Aktualności
Unia Tarnów – Wólczanka 9.06.2018 (relacja)

Unia Tarnów – Wólczanka Wólka Pełkińska 9.06.2018. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej nikt nie przypuszczał, że pojedynek z tym rywalem wzbudzi największe emocje, ale taka właśnie jest piłka nożna – nieprzewidywalna. Sytuacja w tabeli spowodowała, że Unia musiała to spotkanie wygrać, gdyż znalazła się w strefie spadkowej. Na zbiórkę w Mościcach przychodzi około 100 osób i udajemy się na stadion ze śpiewem, rozpoczynając doping od początku spotkania. Dołączają kolejne osoby i w młynie gromadzi się 150 osób, udaje się także chwilami poderwać do dopingu całą trybunę! Świetna atmosfera przez cały mecz, poniosła piłkarzy do ważnego zwycięstwa. Już do przerwy „Jaskółki” prowadziły 2-0, kontrolując spotkanie. Po przerwie prezentujemy oprawę „Urodzeni dla Unii” z sektorówką z niemowlakiem, uzupełnioną białymi i niebieskimi machajkami. Po meczu dziękujemy piłkarzom za zwycięstwo 4-1 i motywujemy ich do kolejnej wygranej w ostatniej kolejce z Orlętami. Po tym meczu wszystko się rozstrzygnie, dowiemy się, kto zachowa miejsce w III lidze. Kto nie był w sobotę w Jaskółczym Gnieździe ma czego żałować. Dzięki wszystkim za stworzenie dobrego klimatu, a piłkarzom za maksymalne zaangażowanie. Cała Unia zawsze razem! Gratulacje dla Resovii za awans do II ligi, który przypieczętowali podczas meczu z KSZO!

ZKS Unia Tarnów – Wólczanka Wólka Pełkińska 4-1 (2-0)
Bramki: 1-0 Artur Biały 18, 2-0 Artur Biały 21, 3-0 Dawid Sojda 49, 4-0 Krystian Popiela 72, 4-1 Maciej Lech 90+3 -karny.
W 33 minucie Artur Biały nie wykorzystał rzutu karnego (Arkadiusz Słysz obronił).