, w liczbie 36 osób oraz na to, że wreszcie zmobilizowaliśmy się do uformowania dobrego młyna. Liczył on sobie około 200 osób, w tym około 40 Wiślaków i 5 kibiców Glinika. Bardzo nakręciliśmy się tego dnia, dopingując pod dachem. Padający deszcz tym razem w niczym nie przeszkadzał, a doping niósł się bardzo dobrze przez cały mecz. Najlepiej wypadła przyśpiewka „tylko Unia Tarnów liczy się”, która przez pewien moment tak się wkręciła, że śpiewana była non stop ponad 20 min. Śpiewy tego dnia trwały jeszcze po meczu, wraz z piłkarzami, którym podziękowaliśmy za wygraną. Poza tym trochę wyzwisk, ale bez żadnych incydentów.

Był to jeden z najspokojniejszych sezonów w historii. Wiosną nastąpiło zawieszenie wyjazdów. Wcześniej jeszcze kilka zaliczyliśmy np. w Jędrzejowie w ponad 50 osób, podobne liczby w Pińczowie czy na początku wiosny w Nowym Wiśniczu. W zimie pierwszy raz pojawiliśmy się na turnieju młodych piłkarzy, co za kilka lat stało się już naszą tradycją. Dla formalności trochę statystyk liczbowych z tego sezonu:

RUNDA JESIENNA:

Unia Tarnów – GKS Tychy 29.07.2009 Puchar Polski
Młyn 400, w tym Wisła 100, Karpaty 30, Glinik 40.