Aktualności
Inauguracja rundy wiosennej – Unia Tarnów

12.03.2022. Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ. Inauguracja rundy wiosennej w Jaskółczym Gnieździe wypadła bardzo przyzwoicie. W dużej mierze zawdzięczamy to naszym piłkarzom, którzy rozegrali znakomite spotkanie z Podhalem Nowy Targ, co wpłynęło pozytywnie na atmosferę na trybunie. Doping w asyście bębna prowadzimy przez niemal całe spotkanie. W drugiej połowie prezentujemy oprawę związaną z sytuacją na Ukrainie, która dotknęła także naszego piłkarza Viktora Putina pochodzącego z Chersonia. Stąd nasze wyrazy wsparcia dla jednego z najlepszych zawodników Jaskółek. Do transparentu „Nie każdy Putin to wróg, Viktor jesteśmy z Tobą” dołączamy flagi na kijach w różne wzory, race oraz świece dymne. Nas ponad 100 osób, w tym po kilku fanów Okocimskiego i Wisły. Na sektorze wiszą flagi – Ultras, Forza Unia, Władcy Miasta, UTSC oraz transparenty dedykowane naszym braciom za kratami. Po ostatnim gwizdku kończącym zwycięski mecz dziękujemy zawodnikom za widowisko, które stworzyli przy Z3.

 

 • ZDJĘCIA
 •  

  Skrót meczu:

   

  Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 2-0 (1-0)
  Bramki: 1:0 Biały 27′, 2:0 Sojda 54′.

  Unia: Zając – Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński – Łazarz, Orlik (88′ Starzyk), Jacak, Mida (46′ Dubas) – Wardzała (71′ Biś), Biały (78′ Nytko), Sojda

  Podhale: Styrczula – Kapuściński, Pierzchała, Broda, Szymorek (54′ Janso) – Kowalski (46′ Furtak), Serafin, Gałecki (46′ Szynka), Żołądź (46′ Sobek), Płatek – O. Nowak (54 Lepiarz).

  Żółte kartki: Mida – Broda, Kapuściński.
  Widzów: 250.

   

  Dzień później udajemy się na mecz Wisła Kraków – Lech Poznań z flagą UTSC. Poza główną grupą sporo fanów Unii wybrało się także indywidualnie na to spotkanie samochodami. Na trybunach efektowna oprawa, zaś na boisku bardzo pechowy wynik, gdyż Wiślacy tracą prowadzenie w 97 min. meczu.

   
  Wcześniej byliśmy obecni na meczu Legia – Wisła w 30 osób. Wspieramy Okocimski na meczu w Stróżach w 45 osób. Niestety nie wchodzimy na sektor, policja blokuje samochody pod Stróżami.

   

  Zobacz także