Aktualności
Rekordowa wygrana Unii, kolejny nowy zawodnik

Rozegrany w niedzielne południe mecz Unii Tarnów z Barciczanką Barcice był wprawdzie piknikowy na trybunach, ale dzięki postawie zawodników „Jaskółek” pozostanie w pamięci na dłużej. Niespodziewanie to goście pierwsi zdobyli gola, a do przerwy Uniści prowadzili skromnie 2-1, ale po przerwie byliśmy świadkami koncertu w ich wykonaniu. Tarnowianie rozbili rywali 9-1, marnując jeszcze co najmniej trzy znakomite sytuacje bramkowe. Trafienia, w szczególności Orlika i Lopesa – stadiony świata! Gratulujemy. Liczmy na to, że w kolejnych meczach ta dyspozycja się utrzyma, w tym za tydzień na wyjeździe w Bochni, a następnie podczas meczu z Wolanią w Tarnowie.

Poza dwoma zawodnikami zagranicznymi, którzy ostatnio wzmocnili zespół Unii, w meczu z Barciczanką po 17 latach przerwy pojawił się Wojciech Krauze – bardzo doświadczony zawodnik, mający za sobą występy w ekstraklasie i za naszą zachodnią granicą. Reprezentował nasz klub w latach 2000-2003. Obecnie poza grą w drużynie będzie zajmował się szkoleniem młodzieży w Szkole Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów.

Poprzedni rekord ligowego zwycięstwa miał miejsce w końcówce sezonu 1998/9 – ostatniego na zapleczu ekstraklasy – triumf 8-1 nad Stalą Sanok.

W Rytrze swój mecz rozgrywał Okocimski Brzsko. Wspieramy Piwoszy w 8 osób. Piłkarze Okocimskiego odnoszą ważne ligowe zwycięstwo na wyjeździe.

W najbliższy czwartek zmagania w I lidze rozpoczną futsaliści Unii Tarnów. Mecz w hali Jaskółka o godz. 20:30! Bilety w cenie 5 zł dostępne na stronie klubowej:

• KUP BILET
  •

ZKS Unia Tarnów – Barciczanka Barcice 9-1 (2-1)

Bramki: 0:1 Marek Maślejak ’14, 1:1 Orlik ’24, 2:1 Kantor ’34 samob., 3:1 Biały ’51, 4:1 Lopes ’68, 5:1 Lopes ’74, 6:1 Wardzała ’82, 7:1 Biały ’84, 8:1 Biały ’85, 9:1 Biały ’86.

Skład Unii: Tomasz Marek – Paweł Węgrzyn, Henry Mabassa, Jacek Malisz – Tiago Lopes, Kacper Ostrowski (’65 Mateusz Nowak), Orlik Patryk (‘75 Wojciech Krauze), Szymon Adamski (’65 Kacper Nytko) – Maksymilian Starzyk (’70 Dominik Wardzała), Łukasz Popiela (’67 Kamil Tyrka), Artur Biały

Sędziował: Waldemar Pyznar (Gorlice).
    Żółte kartki: Lopes – B. Dudek, Miechurski, Michalik, T. Tokarczyk.