Aktualności
Relacja: Wisłoka Dębica – Unia Tarnów 21.05.2022

Wisłoka Dębica – ZKS Unia Tarnów 21.05.2022. Po dłuższej przerwie powróciła piłkarska rywalizacja tarnowsko-dębicka, jedna z najstarszych, także pod względem kibicowskim. Wystarczy wspomnieć, że pierwszy mecz ligowy zespół TS Mościce zagrał właśnie z Wisłoką, a w latach 80. gdy ruch kibicowski rozkwitł w naszym mieście Wisłoka stała się jedną z głównych kos kibiców Jaskółek. Drogi obu klubów rozeszły się na ponad 20 lat. Do Dębicy udajemy się autokarami w 180 osób, w tym 30 Okocimski, 8 Eto Gyor, 1 Wisła oraz 13 Stal Gorzów. Doping tego dnia bardzo dobry. Kto został w domu ma czego żałować. Mogliśmy znowu poczuć atmosferę piłkarskiego święta. Zawodnicy nie zawiedli i stworzyli widowisko do ostatniej minuty. Wyrównująca bramka w doliczonym czasie wywołała prawdziwą eksplozję w naszym sektorze, za co dziękujemy po zakończonym meczu.

 

 

Zdjęcia:

 • GALERIA 1
 • GALERIA 2
 •  

  Utrzymanie zapewnione, ale sezon trwa dalej. Ciekawie zapowiada się sportowy dzień dziecka 5 czerwca, w dniu meczu z Avią Świdnik, który będzie połączony z piłkarskim turniejem dla dzieciaków. Jego finał odbędzie się na Stadionie Miejskim po zakończeniu meczu. Wstęp bezpłatny.

  Mecz z Avią o godz. 15:00!

   

  Oprawa Wisłoki:

   

  Wisłoka Dębica – Unia Tarnów 1-1 (1-0)
  Bramki: 1:0 Boksiński 23, 1:1 Matyjewicz 90+3.

  ZKS Unia Tarnów: Kieliszek – Matyjewicz, Kajpust, Sierczyński – Łazarz (66 Węgrzyn), Biś (76 Wardzała), Putin, Orlik, Mida ż (46 Nytko ż) – Biały, Sojda

  Wisłoka Dębica: Daniel – Cabała, Rachfalik, Boksiński – Król (89 Kozłowski), Fedan, Łanucha ż (89 Prokop), Rębisz (75 Dziadosz) – Zygmunt, Siedlik (75 Palonek), Smoleń (79 Surma)

  Sędziował Jamka (Kielce). Widzów 950 (180 gości).

  Zobacz także