Aktualności
Relacja: ZKS Unia Tarnów – Bruk Bet II Nieciecza 19.06.2021

ZKS Unia Tarnów – Bruk-Bet II Nieciecza 19.06.2021. Ostatni mecz sezonu zasadniczego był jak on cały. Nie mieliśmy wytchnienia i do ostatniej minuty ważyły się losy 1 miejsca w lidze. Kiedy już traciliśmy 8 punktów do lidera, kiedy odwoływano kolejne mecze przez restrykcje wydawało się, że zadanie będzie nawet nie do wykonania. Mamy to – Unia najlepszą drużyną w 4 lidze grupie małopolska-wschód. Choć jest to dopiero pierwszy krok. O awansie, już trzeci rok z rzędu zadecydują baraże.

 

 • GALERIA
 •  

  Upalny, sobotni dzień był pełen emocji w „Jaskółczym Gnieździe”. Po stracie gola w 94 min. tydzień temu w Woli Rzędzińskiej zespół Unii odłożył sprawę baraży o tydzień. Jeszcze nie zdążyliśmy na dobre uformować młyna a już trybuny poderwał gol Łukasza Popieli w 2 min. meczu. Kolejne bramki i prowadzenie 3-0 jakby uspokoiły samych zawodników, jak również publiczność pewną wygranej. Ale piłka nożna to sport, który jest nieprzewidywalny. Goście po przerwie zdobywają dwie bramki i robi się spora nerwówka. Wcześniej prezentujemy oprawę w iście argentyńskim stylu z hasłem „Futbolowa furia stadionowa”, z białymi i niebieskimi pasami materiału, flagami, racami i świecami dymnymi. Silne podmuchy wiatru nie pomagały w prezentacji, ale całe szczęście końcowy efekt wizualny wyszedł na plus. W młynie 110 osób (dla miłośników kropkowania liczba wykropkowana z jednego ze zdjęć :)). Po oprawie do dopingu porywamy pozostałą część stadionu, a całkiem sporo widzów jak na warunki 4 ligowe pojawiło się na meczu. Z nami 7 kibiców Wisły Kraków. Wydarzenia na boisku tylko spotęgowały doping, który w końcówce był zdecydowanie najlepszy w rundzie wiosennej. Wraz z końcowym gwizdkiem nastąpiła eksplozja radości połączona z wielką ulgą. Choć i tak Poprad Muszyna nie sprostał zadaniu i zremisował 1-1, co spowodowało, że Unia i tak zajęłaby 1 miejsce. Gorąco podziękowaliśmy piłkarzom za zaangażowanie i walkę do samego końca. Dziękujemy wszystkim przybyłym za stworzenie wspaniałej atmosfery.

   

  Zadanie, które przed naszymi piłkarzami, po tak ciężkich meczach staje się jeszcze trudniejsze, gdyż rywale mogli już w spokoju odpoczywać zapewniając sobie wcześniej udział w barażach. Jaskółki – musicie dać z siebie wszystko, aby osiągnąć upragniony cel, o który walczymy już trzeci sezon! Pierwszy mecz barażowy w sobotę 26 czerwca w Skawinie o godz. 15. Rewanż w Tarnowie – 29 czerwca (wtorek) o godz. 18.

  3 liga 3 liga ZKS!

  VIDEO:

  Zobacz także