Aktualności
Wizyta na Węgrzech – turniej w Nyíregyházie

4 lutego na zaproszenie kibiców Spartacusa Nyíregyháza wraz z Resovią udajemy się na turniej kibicowski na Węgrzech. Stawiamy się tam w 46 osób z flaga Elita Tarnowa, a łącznie z Rzeszowianami jest nas ok 110. Oprócz nas zaproszeni byli również fani z Békéscsaba oraz nasi układowicze z ETO Győr.

Turniej przebiegał w bardzo miłej atmosferze. Nie zabrakło oczywiście żywiołowego dopingu, niejednokrotnie w blasku rac oraz wspólnej polsko-węgierskiej integracji. Co do samego przebiegu sportowej rywalizacji to przegrywamy tylko jeden mecz z kibicami Resovii 3-4, chociaż prowadziliśmy 3-1 i zajmujemy 2 miejsce tuż za nimi.

Na pożegnanie dostajemy od sympatyków Spartacusa ozdobioną naszym herbem butelkę miejscowego trunku znanego jako pálinka, którym z zamiłowaniem przez cały czas trwania turnieju, raczyła się pokaźna grupa naszej wycieczki.

Podsumowując, całe to wydarzenie jest kolejnym dowodem na to, że przyjaźń polsko-węgierska ma się dobrze! Polak, Węgier, dwa bratanki – Lengyel, magyar két jó barát! Tym o to miłym i udanym akcentem rozpoczynamy rok 2017. A już wkrótce wracamy na naszą krajową trasę wyjazdową!! Wiosna idzie – budzimy się z zimowego snu!!

Zobacz także