Aktualności
Turniej Blue Soccer – I Memoriał Krystiana Popieli 26.01.2019

Turniej Blue Soccer – I Memoriał Krystiana Popieli 26.01.2019. W Tarnowie odbył się I Memoriał tragicznie zmarłego, młodego piłkarza Krystiana Popieli. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby miał godny charakter i wymiar ogólnopolski. Trwał przez cały weekend, głównym dniem była sobota. Tego dnia rywalizowali chłopcy z rocznika 2007, 10 drużyn z całej Polski. Poza Unią Tarnów mogliśmy oglądać Zagłębie Lubin, Wisłę Kraków, Legię Warszawa, Polonię Warszawa, Escolę Varsovię, Stal Rzeszów, Wisłę Płock, ŁKS Łódź i Wigry Suwałki. Rozgrywki rozpoczęły się o 8 rano.

 

ZDJĘCIA

 

Na halę tarnowskiej PWSZ przybyliśmy w 70 osób pod koniec fazy grupowej. Po jej zakończeniu odbyły się pierwsze licytacje, a także pokaz Freestyle football. Zaproszono do treningu przedstawicieli młodych piłkarzy, więc dopingowaliśmy naszego zawodnika Szymona. 😉 Następnie drużyny przystąpiły do rywalizacji pucharowej. Unia w walce o 7 miejsce podejmowała rówieśników z Wisły Płock. Podczas tego meczu prowadziliśmy doping dla „Jaskółek” oraz zaprezentowaliśmy drobną oprawę złożoną z biało-niebieskiej baloniady oraz transparentu z hasłem „Od małolata do końca świata”. Po zaciętym meczu uniści minimalnie ulegli 1-2, a my podziękowaliśmy im za walkę. Z piłkarzami do Tarnowa przybyło też sporo rodziców, szczególnie z Polonii i Legii Warszawa.

Półtora godziny później hala szczelnie wypełniła się widzami podczas głównej atrakcji dnia, meczu pokazowego drużyny „Krystek Team”, złożonej z przyjaciół Krystiana oraz Gwiazd Ekstraklasy, w której wystąpili byli reprezentanci Polski m.in. Piotr Świerczewski, Marcin Żewłakow, Kamil Kosowski, Marcin Baszczyński. Cały turniej wygrała drużyna Zagłębia Lubin i trzeba przyznać, że zawodnicy tego klubu wykazali się bardzo dużymi umiejętnościami piłkarskimi. Impreza upamiętniająca Krystiana była okazją do powołania fundacji „Dzielmy się uśmiechem im. Krystiana Popieli”. Wieczorem odbyła się kolacja charytatywna, podczas której, jak podają organizatorzy zebrano już około 80 tys. zł! Udało się pozyskać na licytacje wiele unikatowych pamiątek, których lista jest bardzo długa m.in. koszulkę Luci Modricia, rękawice Jerzego Dudka, koszulki AEKu, Olympiakosu, koszulki z autografami naszych mistrzów siatkarskich itd. Z inicjatywą możecie zapoznać się na profilu Krystek Team. Następnego dnia rywalizowali chłopcy z rocznika 2009. Zagrało 12 drużyn. Gratulujemy SMS Unii Tarnów oraz Krystek Team znakomitej inicjatywy i organizacji! Oby jak najwięcej tak udanych imprez.

Zobacz także