Aktualności
Zapowiedź: Unia – Resovia – niedziela 14 maja

Jutro (niedziela) o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Tarnowie odbędzie się bardzo ciekawy pojedynek piłkarski,w którym Jaskółki zmierzą się z Resovią Rzeszów. Będzie to pierwszy od wielu lat mecz przyjaźni między tymi zespołami w Tarnowie. Do naszego miasta wybiera się duża grupa kibiców Sovii, którzy zasiądą z nami w młynie. Zbiórka kibiców Jaskółek o godz. 16:00 pod halą Jaskółka. Już dzisiaj ruszyła sprzedaż biletów, do której zapraszamy. Do godz. 18 na naszym stadionie będzie można nabyć bilety w cenie 6 zł ulgowe i 12 zł normalne. Mecz jest imprezą masową, dlatego obowiązuje system identyfikacji kibiców.

Podczas meczu rozpocznie się zbiórka słodyczy dla Dzieci z Domu Dziecka nr 2 w Tarnowie, tym samym dołączyliśmy do akcji prowadzonej przez Młodzież Wszechpolską i Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej. Będziemy prowadzić również zbiórkę pieniędzy dla Roberta, naszego chorego kolegi. Dostępne będą nowe smyczki, spodnie oraz pozostałe gadżety Unii. Prosimy o punktualne stawienie się na zbiórce oraz zakupienie biletów już dzisiaj, aby nie stać w długich kolejkach.

Ostatni raz z Resovią w Tarnowie graliśmy 4 lata temu, wtedy rzeszowianie zawitali w imponującej liczbie blisko 400 osób, wraz z przygotowaną oprawą. Tym razem będziemy wspólnie dopingować na naszym sektorze. Jesienią w Rzeszowie pojawiliśmy się w 170 osób.

Pod względem piłkarskim będzie to pojedynek z silniejszym rywalem. Podopieczni Szymona Szydełko po 26 ligowych pojedynkach zajmują 4 miejsce w tabeli, z dorobkiem 46 punktów (13 zwycięstw, 7 remisów i 6 porażek. Bilans bramek: 41-30). Jaskółki są na 11 miejscu z dorobkiem 33 punktów.

Zobacz także