Aktualności
Sportowy weekend „Jaskółek” – 11/12.01.2020

Po trzech latach przerwy sportowcy z jaskółką na piersi powrócili do swojej hali. Jako pierwsi w zmodernizowanej Arenie Jaskółka do sportowych zmagań przystąpili piłkarze Unii Tarnów z rocznika 2008. Okazją był II Memoriał Krystiana Popieli. Za rywali mieli rówieśników z czołowych akademii piłkarskich w naszym kraju – Śląska Wrocław, Legii Warszawa, Lecha Poznań, Escola Varsovia, Wisły Kraków, Zagłębia Lubin i SMS Rzeszów. Mecze odbywały się na specjalnie przygotowanej sztucznej murawie. Główną atrakcją dnia był pojedynek Gwiazd, z udziałem byłych reprezentantów Polski oraz drużyny Krystek Team. Należy podkreślić duże zainteresowanie imprezą wśród publiczności. Przybyła także nasza maskotka „Zetka”, która wręczała młodym zawodnikom i obecnym na trybunach dzieciakom plany lekcji Młodej Elity Tarnowa. Cieszy stały rozwój Szkoły Mistrzostwa Sportowego ZKS Unia Tarnów oraz Akademii Piłkarskiej ZKS Unia Tarnów i to, że w Tarnowie oglądaliśmy świetnie zorganizowaną imprezę dla młodego piłkarskiego narybku, stojącą na wysokim poziomie sportowym. Nie tylko na boisku uczczono Krystiana, ale przede wszystkim ważny był charytatywny cel całego wydarzenia. Podczas wieczornego balu „Fundacja Dzielmy się Uśmiechem” zebrała ponad 300 tys. zł na rzecz swoich podopiecznych.

 

RELACJA Z II MEMORIAŁU KRYSTIANA POPIELI

 

 

Unia Tarnów – GKS Nowiny II 4-4 (3-1)

Bramki dla Unii: Pawlak x2, Frąc, Sumara.

Dzień później drużyna futsalowa Unii w 7. kolejce 2 ligi futsalu podejmowała rezerwy GKS-u Nowiny. Po serii sześciu wygranych, mecz z ostatnią drużyną w tabeli wydawał się być formalnością. „Jaskółki” spokojnie prowadziły 4-1. Na trybunach regularny doping przez cały mecz. Jednak końcówka udana dla gości, którzy wywieźli z Tarnowa remis.

W niedzielę 19 stycznia o godz. 18:30 w hali przy ul. Krupniczej Unia zagra z najgroźniejszym rywalem – AZS UEK Kraków. Ten mecz może rozstrzygnąć o wygraniu ligi.

Zobacz także