Koszarawa Żywiec – Unia Tarnów PP 30.07.2008

 

Na tym meczu nie działo się nic szczególnego. Wybieramy się w 35 osób + 18 kibiców Wisły Kraków.

 

Pogoń Staszów – Unia Tarnów 10.08.2008

 

102 kibiców Unii Tarnów na tym spotkaniu, w tym 10 kibiców Glinika Gorlice oraz 5 Wisły Kraków. Gdy wchodzimy do sektora zaczyna się napinka z miejscowymi, którzy pokazali się nieźle liczbowo – około 200 osób. Następuje próba wymiany zdań, ale dochodzi jedynie do rzucania jakiś kamieni i prewencja przesuwa młyn gospodarzy. Niezła atmosfera, doping z obu stron. W naszym sektorze mała flaga Mafii, Glinik Fans oraz wiślacka Wadowice. Gospodarze z oprawą.

 

Stal Sanok – Unia Tarnów PP

 

W Sanoku na Stali w Pucharze Polski Nas 45 (z flaga „panorama Tarnowa”) +36 Karpat Krosno (z flaga „krośnianie”)+2 Wisła(środowy termin bardzo pokrzyżował nam plany). Kończymy przygodę z Pucharem Polski.

 

Unia Tarnów – Nieciecza 16.08.2008

 

Inauguracja wypadła bardzo słabo. Siedzimy pod dachem w deszczu i nie dopingujemy. Nas około 80 osób, ogólnie ponad 300 widzów.

 

Puszcza Niepołomice – Unia Tarnów 23.08.2009

 

Na ten wyjazd udajemy się z flagą małej Mafii w 37 osób, dodatkowo wspiera nas 10 Wiślaków.

 

Unia Tarnów – Orlicz Suchedniów 30.08.2009

 

Mecz w Tarnowie bez historii. Jesteśmy w około 70 osób, ale piknikujemy.

 

Glinik Gorlice – Unia Tarnów 6.09.2008

 

Nas 42 osoby z dwoma flagami(UT i Lwowska), przyjeżdżamy autokarem. Mecz przegrywamy, po bramkach czarnoskórych zawodników Glinika. Pozdrowienia dla ekipy „ŁYSYCH DIABŁÓW”. W tym samym czasie na turnieju kibiców w Przemyślu na Polonii 13 osób. Dziękujemy Polonii za wspólną zabawę.

 

Unia Tarnów – Korona II Kielce 13.09.2008

 

W końcu mecz w Tarnowie zmobilizował kibiców do aktywnego dopingu. Mimo fatalnej i chłodnej pogody wspieramy naszych piłkarzy w ponad 100-osobowym młynie. Wieszamy kilka flag – główną Mafię, a także dzielnicowe – Lwowska, Grabówka i Zachodnie Przedmieście.

 

Garbarnia Kraków – Unia Tarnów 20.09.2008

 

To już nie był wyjazd jak poprzednie. Tym razem nasze liczby były skromne. Jaskółki dopingowało 35 unistów i ok. 40 wiślaków.

 

Unia Tarnów – Wierna Małogoszcz 27.09.2008

 

Zbieramy się na wirażu w około 70 osób, chwilę dopingujemy, jednak widać wyraźny spadek formy w naszych szeregach. Na płocie dwie flagi – Mafia i Zachodnie Przedmieście.

 

Czarni Połaniec – Unia Tarnów 5.10.2008

 

W Połańcu wybieramy się skromną delegacją w 19 osób.

 

Unia Tarnów – Dalin 18.10.2008

 

Gromadzimy się w około 70 osób, ale nie prowadzimy dopingu.

 

Unia Tarnów – Neptun Końskie 02.11.2008

 

Nas ok. 60.

 

Hutnik Kraków – Unia Tarnów 08.11.2008

 

W końcu mecz, który elektryzował, w którym bardzo wiele się działo. Jedziemy czterema autokarami. Nas 220 osób + 22 Glinik, 5 Karpaty. Liczba Wiślaków to gdzieś ponad 500 osób. Od nas większość osób ubrana w białe koszulki z napisem „Duma Tarnowa” bądź „Unia Tarnów”. Na płocie trzy nasze flagi (w tym 1 debiut – Duma Tarnowa), łączona Unia – Wisła i jedna mała Wisły. Łącznie liczba w sektorze to około 800 osób.
Prezentujemy jedną oprawę składającą się z trzech sektorówek: herb Tarnowa, król z berłem zakończonym herbem i herb Unii.
Poza sektorem drobne incydenty z psami i ochroną. Jeszcze przed naszym przyjazdem Wisła walczy z Hutnikiem, którego zebrało się na ten mecz około tysiąca. My jesteśmy chwile trzymani pod Krakowem przez co docieramy praktycznie na rozpoczęcie meczu. Wtedy też dochodzi do prób ganianek na stadionie, jednak liczne oddziały policji skutecznie oddzielają sektory.

 

Unia Tarnów – Naprzód Jędrzejów 11.11.2008

 

W Święto Niepodległości przypadł nam w końcu ciekawszy mecz także na naszym stadionie, a to dzięki przybyciu fanów gości. To nas dodatkowo zmobilizowało. Uformowaliśmy około 130-osobowy młyn, w tym z nami obecnych było 30 kibiców Karpat. Zaczęliśmy od odśpiewania hymnu, a sporo osób miało ze sobą szale Polski lub nasze w barwach narodowych. Na płocie zawisły wszystkie nasze flagi narodowe. Z okazji 11 listopada zaprezentowaliśmy także dwie oprawy. Pierwszą była sektorówka z Orłem, zaś później kartoniada z godłami narodowymi. Bardzo dobra atmosfera i doping.

 

Dunajec Zakliczyn – Unia Tarnów PP

 

Na ten niedaleki wyjazd w ramach Pucharu Polski wybrało się 55 kibiców Unii.

 

INNE MECZE:

Tarnovia – Jastrząbka 17.08.2008

 

Wybieramy się obczaić mecz rywalek, aby zobaczyć czy w końcu pojawią się na jakimś meczu. Na trybunie niewiele osób, większość dziadków siedzi jednak mała grupka, której robimy zdjęcia. Na nasz widok zaczynają coś pyskować i w 6-8 osób kierują się w naszą stronę. Wybiegamy w 3 osoby i dochodzi do krótkiego starcia i wymiany ciosów na płycie boiska na naszą korzyść okraszona kilkoma glebami kibiców tarnovii. We wszystko wmieszała się ochrona przerywając całe zdarzenie. Jeszcze po meczu patrole chuliganów Unii poszukują atrakcji i trafiają jedną grupę.
W tamtym czasie niejednokrotnie odwiedzamy ich stadion, a każdy napotkany tłumaczył się, że nie kibicuje, albo jest juniorem i gra tylko w piłkę.

 

Tarnovia – Jadowniczanka Jadowniki 27.08.2008

 

0 Tarnovii, ok 20 Unii.

 

Iskra Tarnów – Tarnovia 10.09.2008

 

0 Tarnovii, z Unii 20 osób.

 

Tarnovia – Olimpia Kąty 2.11.2008

 

0 Tarnovii, Unii 10.

 

Wisłoka Dębica – Karpaty Krosno 10.09.2008

 

Na mecz wybieramy się pociągiem w 41 osób. Psy się nas w ogóle nie spodziewały. Jeden napotkany radiowóz chciał nas prowadzić na stadion, ale poszliśmy w osiedle. Manewrujemy kilkukrotnie policję. Wyłapaliśmy napotkaną grupę kibiców Wisłoki, z których kilku zaliczyło oklep, krzyczą o koniec. Następnie wjechała policja i kieruje nas na stadion, na który wchodzimy spisywani i kamerowani. Większa grupa stała dalej, ale już do niczego więcej nie dochodzi. Udana akcja z naszej strony.

 

Glinik Gorlice – Hutnik Kraków 4.10.2008

 

Nas 19 osób młodego składu. Po meczu od razu wracamy w stronę Tarnowa. Po przejechaniu kilku kilometrów od Gorlic zatrzymujemy się na parkingu i czekamy na pozostałe auta. Gdy one dojeżdżają i zjeżdżają na parking, mija nas ekipa Hutnika i Jastrzębia (48 osób, jak sami podają). Od razu wyjeżdżamy za nimi, a mundurowi, którzy jechali nawet nam tego nie utrudniają. Koalicja po przejechaniu około 100 metrów zatrzymuje się i wylatuje na drogę klaszcząc w ręce. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów wysiadamy w 8 osób i dochodzi do pierwszych starć z ich pierwszą linią, po czym koalicja cofa się widząc sprzęt. HKS i GKS nawołuje do rzucenia sprzętu, lecz nie przystaje na naszą propozycję rozegrania sparingu pod Tarnowem, bez policji, na honorowych zasadach. Chcą rozstrzygnąć spotkanie na miejscu, nie patrząc na naszą dużo mniejsza liczbę. Dobiegają do nas kolejne 4 osoby i dochodzi do kolejnego starcia, gdzie 1 osoba od nich obrywa i ląduje w rowie. Po krótkich utarczkach słownych Hutnik i Jastrzębie ruszają na nas, lecz widząc, że nie uciekamy po 1,5-2 m. zatrzymują się. 1 osoba od nich zapędza się i wyłapuje kilka ciosów. Wpadają mundurowi z bronią i przerywają starcie. Obie strony nie zdecydowane, od nas 2 osoby wyłapują po 1-2 strzałach w starciu. Po naszej stronie 4 osoby ze sprzętem, przy czym używa go 1. Całe zajście trwa ok. 4 min. 5 osób od nas zostaje zawiniętych i w trybie przyspieszonym w 24 h zostają osądzeni przez gorlicki sąd. Zostają ukarani grzywnami w wysokości 1600 zł.

Na meczu w młynie około 150 osób.

 

Nieciecza – Glinik – 10 kibiców Unii
Wisła Kraków – ŁKS Łódź – 20 kibiców Unii
Wisła Kraków – Legia – Super Puchar Polski w Ostrowcu, 30 kibiców Unii.
 

III Turniej kibiców Unii Tarnów 27.12.2008

 

Turniej kibiców okazał się kolejnym sukcesem. Ponownie zgromadził dużo ilość kibiców, około 400. Zaprosiliśmy wszystkie zaprzyjaźnione ekipy – Glinik, Karpaty, Wisłę. Wystąpiło 16 drużyn i 129 zawodników.

 

Piłka ręczna

 

Zimą udajemy się po raz pierwszy od bardzo długiego czasu na mecze piłki ręcznej. Zainteresowanie widzów było nimi bardzo nieduże, mimo gry w I lidze. My zebraliśmy się na trzy mecze prowadząc doping, który okazał się krótką odmianą tej szarej ligi. Zebraliśmy się w następujących liczbach. Na meczu z Żagiew Dzierżoniów 40 osób, z Chrzanowem 20 i z Olimpią Piekary Śląskie ok. 30.

 

WIOSNA 2009

 

LKS Nieciecza – Unia Tarnów 22.03.2009

 

Na ten wyjazd zbiera się nas już nieco mniej niż przed rokiem, ale liczba 150 osób jest całkiem niezła (w tym 10 kibiców Glinika). Zostajemy wpuszczeni za darmo do sektora, który jest oczywiście tylko zwykłym klepiskiem ziemi. Wypizdowa aura pogodowa nie ułatwia dopingu. Na sektorze wieszamy flagę Jaskółki.

 

Unia Tarnów – Puszcza Niepołomice 28.03.2009

 

Na pierwszym meczu w Tarnowie zbieramy się na wirażu w około 100 osób, dopingując od czasu do czasu. Na płocie wisi flaga Mafia.

 

Olimpia Wojnicz – Unia Tarnów PP

 

Mecze Pucharu Polski mają zawsze swój klimat, jeżeli chodzi o okręg tarnowski. Tym razem graliśmy w zaprzyjaźnionym Wojniczu. Atmosfera luźna i bardzo wesoła. Docieramy na mecz różnymi środkami transportu, dołączają do nas miejscowi fani Jaskółek i jest nas dokładnie 49 osób + 5 fanów Wisły Kraków.

 

Orlicz Suchedniów – Unia Tarnów 5.04.2009

 

Pierwszy raz udajemy się na ten dość egzotyczny wyjazd. W klatce melduje się 35 kibiców Unii wraz z flagą Jaskółki. Pogoda wietrzna, doping średni. Mecz bez większej historii.

 

Piast Czchów – Unia Tarnów PP

 

Kolejny mecz Pucharu Polski, tym razem w ciekawszych rejonach w stronę Nowego Sącza. Na ten mecz jedziemy całkiem zgrabną ekipą w 52 osoby. Na powrocie czeka na nas Sandecja. Dochodzi do próby starcia, zdążyło się wysypać kilka osób, jednak mocno pacyfikuje nas policja i nici z konfrontacji.

 

Unia Tarnów – Glinik Gorlice 11.04.2009

 

Mecz przyjaźni zgromadził całkiem niezłą liczbę fanów obu drużyn. Tym razem sformowaliśmy około 200-osobowy młyn. Glinik pojawił się jedną z lepszych liczb na tego typu meczach w historii. Dotarli do Tarnowa w 85 osób, do tego jeszcze 5 kibiców Karpat. Wspólny doping przez cały mecz. Zaprezentowane zostały dwie oprawy. Jedna sektorówka, druga folia Jaskółki z flagami na dwóch kijach i sporą ilością ogni wrocławskich.

 

Korona II Kielce – Unia Tarnów 19.04.2009

 

W końcu wyjazd do Kielc. Niestety to tylko mecz rezerw, wiec nie ma co się spodziewać kibiców Korony, ale sam fakt wyjazdu do wrogiego miasta powinien mobilizować. Spora obstawa policji to potwierdziła. Kibiców Unii dokładnie 62, dodatkowo wspiera nas 25 kibiców Wisły, co dało sumę 87 osób w klatce. Prowadzimy doping oraz wieszamy dużą flagę Mafii.

 

Unia Tarnów – Pogoń Staszów 22.04.2009

 

Ten mecz miał być efektownym początkiem nowej rundy. Niestety pogoda pokrzyżowała plany i mecz przeniesiono dopiero na koniec kwietnia i termin środowy. Goście jednak się w Tarnowie pojawili (ok. 40 osób), a my wystawiamy młyn liczący 75 osób. Jest to wynik poniżej możliwości. Sam mecz już nie miał takiego ciśnienia jak pierwszy w Staszowie.

 

Neptun Końskie – Unia Tarnów 24.05.2009

 

Na wyjazd do Końskich udaje się 27 kibiców Unii i 5 Glinika Gorlice. Na trasie ustawia się młody Widzew, w dwukrotnej przewadze liczbową – wygrywają starcie.

 

Unia Tarnów – Hutnik Kraków 31.05.2009

 

O tym meczu można napisać bardzo dużo. Szlagier prawie jak kilka lat wcześniej derby. Mobilizacja bardzo duża z obu stron. Nam dodatkowo wypadł jednocześnie mecz żużlowy w Rzeszowie, który zawsze gromadzi bardzo dużą rzeszę fanów Unii. To spowodowało jeszcze większą mobilizację. Było wiadomo, że Hutnik pojawi się w bardzo dobrej liczbie. Promocja meczu zaczęła się już trzy tygodnie przed specjalnym teledyskiem, reklamami na autobusach, transparentami i plakatami. Już od rana było czuć atmosferę wielkiego widowiska. Kibice Unii zbierali się na osiedlach. Hutnik przyjechał do Tarnowa specjalnym pociągiem dużo wcześniej w liczbie około 500 osób (w tym fani Jastrzębia), już wtedy doszło do pierwszych utarczek z ochroną. Na razie policja odgrodziła wszystkich, także przechodzących już kibiców Unii. Mecz wzbudził bardzo duże zainteresowanie, gdyż przybyło blisko 2 000 widzów. Na wirażu liczba ciężka do oszacowania, około 700-800 fanów. Wspierają nas zgody – Karpaty 80 osób, Glinik 50, Wisła 60.

Oczywiście doping i pierwsza oprawa już na wejście piłkarzy. Biało-niebieski transparent „We are UniAted, we are the best” z sektorówką i małymi białymi i niebieskimi machajkami. Prezentujemy również tradycyjne sektorówki z herbami Unii i Tarnowa. W drugiej połowie oprawa z Jaskółka na sektorówce i flagami z Jaskółkami na kijach. Do tego dużo białych świec dymnych. Sektor dobrze oflagowany. Spora ilość inwektyw. Najgoręcej jednak było po meczu. Liczba grupa kibiców Unii próbowała się dostać do klatki gości, Hutnik nie był bierny i rozpętała się walka z policją. Jedna z największych bitew w Mościcach. W stronę policji poleciały na ulicy kamienie, kostka brukowa, butelki, kosze na śmieci. Wszystko to działo się na ulicy, która została zamknięta oraz pobliskim parku. Oddziały policyjne użyły kul w celu rozpętania kibiców. Potem rozpoczęło się polowanie na kibiców w całych Mościcach, wyrzucanie z autobusów i pałowanie. Ogólnie zaczęło się zatrzymywanie wielu osób (około 100) i posypało się trochę zakazów stadionowych.

 

Naprzód Jędrzejów – Unia Tarnów 5.06.2009

 

Ostatni mecz ligowy odbył się po bardzo burzliwym meczu z Hutnikiem. Należy go zaliczyć jednak do udanych. Pojechaliśmy w piątek w 76 osób, w tym 10 Glinik i 4 Wisła, z dwiema flagami Jaskółki i małą mafią. Piłkarze podziękowali nam za doping i rzucili koszulki.

 

O innych meczach ligowych w tej rundzie nie wiele można się rozpisać. Liczby nie były imponujące, mimo to sezon obfitował w różne przygody. Dla statystyki dodajmy mecze w Tarnowie: Garbarnia – 45 osób, Czarni Połaniec 50, Lubrzanka Kajetanów 65 (na tym meczu bardzo dobry doping). Inne wyjazdy: Małogoszcz – 7, Myślenice 14 + około 50 Wisły oraz pucharowe: Bochnia 45 + 10 Wisły, Tuchów 40, Przęciszów 19 + 50 Wisły.

 

INNE:

 

Hutnik Kraków – Glinik Gorlice

 

GLINIK: Od nas na Hucie 77 osób, z nami Unia 24 osoby oraz Podhale 10 osób. Wielkie dzięki za wsparcie. Wiszą 2 nasze fany i po jednej Unii i Podhala. Prowadzimy dobry doping przez cały meczy, szczególnie ostatnie 20 minut kiedy ciągniemy jedną pień bardzo dobrze się przy tym bawiąc.

Na boisku jak zwykle w tej rundzie przegrywamy. Cześć trasy pokonujemy z obstawą cześć nie. W Brzesku czekając na Unie gonimy kilka osób które wybrały się na zakupy w barwach, poza tym spokój.

 

Pogoń Staszów – Glinik Gorlice

 

Od nas 27 osób+13 Podhale+7 Unia, dzięki za wsparcie. Wisi jedna nasza flaga i Podhala. Podróż w obie strony spokojna z naszymi tajniakami i zmieniającą się co powiat psiarnią. W pierwszej połowie kilka okrzyków, w drugiej już bardzo dobry doping i zabawa na sektorze. Były negocjacje, co do biletów ale mimo wszystko dzięki dla Pogoni za pomoc przy wejściu i wodę.

 

Inne mecze: Stal Rzeszów – Karpaty 30 osób, Karpaty – Avia 13, Karpaty – Resovia 5, Ruch – Wisła 14, Odra – Wisła 2, Karpaty – Stal 3