Aktualności
Sparing: Unia Tarnów – Karpaty Krosno 05.02.2021 (relacja)

ZKS Unia Tarnów – Karpaty Krosno 5.02.2021. Rozpoczęliśmy kibicowski rok 2021, okazją był sparing Unii Tarnów z Karpatami Krosno na sztucznym boisku przy ul. Wojska Polskiego. Główna grupa dociera jeszcze przed jego rozpoczęciem i motywuje rozgrzewających się zawodników. Odpalamy białe race i stroboskopy z okrzykami „trzecia liga ZKS”. Także podczas meczu prowadzimy doping. Mimo fatalnej dla drużyny decyzji o podziale środków na sport w naszym mieście (10 tys. zł) Unia pilnie przygotowuje się do rundy wiosennej, a w piątek wystąpili nowi testowani zawodnicy. Przypominają się nasze protesty na ulicach Tarnowa sprzed 9 lat, kiedy to walczyliśmy o uratowanie drużyny, która jak się później okazało wywalczyła awans do II ligi. Tym razem sytuacja jest o tyle łatwiejsza, że możemy liczyć na wsparcie Azotów, jednak przy tak biernej polityce Miasta dotyczącej zarówno wsparcia sportu, jak i modernizacji stadionu walka o wyższe cele jest bardzo trudna. Nas 80 osób, w tym 5 fanów Wisły.

 

Zdjęcia: ZKS Unia Tarnów – Karpaty Krosno 5.02.2021 (sparing)

 

W tym trudnym okresie sami chcemy włączyć się w pomoc klubowi, zważywszy w szczególności na pracę, jaką wykonano w ostatnich latach, aby wyszedł na prostą. Stąd akcja, o której informujemy w ostatnim tygodniu – #ZawstydźCiepielę.

 

Każdy z Was może dołożyć swoją cegiełkę wpłacając na konto Stowarzyszenia Kibiców Unii Tarnów „Wierni”: 07 1950 0001 2006 0096 7793 0003 datek tytułem – „zawstydzam Ciepielę”. Cała Unia zawsze razem!

Zobacz także