Aktualności
Przed nami pasjonujący piłkarski weekend

24.05.2024. Z ogromną przyjemnością patrzy się na odradzających się naszych węgierskich przyjaciół. Piłkarski zespół ETO Győr jest już o krok od powrotu po 9 latach do Nemzeti Bajnokság I czyli węgierskiej ekstraklasy! Dzieli ich od tego jeden, ostatni mecz, z dwupunktową przewagą nad trzecim w tabeli Vasas SC (awans uzyskuje pierwsza dwójka. Warto zaznaczyć, że klub z Gyoru ma na swoim koncie 4 mistrzowskie tytuły i 4 puchary Węgier oraz wiele występów w europejskich pucharach, ostatni raz zagrał z IFK Göteborg w 2014 roku.

Także u nas w kraju będzie to pasjonujący weekend stojący pod znakiem walki o mistrzostwo Polski (pierwszy tytuł Jagiellonii?), utrzymanie, awanse, baraże. Wisła Kraków po długim okresie wraca, do europejskich pucharów, ale czy również do ekstraklasy? W niedzielę okaże się czy awansuje do baraży. Ścisk w tabeli jest ogromny, między 4 a 9 zespołem są 3 punkty różnicy.

W III lidze choć jeszcze nie decydująca kolejka, to bardzo istotna. Będziemy znali już wstępne rozstrzygnięcia w II lidze, choć pojawił się wniosek o jej powiększenie do 20 zespołów, więc liczba spadkowiczów może jeszcze ulec zmniejszeniu. Od przyszłego sezonu mają się odbywać baraże III-ligowców z drugich miejsc o jedno dodatkowe miejsce w II lidze. Unię czeka bardzo trudny wyjazd na mecz ze Starem Starachowice, który znajduje się w ścisłej czołówce tabeli. Będący jedno miejsce za Unią zespół z Wiązownicy gra w Chełmie. Za tydzień zaś zagramy w Tarnowie z ostatnimi Karpatami, rywale z Avią Świdnik. WALCZYĆ UNIA WALCZYĆ!

Dodajmy, że w mijającym tygodniu pierwszy zespół ZKS Unia Tarnów zmierzył się z rezerwami Jaskółek Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego i Akademia Piłkarska ZKS Unia Tarnów w półfinale regionalnego Pucharu Polski. III-ligowcy wygrali 2-1. Szkoda byłoby zaprzepaszczenia pracy ostatnich lat nad odbudową szkolenia piłkarskiego w Unii Tarnów przez spadek pierwszego zespołu z III ligi i fatalną sytuację finansową w mieście. Niestety kraj nam ucieka i gdy nawet próbujemy nadrabiać stracone lata, pojawiają się kolejne kłopoty jak te z wycofaniem się Grupy Azoty czy brakiem wsparcia przez Miasto. Temat dotyczący przetargu na II etap budowy stadionu również przycichł po wyborach…

Zobacz także