Aktualności
Rozpoczynamy nowy sezon!

W najbliższą sobotę 7 sierpnia o godz. 17:00 piłkarze Unii Tarnów zainaugurują nowy sezon w III lidze. Rywalem Jaskółek będzie Podlasie Biała – Podlaska. Wcześniej ruszyła piłkarska ekstraklasa, kibice Unii pojawili się w Krakowie na meczu Wisły z Zagłębiem oraz na meczu Termalika – Wisła Kraków.

 

Relacja z meczu w Niecieczy 31.07.2021:

W sobotę na stadionie w Niecieczy gościła krakowska Wisła. Była to prawdziwa inwazja, gdyż nie tylko klatka gości, ale cała trybuna była wypełniona fanami wspierającymi Białą Gwiazdę. Wśród nich liczna grupa kibiców Unii Tarnów. Wyruszamy kilkunastoma furami, pod stadionem docierają kolejne osoby. Główna grupa wchodzi na sektor gości z transparentem Bastek PDW. Wielu unistów zasiada na sektorach obok. Na meczu oprawa z pirotechniką. Po meczu spisywanie i problemy ze strony psów.

 

Po trzech latach wracamy na III-ligowe boiska. W ostatnim sparingu przed sezonem Jaskółki zremisowały z Wisłoką 2-2. Zespół po części odmłodzony młodzieżowcami – Biś, Suchowski, Kieroński, Dubas, Matyjewicz, a z drugiej strony wzmocniony bardziej doświadczonymi zawodnikami – Sierczyński, Zając, Sojda, Jacak, Kajpust. Nie zobaczymy w biało-niebieskich barwach m.in. Mabassy, Popieli, Lopesa, Malisza, Tyrki.

Na co stać tarnowski zespół? W wypowiedziach ekspertów – środek tabeli. Najważniejsze dla beniaminka jest spokojne utrzymanie i nabranie doświadczenia, szczególnie dla młodych zawodników.

Zapraszamy w sobotnie popołudnie na inaugurację III ligi. Już można nabywać karnety na całą rundę jesienną w cenie 70 złotych w sekretariacie ZSMS Unia Tarnów przy ulicy Pszennej 10 w Tarnowie od godz. 8 do 16. Będą dostępne w kasach stadionu także przed sobotnim meczem. Bilety online 15 zł (KUP BILET) lub 20 zł w dniu meczu w kasie. Do boju Jaskółki – niech inauguracja będzie jak zakończenie poprzedniego sezonu.

Do dobrych informacji dodajmy, że po długiej przerwie wreszcie do gry wracają rezerwy Unii, które zagrają w lidze okręgowej!

Zobacz także