Aktualności
Piłkarze ręczni wracają do nazwy Unia

19.07.2021 – Niedawno oferta Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów poszerzyła się o piłkę ręczną. Jest to kolejny etap podniesienia poziomu szkolenia i rozwoju sportowców spod znaku „Jaskółki”. Dziś dobra wiadomość dociera do sympatyków Unii Tarnów. Ekstraklasowy zespół piłkarzy ręcznych po 10 latach powraca do korzeni i od nowego sezonu wystąpi pod nazwą Grupa Azoty Unia Tarnów.

Piłka ręczna została włączona w struktury ZKS Unia Tarnów w 1978 roku. Piłkarki ręczne występowały wtedy w najwyższej klasie rozgrywkowej. W 2011 roku podczas kolejnej fazy restrukturyzacji klubu wyodrębniono osobne stowarzyszenie, które pod szyldem SPR Tarnów odbudowało poziom szczypiorniaka zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. W tym roku działacze postanowili, że czas najwyższy powrócić do nazwy, która żyje w sercach tarnowskich kibiców. Zmianie ulega także logo klubu, które znowu będzie nawiązywało do Jaskółki.

Po bolesnych latach restrukturyzacji, wiążącej się z długami, oddawaniem majątku, osłabieniem sportowym czy z całkowitą likwidacją kilku dyscyplin mamy wreszcie ustabilizowaną organizacyjnie piłkarską ZKS Unia Tarnów, która uzyskała awans do III ligi i mamy nadzieje, że kolejny nastąpi jak najszybciej, a teraz do tradycyjnej nazwy wraca odbudowana piłka ręczna w wydaniu ekstraklasowym.

Zobacz także