JESIEŃ 2013

 

W sezonie 2013/14 z przyczyn pozasportowych znowu wylądowaliśmy w III lidze. Ponownie nie zabrakło wielu opraw. Największym zainteresowaniem cieszyły się mecze z Wisłą II Kraków i jubileuszowy z Ruchem Chorzów, które gromadziły około tysiąca widzów. Wśród opraw należy wyróżnić kartoniadę – ‚władcy Galicji”, malowane flagi na dwa kije oraz podświetlaną folię Ultras. Najlepszymi meczami wyjazdowymi były pojedynki w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie pojechaliśmy w 144 osoby oraz na Hutniku, gdzie wraz z Wiślakami i fanami Glinika stworzyliśmy ponad 400 osobowy młyn.
Wiosną duża część meczów odbywała się bez publiczności w związku z nowymi absurdami wymyślanymi przez nasze władze.

 

KSZO Ostrowiec – Unia Tarnów 10.08.2013

 

Pierwszy wyjazd rundy, po niesłusznej degradacji Jaskółek do III ligi przypadł na Ostrowiec Świętokrzyski. Ostatni raz przyszło nam grać z KSZO w 1999 roku! Spotkanie zapowiadało bardzo ciekawie pod względem kibicowskim. Zebraliśmy się w 144 osoby, w tym 14 Wiślaków (2 nabite autokary i 7 samochodów). Na mecz docieramy tuż przed jego rozpoczęciem i dopingujemy całe spotkanie. Na naszym sektorze wieszamy 5 flag (panorama, Koszyce, Jaskółki, White Uniated i FC Sufczyn) oraz transparent dla naszego kolegi zmarłego tragicznie w ostatnim czasie (ŚP. Boniek – śmierć kibica jak śmierć brata). Gospodarze również dopingują cały czas, dodatkowo zaprezentowali oprawę.

 

Korona II Kielce – Unia Tarnów 18.08.2013

 

Nas 60 osob z 2 flagami. Nie wchodzimy na stadion przez absurdalną decyzję, że kibice gospodarzy maja wstęp za darmo, a kibice gości płacą 10zł. Po pierwszej połowie zawijamy się w stronę domu, powrót objazdami, przez to, że tą samą trasą wracała Jaga z Niepołomic.

 

Unia Tarnów – Wisła II Kraków 24.08.2013

 

Unia – Wisła, mecz przyjaźni w Jaskółczym Gnieździe, dziś zaczął się jednak od multum policji na stadionie oraz poza nim, tak jakby miał się odbyć mecz największych wrogów. Nic z tego, dziś kibice Unii oraz Wisły nie dali się sprowokować policji oraz władzy, która stara się ograniczać zabawę na trybunach.

Policja węszyła cały stadion, trybuny jakby właśnie zdarzyła się kraksa drogowa. Samo konfetti najpierw sprawdzała ochrona, a potem dwukrotnie przed meczem policja. Panów zaciekawiły nawet litery na kartonach. Dziura budżetowa rośnie w zatrważającym tempie, ale szanowna władza szasta publicznymi pieniędzmi na prawo i lewo. Ważną sprawą tego systemu jest konfetti na meczu III ligi. Kto głosował na tych ludzi, którzy teraz rządzą niech się poważnie zastanowi nad swoim wyborem. Przekracza to granice absurdów, do których nawet PRL-owi daleko.

Przygotowaliśmy oprawę „Władcy Galicji”. Składała się ona w sumie z ok. 330 kartonów, wyciętych w koła, z namalowanymi jaskółkami i białymi gwiazdami oraz z przodu z literami ułożonymi w hasło. Potem rzucamy jeszcze konfetti. W przygotowanie oprawy zaangażowali się młodzi kibice Jaskółek. Nas ogółem w młynie ponad 350 osób, w tym kilku fanów Glinika oraz Wiślacy, którzy docierali na mecz w niezorganizowanych grupach. Ogólnie na trybunie całkiem dobra frekwencja jak na mecz w III lidze (800 osób).
Doping oczywiście cały mecz. Sektor tego dnia dobrze oflagowany. Wiszą flagi: ZKS Unia Tarnów, Jaskółki, PWST, Zielone, panorama, Mościce oraz mała ACAB i GNLS małopolskich patriotów.

 

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów 4.09.2013

 

Na sympatycznym wyjeździe do malowniczego Sandomierza wybraliśmy się w 63 osoby, w tym 8 Glinik i 1 kibic Wisły Kraków. Należy tylko żałować środowego terminu tego spotkania. Na sektorze wiszą nasze dwie fany – Jaskółki i PWST oraz jedna Glinika. Docieramy w okolicach 30 min. meczu, doping zaczynamy pod koniec pierwszej połowy i kontynuujemy całą drugą część spotkania. Stadion w Sandomierzu robi bardzo dobre wrażenie. Ładny, kameralny obiekt piłkarsko – lekkoatletyczny jakiego brakuje w Tarnowie. Gospodarze wystawili dość liczny młyn – na oko ponad 250 osób, dobrze oflagowani. Zaprezentowali oprawę patriotyczną z okazji 1 września, odśpiewali hymn do którego też się przyłączyliśmy.

 

Hutnik Kraków – Unia Tarnów 13.09.2013

 

Kibiców Unii na tym wyjeździe około 200, w tym kilkunastu kibiców Glinika. Wisła wspiera nas w podobnej liczbie. Mecz to obustronny akt nienawiści. Gospodarze palą szale Wisły. Po meczu dochodzi do awantury, lecą krzesła, ochrona gazuje. Przez to wracamy do Tarnowa dopiero około 4 w nocy.

 

BKS Bochnia – Unia Tarnów 29.09.2013

 

Mecz przyjaźni. Na wspólnym sektorze gromadzi się 60 Wiślaków i 80 kibiców Unii. Na mecz docieramy pociągiem oraz samochodami.

 

Unia Tarnów – Ruch Chorzów 12.10.2013

 

Z okazji jubileuszu 85-lecia naszego klubu rozegrany został towarzyski mecz z Ruchem Chorzów. Oczywiście postanowiliśmy wykorzystać tą okazję do zaprezentowania opraw oraz dobrej zabawy w młynie.

Wynik na boisku nie miał żadnego znaczenia, dlatego można było skupić się na dopingu. Ten, szczególnie w drugiej połowie był chwilami bardzo dobry. Najlepiej wyszło śpiewane ok. 10 min HSV. Mimo stojącej jeszcze kolejki przed kasą postanowiliśmy dopingować od samego początku. Młodzi piłkarze Unii wyszli z naszymi dużymi flagami oraz maskotką ZETKĄ, my również machamy a potem prezentujemy sektorówkę z herbem.

Z czasem nasz młyn urósł do ok. 300 osób, pojawiła się również ok. 10 osobowa grupa kibiców Glinika Gorlice. Jeszcze przed przerwą prezentujemy oprawę związaną z legendarnym piłkarzem naszego klubu Krzysztofem Palejem, najlepszym strzelcem Unii Tarnów. Przewodnie hasło: „Jeden jest aktor w króla roli, 436 meczów, 213 goli”. Pierwsza część oprawy poza transparentami składała się z machajek ze sreberek oraz serpentyn. Następnie rozciągnęliśmy sektorówkę z postacią naszego snajpera, herbem Unii i klubu oraz napisem #10 Cyna. Niestety z perspektywy, z której była filmowana oprawa dolna część sektorówki była trochę zasłonięta przez transparent.

Po przerwie prezentujemy 85 flag na dwóch kijach, które malowaliśmy już od roku (kilka z nich szyte). Każda flaga jest inna, dlatego poświęciliśmy sporo czasu na ich przygotowanie. Na sektorze wisiały flagi: Mościce, Jaskółki, Zielone, ACAB, panorama, ZKS Unia Tarnów i VGG Glinika Gorlice. Mecz zgromadził 1200 widzów, w tym młodych piłkarzy Jaskółek, którzy mieli dużą frajdę, po naszej oprawie wzięli machajki i sami ultrasowali. Mecz był chwilowym powrotem do poziomu piłki, której w Tarnowie znowu brakuje. Mamy nadzieję, że sytuacja naszego klubu wreszcie się ustabilizuje i będziemy mogli iść w górę ligowych szczebli.

 

Mikołajkowy show halowy – 7 grudnia turniej rocznika 2002

 

W sobotę w hali „Jaskółka” byliśmy świadkami kolejnych zmagań młodych piłkarzy. Tym razem o „Czarną Jaskółkę” rywalizowali zawodnicy z rocznika 2002. Z tej okazji przygotowaliśmy oprawę i dopingowaliśmy piłkarzy na meczach Unia Tarnów – Stal Stalowa Wola, Wisła Kraków – Sandecja, a także na zakończenie na meczu Unia – Wisła.
W ostatnich latach przy okazji turniejów czy meczów wspieraliśmy piłkarzy z roczników 1999, 1998, 2000, 2003, juniorów młodszych, czas przyszedł na chłopaków z rocznika 2002. Przygotowaliśmy oprawę z hasłem – „Mali następcy wielkich bohaterów” z motywem „gniewnego”. Machaliśmy biało – niebieskimi flagami oraz kilkoma malowanymi, w tym najładniejszą zrobioną z oprawy Unia riots. Do tego stroboskopy i wulkany dały ciekawy efekt.

 

WIOSNA 2014

 

Unia Tarnów – KSZO Ostrowiec 15.03.2014

 

Dzień w którym nie mogliśmy wejść na stadion. Gromadzimy się w około 130 osób na wale chwilę śpiewając i zmuszając służby mundurowe do zabezpieczenia meczu. Wcześniej odwiedzamy halę Jaskółka w około 80 osób dopingując młodych chłopaków z rocznika 2005. Po meczu udajemy się na miasto i wraz z zaproszonymi gośćmi idziemy w 250 osób w Marszu Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

 

Unia Tarnów – Korona II Kielce 29.03.2014

 

Przez problemy z policją dopiero mecz z Koroną II Kielce mógł odbyć się przy dopuszczalnej liczbie 999 widzów. W związku z tym na naszym stadionie został wydzielony sektor na tyle właśnie miejsc, bez oddzielnego sektora dla młyna. Ciężko myśleć o oprawie w takich warunkach, dlatego zrezygnowaliśmy z wykonywania głównej oprawy. Postanowiliśmy jednak uatrakcyjnić III-ligowy pojedynek „Jaskółek” poprzez konfetti, serpentyny i flagowisko z pasami ze sreberek. Do tego celu przygotowaliśmy trzy pasy niebiesko – srebrne (2 na 6 m.) a między nimi machajki srebrne i niebieskie, na dole pięć dużych flag, w tym cztery nowe malowane markerami i sprayami: Forza Unia, mafia, gniewnego oraz UNIA. W młynie nasza liczba dobiła do 250 osób, w tym 40 fanów Glinika Gorlice, z którymi w drugiej połowie na mecz do Jadownik udało się od nas 20 osób. Doping całkiem niezły w pierwszej połowie, po przerwie kontynuowany, ale już w mniejszym gronie. Na boisku 1-1, przy wielu okazjach dla Unii na wygraną.

 

Dalin Myślenice – Unia Tarnów 12.04.2014

 

W sektorze gości melduje się 100 osób – 75 Unii i 25 Wisły, z dwoma flagami Unia Tarnów – mafia oraz FC Wisły z Kłaja.

 

Unia Tarnów – BKS Bochnia 3.05.2014

 

Dziś w młynie na meczu z BKS Bochnia 110 osób, w tym grupa fanów Wisły. Mamy ze sobą kolejne, nowe wzory flag na kije. Doping rwany, generalnie bez szału. Na sektorze 4 flagi: narodowa Unia Tarnów, Grabówka, Małopolscy Patrioci oraz mała narodowa Tarnów. Piłkarze remisują 0-0 mimo kilku stuprocentowych okazji.

 

1.05. w 70 osób udajemy się do Żabna na mecz Glinika Gorlice.

 

Tarnovia – Victoria Koszyce (FC Unii)

 

Dzisiaj, w większości młoda Unia odwiedza stadion na Bandrowskiego w liczbie 80 osób, na meczu Tarnovii z Victorią Koszyce. Internetowych napinaczy oczywiście 0. Na głównej trybunie garstka pikników. Wywieszamy odpowiedni transparent: „W internecie się spinacie, na swój mecz przyjść się sracie, w ukryciu siedzicie całe życie, nic tu kurwy nie znaczycie”

Duża obstawa policji, spisywanie w okolicy i na stadionie, do tego mandaty po tym jak rozpoczął się doping. Z czasem wychodzimy ze stadionu w grupach. Zespół z Koszyc wygrywa 2-0. TYLKO UNIA W TARNOWIE!

 

Unia Tarnów – Nida Pińczów 24.05.2014

 

Unia rozjechała Nidę Pińczów 5-0, aż chciało się oglądać mecz. Nas ponad 70 przy czym niektórzy woleli piknikować, bo tak ciężko wspomóc zespół w ligowym meczu. Doping za to najlepszy w tej rundzie, mimo najmniejszego młyna. Nawet lepszy w drugiej połowie, co się rzadko zdarza. Dzięki bębnowi śpiewaliśmy dziś wszystkie nowe przyśpiewki. Duży plus dla osiedla Krzyż, które stanowiło 1/4 młyna. Z oprawy musieliśmy zrezygnować, ze względu na niezadowalającą frekwencję.

 

Unia Tarnów – Poprad Muszyna 31.05.2014

 

Mimo, że piłkarze Jaskółek już w tym sezonie o nic nie walczą i że graliśmy z rywalem nieatrakcyjnym pod względem kibicowskim, to mecz z Popradem okazał się jednym z najciekawszych w tej rundzie. W pierwszej połowie prezentujemy nowe, niemal dwumetrowe flagi na dwa kije, które tworzą napis UNIA, do tego również nowe białe machajki, oraz szarfy.
Na meczu gościmy 13 kibiców węgierskiego Győri ETO FC (z grup Infinite Unity, Youth Unity oraz fana zaprzyjaźnionego Vasas Budapest), który wczoraj w ostatnim ligowym pojedynku wygrał 5-0 i został wicemistrzem Węgier. Po meczu goście z Węgier zwiedzają z nami Tarnów – Mauzoleum i pomnik gen. Bema. W sumie nas ok. 170 w tym także po kilku fanów Wisły Kraków i Glinika Gorlice. Na stadionie wieszamy flagi Unia Tarnów – mafia, PWST, łączoną polsko – węgierską, dwie kibiców z Węgier oraz Małopolskich Patriotów.

Doping bardzo dobry, także za sprawą powrotu G., naszego młynowego, który skutecznie wszystkich zmotywował do śpiewania.

 

Tuchovia – Glinik Gorlice 4.06.2014

 

W końcu udało się rozegrać zaległy mecz pomiędzy Tuchovią a Glinikiem. 17 maja pogoda bardzo pokrzyżowała plany, z wielkiego meczu wyszły nici. Niestety powtórka odbyła się w terminie środowym, co miało wpływ na frekwencję. Mimo wszystko było całkiem przyzwoicie. Nasza liczba 30, kibiców z Tuchowa 20, zaś Glinika ok. 40-50 osób. Z powodu mocno rażącego słońca zasiadamy na trybunie, a nie jak to było planowane po drugiej stronie. Pod koniec meczu została zaprezentowana oprawa. Folia wykonana była już w zeszłym roku, dość spontanicznie. Litery do słowa ULTRAS oraz Jaskółka zrobione z materiału. Wykorzystaliśmy tym samym końcówkę czarnego materiału jaka pozostała ze wcześniejszych opraw. Litery wykonane w czcionce 3D na folii dały ciekawy efekt. Należy podkreślić duże zaangażowanie kibiców Tuchovii w organizacji. Generalnie mecz na plus.

 

Tarnovia – Wisła Szczucin

 

Ten mecz kończy się awanturą. Zbieramy się w 80 osób. Gospodarzy wspomaga Cracovia. Jak za dawnych lat 80. dochodzi pomiędzy nami do awantury. Pasiaki wylatują m.in. z butlami gazowymi, część osób od nas wychodzi do walki, ale akcja kończy się dość szybko interwencją policji, a mecz w ogóle się nie odbył.

 

Nasze liczby:
Jesień

Wyjazdy:
KSZO – Unia T. 144 (14 Wisła)
Korona II – Unia 60 (2 Glinik, 2 Wisła)
Wisła Sandomierz – Unia 63
Hutnik – Unia 430, w tym ok. 200 Wisła i 15 Glinik
BKS Bochnia – Unia 80 + 80 Wisła
Beskid – Unia 50
Wierna – Unia 0
Borzecin – Unia (PP) 25 .
Nida – Unia 23 (zakaz)
Poprad – Unia 30 (zakaz)

W Tarnowie liczba młyna
Unia – Soła 140
Unia – Wisła II 350, w tym 80 Wisła, 5 Glinik
Unia – Dalin 100
Unia – Przebój 90
Unia – Granat 50
Unia – Ruch Chorzów (85-lecie) 300, Glinik ok. 20 (widzów ponad 1000)
Unia – Górnik Libiąż 80
Unia – Poroniec 100
Unia – Łysica 100

Wiosna

Wyjazdy:
Soła – Unia 45+50 Wisły
Wisła II – Unia – bez publiczności
Dalin – Unia 75+25 Wisły
Granat – Unia – zakaz
Górnik – Unia – zakaz
Poroniec – Unia – zakaz
Łysica – Unia – 30

W Tarnowie:
Unia – KSZO 130 – bez publiczności
Unia – Korona II 250, w tym 40 Glinika
Unia – Wisła Sandomierz – bez publiczności
Unia – Hutnik NH – bez publiczności
Unia – Bochnia 110, w tym kilkanaście Wisły
Unia – Beskid – bez publiczności
Unia – Wierna 30
Unia – Nida 70
Unia – Poprad 175 w tym Gyor 13, Wisła 6, Glinik 6

Nasze liczby meczach przyjaciół:
Wolania – Glinik 70
Cracovia – Wisła 33
Sokół Borzęcin – Glinik 30
Liga mistrzów w futsalu w Bochni 12
Tuchovia – Sandecja II 20
Wisła – Górnik Zabrze 40
Wisła – Cracovia ponad 100
Jadowiczanka – Glinik 20
Tuchovia – Tymbark 9
Glinik – Nowa Jastrząbka 4
Glinik – Sandecja II 5
Polan – Glinik 70
Tarnovia – Koszyce 80
Tuchovia – Glinik 30
Zakopane – Glinik 3
Tarnovia – Wisła Szczucin 80.

Inne wydarzenia, w których braliśmy udział (nasze liczby):
1.08 obchody Powstania Warszawskiego 80
15.08 obchody Bitwy Warszawskiej 70
30.10. III Tarnowski Marsz Niepodległości 100
11.11. Marsz Niepodległości w Warszawie 90
7.12. Turniej o Czarną Jaskółkę rocznik 2002 60
22.12. Pokazowy mecz koszykówki 80
1.02. IV halowy turniej kibiców Unii Tarnów 250
15.03. Turniej rocznika 2005 80
15.03. Marsz Przyjaźni Polsko – Węgierskiej 150 + goście
Turniej w Dębicy 28
Rocznica zbrodni katyńskiej 40
Protest pod siedzibą PO 50.