Aktualności
Unia wygrywa, integracja w Grabnie

14.09.2019 – Na zaproszenie naszych kolegów z FC Grabno udajemy się w sobotnie popołudnie na mecz miejscowej drużyny. Okazją do dopingu i wspólnego grilla był pojedynek miejscowych piłkarzy z rezerwami Okocimskiego Brzesko w lokalnej B Klasie. Na kameralnym obiekcie formujemy około 90-osobowy młyn i wieszamy naszą fanę ZKS UNIA TARNÓW. W pierwszej połowie ultrasujemy – to był prawdziwy ogień, co możecie zobaczyć na filmiku. 🙂 Dziękujemy za gościnę i zajebisty klimat – Polska kibolska od ekstraklasy do B-klasy!

Tego samego dnia przed południem na meczu Unii z Watrą Białka Tatrzańska jesteśmy obecni w 50 osób z flagą Jaskółki. Piknikowa atmosfera, chwilę dopingujemy. Piłkarze stracili typową bramkę do szatni w 45 min. Przez całą drugą połowę nie mogli znaleźć sposobu na rywala. Im bliżej końca, tym większa dramaturgia. Goście po czerwonej kartce końcówkę meczu rozgrywali w osłabieniu, a Unia konsekwentnie dążyła do celu. Kiedy wydawało się, że przegramy, w doliczonym czasie gry radość na stadionie wywołały bramki z główki Łukasza Popieli i Mateusza Nowaka. Ten mecz pokazał, że zawsze należy walczyć do końca i tego oczekujemy również w kolejnych spotkaniach. Rozgrywki ponownie nabierają tempa. W środę o 16:30 gramy w Brzesku, zaś w sobotę u siebie o 16:00 z Popradem Rytro. Zapraszamy!

Unia Tarnów – Watra Białka Tatrzańska 2-1 (0-1)

Unia: Lisak – Malisz, Oszust (62’ Popiela), Węgrzyn – Adamski (90’ Kasprzykowski), Ostrowski, Orlik, Tyrka (73’ Nowak) – Vorobei (90’ Leżoń), Biały, Wardzała (68’ Nytko)

Watra: Tomasik – Kuchta, Bałos, Koprowski, Kostrzewa, Spike Gill, R. Mroszczak (68’ Sarna), Aruna, Bartos, Zubek, Souza (88’ B. Mroszczak)

Bramki dla Unii: Popiela, Nowak

Żółte kartki: Bałos, Kostrzewa 2x, Spike Gill

Czerwona kartka: Kostrzewa (druga żółta)