Aktualności
Unia górą w meczu z liderem!

Mijający tydzień był znakomity w wykonaniu „Jaskółek”. Przede wszystkim musimy podkreślić wyraźne zwycięstwo w 4 lidze na wyjeździe z liderem Lubaniem Maniowy oraz awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, który wywalczyli trampkarze Unii z rocznika 2006.

 

11.11.2020

Metal Tarnów – Unia Tarnów 3-3 k. 3-5

Środa. Przed najważniejszym pojedynkiem ligowym piłkarze Unii rozegrali finał Pucharu Polski na szczeblu podokręgu tarnowskiego. To już trzeci mecz z Metalem w tym roku. Po dwóch wygranych, tym razem unistom grało się dużo trudniej. Po zaciętym meczu zremisowali 3-3, ale podobnie jak to było w półfinale z Tarnovią wygrali w rzutach karnych. Wiosną kontynuujemy przygodę z Pucharem Polski.

Tego samego dnia ok. 40 kibiców Unii, jak co roku udało się do Warszawy na Marsz Niepodległości.

 

14.11.2020

Lubań Maniowy – Unia Tarnów 1-4

9 kibiców Unii wybrało się do Maniowego na mecz z liderem Lubaniem. Oczywiście mecz odbywał się bez udziału publiczności jednak widok zza obiektu był całkiem dobry. Po dwóch bramkach Artura Białego prowadziliśmy 2-0. Gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, jednak kolejne gole Miłkowskiego i Tyrki nie pozostawiły wątpliwości, kto tego dnia jest lepszy na boisku. Była to pierwsza porażka Lubania w tym sezonie. Unia na tą chwilę zajmuje 2 miejsce, jednak przez najbliższe dwie kolejki będzie pauzować. W 16 meczach zgromadziliśmy 36 punktów – 12 zwycięstw przy 4 porażkach. Dzięki znakomitemu finiszowi wciąż mamy nadzieje na objęcie pozycji lidera i udział w kolejnych już barażach. Warto podkreślić, że Artur Biały zdobył w tym meczu 100. i 101. bramkę w barwach Unii.

Skrót meczu:

Unia Tarnów – Stal Mielec 7-2

W 1 lidze futsalu Unia Tarnów wygrała kolejny mecz. Rywalem ZKS-u była Stal Mielec, która w przeciwieństwie do tarnowian nie radzi sobie najlepiej w obecnych rozgrywkach. Potwierdziło się to na parkiecie hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Gospodarze wygrali 7-2. Do siatki rywali trafiali: Armatys, Podobiński, Mroczka, Wardzała, Grzesiak, Przybył i Stańczyk. To zwycięstwo pozwoliło unistom wskoczyć na podium, z dorobkiem 15 punktów (4-3-1).

 

15.11.2020

Stal Stalowa Wola – Unia Tarnów 3-3

Świetny tydzień uwieńczyli trampkarze Unii, którzy rozgrywali rewanżowy mecz barażowy w Stalowej Woli. Stawką był awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15. W Tarnowie w środę padł wynik remisowy 2-2. W rewanżu Stalówka prowadziła 2-0 i wydawało się, że to przeciwnicy będą świętować awans. Jednak młodzi zawodnicy „Jaskółek” pokazali charakter, doprowadzili do dogrywki. W niej ponownie byli zmuszeni do odrabiania strat i to się udało. Wynik 3-3 premiował tarnowian. Emocje towarzyszyły nam do ostatniej akcji, a po końcowym gwizdku radości nie było końca. Gratulujemy zawodnikom z rocznika 2006, trenerom i całej Akademii Piłkarskiej Unii Tarnów. Powodzenia w przyszłym roku.

Zobacz także