Aktualności
Sportowy Dzień Dziecka / Unia Tarnów – Avia Świdnik 05.06.2022

Sportowy Dzień Dziecka / Unia Tarnów – Avia Świdnik 05.06.2022. W latach 30. tradycją naszego klubu stała się organizacja sportowych pikników w Mościcach z licznym udziałem sportowców klubu. Z okazji 3 maja odbywały się mecze piłkarskie, zawody balonowe, lekkoatletyczne czy wyścigi kolarskie. Wojna przerwała tą tradycję. Kiedy zimą spotkaliśmy się z władzami klubu zarzuciliśmy pomysł organizacji Dnia Dziecka przy okazji meczu piłkarskiego. Wtedy jeszcze nie przypuszczaliśmy, że odbędzie się on z takim rozmachem a jednocześnie będzie miał wymiar charytatywny. Właśnie zakończył się remont internatu, w którym zamieszkali już młodzi zawodnicy z Ukrainy. Trwa jeszcze jego wyposażanie.

W niedzielę na boiskach treningowych Unii oraz na parkingu za Areną Jaskółka odbył się turniej o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego w różnych kategoriach wiekowych. Wzięli w nim udział zawodnicy Unii, klubów z Tarnowa i regionu oraz młodzi piłkarze z Ukrainy, którzy zamieszkali w szkolnej bursie ZSMS Unii Tarnów. Poza piłkarzami i ich rodzicami pojawiło się wielu mieszkańców miasta i regionu ze swoimi pociechami. Ciężko oszacować liczbę, ale były to setki osób. Od rana czekało na nich wiele atrakcji, pokazów i niespodzianek. Najpiękniejszym widokiem były roześmiane twarze maluchów. Ogromne brawa należą się organizatorom – dyrekcji, rodzicom i całej społeczności Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego Unii Tarnów oraz wszystkim dobrym ludziom, którzy z ogromnym sercem i zaangażowaniem włączyli się w to znakomite przedsięwzięcie. Była to świetna forma integracji lokalnej społeczności, promocji sportowego trybu życia oraz odbudowy należytej marki Unii Tarnów, klubu, który był wiodącym w naszym regionie. Znakomita lokalizacja dla tego typu imprezy w niedługim czasie będzie jeszcze ładniejsza, gdy powstanie park wodny oraz nowy stadion. Po wielu latach będziemy mogli śmiało ponownie stwierdzić, że mościckie obiekty sportowe są na miarę epoki, w której przyszło nam żyć. Główny, charytatywny cel został osiągnięty, jednak mamy nadzieje, że sukces organizacyjny będzie inspiracją do podejmowania tego typu inicjatyw w kolejnych latach.

W tym samym dniu odbywał się mecz III-ligowych piłkarzy Unii z Avią Świdnik. Wraz z kolejnymi minutami przybywało ludzi na trybunach, także rodziców z dziećmi wracającymi z pikniku. Mecz oglądało około 500 widzów. W drugiej połowie prezentujemy oprawę nawiązującą do promocyjnego hasła naszego miasta, zwanego polskim biegunem ciepła, gdyż to w Tarnowie odnotowujemy najwyższą średnioroczną temperaturę powietrza w Polsce. Ten letni, słoneczny dzień postanowiliśmy jeszcze mocniej rozgrzać odpalając do folii żółte ognie wrocławskie i czerwone race. Całość uzupełniły flagi na kijach. Doping przez cały mecz, chwilami włączamy pozostałą cześć publiczności. Duże zaangażowanie wśród małych piłkarzy. 🙂 Starsi koledzy godnie uczcili świąteczny dzień wygrywając 3-2! Dziękujemy po meczu za zwycięstwo, a na murawę Jaskółczego Gniazda wybiegli piłkarze rozgrywający finał Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Małopolskiego, w którym zmierzyły się dwa odziały ZSMS. Nasi młodzi zawodnicy zagrali z przybyłymi do naszego miasta kolegami z Ukrainy.

Super dzień! Znakomita inicjatywa. Klub stawia kolejne kroki naprzód i oby owocowały one w najbliższych latach.

Do końca pozostały dwie kolejki. Już teraz zapraszamy na ostatni mecz sezonu w Jaskółczym Gnieździe – 18 czerwca o godz. 17.

 

 • FOTORELACJA: Sportowy Dzień Dziecka z Unią Tarnów
 • FOTORELACJA: Unia Tarnów – Avia Świdnik
 •  

   

  Video z pikniku i meczu:

  Skrót meczu:

  Zobacz także