Aktualności
Baraże w lipcu… głos kibiców i klubu w sprawie tego skandalu

Stowarzyszenie Kibiców Unii Tarnów pragnie wyrazić głębokie oburzenie z powodu skandalicznej decyzji Zarządu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalającego termin meczów barażowych pomiędzy zespołem Unii Tarnów i rezerwami Cracovii na 8 i 12 lipca br. Decyzja ta została naszym zdaniem podjęta w sposób naruszający przepisy i dlatego szczególnie kuriozalnie brzmi uzasadnienie tej decyzji mówiące, że „Prezydium MZPN uznaje wniosek klubu Unia Tarnów o rozegranie spotkań barażowych w terminie do dnia 30 czerwca 2020 r jako niezgodny z zasadą rywalizacji w duchu fair play”.

Przytoczony fragment stanowi kpinę z zawodników, kibiców oraz regulaminów, gdyż decyzja Związku faworyzuje wyraźnie krakowską drużynę.

Protestujemy również przeciwko skandalicznym wypowiedziom Pana Ryszarda Niemca, który jako Prezes Związku powinien zachować bezstronność i obiektywizm. Jego wypowiedź, w której w sposób lekceważący komentuje problem przedłużenia kontraktów zawodników tarnowskich Jaskółek nie licuje z godnością zajmowanego stanowiska. Dlatego apelujemy do Pana Niemca o ustąpienie z pełnionej funkcji. Osoba lekceważąca zawodników, działaczy i sympatyków któregokolwiek z małopolskich zespołów nie powinna dłużej prezesować organizacji, która winna dbać o dobro wszystkich rywalizujących zespołów, a nie tylko wybranych.

Najlepszym komentarzem do sytuacji w której pogwałcono zapisy regulaminu jest następująca wypowiedź: „Za dużo w polskiej piłce przeżyliśmy, żeby zgadzać się na niesprawiedliwość. Mamy za sobą dekadę opatrzoną signum temporis „Fryzjera”, że musimy stać na straży nawet przecinka w regulaminach, ustawach i przepisach związkowych”.

Wypowiedź zacytowana powyżej należy do Ryszarda Niemca. Kończ Waść, wstydu oszczędź…

W imieniu członków Stowarzyszenia „Wierni”
Jakub Paśnik

 

Na stronie klubu możemy przeczytać dokładną analizę zaistniałej sytuacji. Unia oczywiście będzie się odwoływać od tej bezzasadnej decyzji: zksunia.tarnow.pl

Zobacz także