Aktualności
XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę – 5.01.2019

XI Patriotyczna Pielgrzymka Kibiców na Jasną Górę – 5.01.2019. W tym roku środowiska kibicowskie pielgrzymowały na Jasną Górę pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj” upamiętniając 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki, wspominając również rtm. Witolda Pileckiego, współzałożyciela Tajnej Armii Polskiej, żołnierza Armii Krajowej, więźnia i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz. O godz. 12:00 rozpoczęła się Msza św. pod przewodnictwem ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, kazanie do kibiców wygłosił duszpasterz środowiska ks. Jarosław Wąsowicz.

Poza kibicami z Polski przybyli przedstawiciele z Węgier, Litwy, Białorusi i Ukrainy. Po zakończeniu Mszy miało miejsce tradycyjne poświecenie barw klubowych. W tym roku przybyliśmy z flagą Lwów – kolebka polskiej piłki z herbami trzech zasłużonych klubów: Pogoni, Czarnych i Lechii. To właśnie Lwów był ośrodkiem narodzin polskiego futbolu, pierwszych polskich klubów. Współcześnie Polacy reaktywowali jeden z nich – Pogoń. Zachęcamy Was do akcji wsparcia i zamawiania koszulek, których wzór znajdziecie na wydarzeniu: TUTAJ. Widoczne były barwy i flagi większych i mniejszych ekip z całej Polski. Spotkaliśmy także naszych kolegów z Okocimskiego Brzesko.

Następnie w auli o. Augustyna Kordeckiego odbyły się spotkania z dyrektorami dwóch muzeów: Jackiem Pawłowiczem – dyrektorem Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie i Karolem Nawrockim, dyrektorem Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Na zakończenie odbył się Marsz Pamięci pod pomnik ks. Jerzego Popiełuszki oraz odśpiewanie hymnu w blasku rac na wałach jasnogórskich.

Zobacz także