Aktualności
Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola / Derby Krakowa

ZKS Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola / Derby Krakowa 06-07.11.2021. Był to ciekawy kibicowski i sportowy weekend. Najpierw swój III-ligowy mecz rozgrywali piłkarze Jaskółek. Rywalem biało-niebieskich była Stal Stalowa Wola. Po pewnych zawirowaniach ostatecznie mecz odbył się z kibicami gości i okazało się, że można w normalny sposób zorganizować taki mecz w Tarnowie. Tym razem bez przeszkód mogliśmy zaprezentować oprawę, dziewiątą, wieńczącą piłkarski rok 2021. Składała się ona z sektorówki z czaszką i hasłem „Biało-niebieska strefa UT”, białych i niebieskich machajek oraz 200 serpentyn. Na sektorze flagi: Władcy Miasta, UTSC, Mościce, fana Okocimskiego oraz trans „Derby dla Wisły”. Na meczu obecni kibice OKS-u (30 osób) oraz Wisły (40 osób). Dzięki za wsparcie! Pierwsza połowa pod dyktando naszych piłkarzy, niestety niewykorzystany rzut karny zemścił się w drugiej połowie i przegrywamy 0-3.

•

Dzień później odbyły się Derby Krakowa. Łącznie udało się na nie 147 fanów Unii Tarnów. Zadebiutowała nowa flaga i przybity został układ z Wisłą. Biała-Gwiazda wygrała 1-0! WISŁA PANY!
    W uzupełnieniu informacji – w poprzedni weekend w Świdniku 7 fanów Unii.

ZKS Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola 0-3 (0-0)
    Bramki: Daniel Świderski 56’, 80’, Kacper Pietrzyk 94’

Unia: Mateusz Zając – Adrian Kajpust, Adam Kokoszka, Marcin Sierczyński – Kacper Nytko (63’ Szymon Adamski), Sebastian Jacak (81’ Kacper Ostrowski), Patryk Orlik, Igor Dubas (8’ Wiktor Matyjewicz) – Dawid Sojda (81’ Paweł Węgrzyn), Artur Biały, Gabriel Kieroński (63’ Maksymilian Starzyk)