Aktualności
Sportowe inwestycje w Mościcach

6.01.2023. Piłkarze Unii Tarnów wracają do treningów. Będą przygotowywać się do rundy wiosennej w III lidze. Pierwszym wzmocnieniem zespołu jest powracający obrońca Henry Mabassa, który wywalczył z Jaskółkami awans do III ligi. Sezon ruszy w marcu, a obecnie Mościce stały się wielkim placem budowy. Wznosi się nowy stadion piłkarski, zaraz obok powstaje Park Wodny z boiskami do sportów plażowych oraz zadaszone boisko, które będzie posiadało syntetyczną murawę, a zimą będzie krytym lodowiskiem, obok Stadionu Miejskiego powstaje nowy parking, rozpoczynają się inwestycje drogowe. Już wkrótce dawna baza sportowa, która należała do Unii Tarnów nabierze nowego oblicza.

 

Oczywiście kibiców piłkarskich interesuje nowy dom Jaskółek, który powstaje naprzeciw Jaskółczego Gniazda. Trwa pierwszy etap budowy, który zapisano w budżecie na rok 2023. Powstał także projekt dalszych prac już po zakończeniu Igrzysk, uzgodniony z wymogami licencyjnymi PZPN na I ligę z budową drugiej trybuny po stronie wschodniej.

 

Poniżej inwestycje na obiektach sportowych w Mościcach zapisane budżecie i realizowane w 2023 roku:

 

Przebudowa obiektu TOSiR (STADION):

Łączne nakłady finansowe – 23.900.000 zł, plan na 2023 r. – 19.863.925 zł

Zadanie dofinansowane ze środków Budżetu Państwa w ramach Programu Wsparcia Przygotowania III Igrzysk Europejskich w 2023 w zakresie realizacji inwestycji sportowych. Zakres zadania obejmuje budowę budynku zaplecza administracyjno-sportowego wraz z trybuną dla 1000 osób oraz wydzielonym parkingiem na potrzeby stadionu piłkarskiego w miejscu stadionu lekkoatletycznego przy ul. Traugutta.

 

Modernizacja infrastruktury sportowej Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na potrzeby Igrzysk Europejskich 2023

Łączne nakłady finansowe – 6.850.000 zł, plan na 2023 r. – 5.800.000 zł

Zadanie dofinansowane jest z Rządowego funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zakres zadania obejmuje budowę parkingu na terenie kortów tenisowych, budowę placu manewrowego dla pojazdów obsługi imprez, remont drogi wewnętrznej przy budynku MDS, budowę dojść przy Hali „Jaskółka”, budowę kortu tenisowego przy MDS, montaż elementów mechaniki scenicznej w Hali, wykonanie loży VIP w Hali, remont elewacji budynku MDS, rozbudowę systemów teleinformatycznych Hali, wymianę oświetlenia sali sportowej MDS, wykonanie systemu parkingowego przy Hali.

 

Infrastruktura sportowa dla Igrzysk Europejskich 2023

Łączne nakłady finansowe – 34.000.000 zł, plan na 2023 r. – 25.800.000 zł

Zadanie dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Zakres zadania obejmuje przebudowę zespołu pływalni letnich w Mościcach na Park Wodny (niecka pływacko-rekreacyjna, brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie z basenem hamownym, budynki zaplecza technologicznego, gastronomicznego, administracyjnego i sanitarnego) wraz z obiektami towarzyszącymi: boiskiem piaszczystym do rozgrywek siatkówki, piłki ręcznej i nożnej; zadaszonym lodowiskiem / boiskiem o nawierzchni syntetycznej o wymiarach 20×40 m.

STADION:

PARK WODNY:

Zobacz także