Aktualności
Ostatnie zmiany w Unii Tarnów u progu nowego sezonu

Pozostał tydzień do rozpoczęcia sezonu 2022/23 w III lidze. Unia Tarnów w sobotę 6 sierpnia o godz. 14 rozegra mecz z Sokołem Sieniawa. W związku z problemami dotyczącymi wynajmu Stadionu Miejskiego Jaskółki zagrają na stadionie przy ul. Pisłudskiego. W piątek w mediach klubu przedstawiono nowych zawodników. Unię wzmocniło sześciu młodych, perspektywicznych zawodników w wieku 17-22 lat, którzy wzmocnili każdą formację zespołu. Wydaje się to być odpowiedni kierunek budowy zespołu, wszystkim zawodnikom życzymy udanego sezonu.

 

Pierwszym, który wzmocnił Unię jest Tomasz Palonek – 22 letni napastnik, wychowanek Gdovii, ostatnio piłkarz Wisłoki Dębica. Ponadto jest także byłym młodzieżowym reprezentantem Polski futsalu i w tej dyscyplinie wywalczył z drużyną 3 miejsce w mistrzostwach Europy U19.

 

W pomocy po odejściu Sebastiana Jacaka do II-ligowego Hutnika o miejsce zawalczy Bartosz Chmielowski – 20 letni piłkarz, grający w IV-ligowych Lubaniu Maniowy i Dunajcu Zakliczyn oraz wypożyczony z Garbarni Kraków 18-letni Kacper Ciuruś.

 

Młodzi zawodnicy pojawią się także w linii obrony. Po najgłośniejszym transferze tego lata, odejściu Wiktora Matyjewicza do Hellasu Verona również w tej formacji będzie miejsce na rywalizację o podstawową jedenastkę. Pierwszym z nich jest Maksymilian Rachfał – środkowy obrońca Wisły Kraków, gdzie był kapitanem drużyny aktualnego wicemistrzem Polski U-17. Drugim nowym obrońcą jest 19-letni wychowanek ukraińskiego klubu Vorskla Poltava Dmitro Marchenko.

 

Pozostaje pozycja bramkarza. Oczywiście nr 1 pozostaje Mateusz Zając, ale będzie miał silną konkurencję w postaci młodego talentu Piotra Zagórowskiego. Ten 18-letni bramkarz ma za sobą udany sezon w barwach 4-ligowego Okocimskiego Brzesko, gdzie stał się podstawowym zawodnikiem, a wcześniej z powodzeniem występował w drużynach młodzieżowych Wisły Kraków.

 

Kreuje nam się jeszcze ciekawszy skład niż przed rokiem, a co ważne z zawodnikami, którzy cały czas mają szansę się rozwijać.

Zobacz także