Aktualności
Relacja z wyjazdu do Krosna – 22.04.2017

Karpaty Krosno – UNIA TARNÓW 22.04.2017. Mecz z Karpatami uznaliśmy za jeden z najważniejszych w tej rundzie. Wyjazd był mocno promowany co przełożyło się na spore zainteresowanie. Ostatecznie na trawiastym klepisku, jedynie przez nieporozumienie nazywanym w Krośnie sektorem gości, stawiamy się w prawie 160 osób, co uznajemy za całkiem dobrą liczbę. Wraz z nami 8 osobowa delegacja ETO Győr. Mimo początkowych protestów ochrony wnosimy ze soba 4 flagi w tym jedną ETO oraz 3 transparenty: węgierski z pozdrowieniami dla naszych wspólnych przyjaciół po drugiej stronie muru, drugi ze słowami otuchy i wsparcia dla naszego chorego kolegi Roberta oraz trzeci skierowany do Karpaciarzy o treści: „Czy już kurwo zapomniałaś, że bez Unii nie istniałaś”, stanowiący odpowiedź na akcenty anty umieszczane w przedmeczowych zapowiedziach krośnian.

Karpaty kręcą tego dnia młyn na trybunie krytej. Sami oszacowali jego wielkość na ok. 200 osób. 200 – ponieważ uratował ich Glinik Gorlice wspomagając w bardzo dobrej liczbie 110 osób, co jednocześnie oznacza, że tego dnia bylismy na stadionie Karpat najliczniejszą kibicowską ekipą oraz że Karpaty będące na takim ciśnieniu w naszym kierunku, promując mecz z nami jako najważniejszy w rundzie zebrały się na niego w liczbie około 100 osób. Gdyby nie wizyta naszych braci z Eto, Karpat byłoby na stadionie najmniej. Doping prowadzimy przez cały mecz, ale na średnim poziomie. Spotkanie obfitowało w sporą liczbę bluzg i obustronnych pocisków. Nas najbardziej rozśmieszyło zaśpiewanie przez Karpaty „Braci się nie traci”. W kontekście ich zachowania kilka lat temu wobec nas i Glinika był to mocno humorystyczny akcent meczu.
Podsumowując, na własne oczy przekonaliśmy się, że od momentu zakończenia naszej zgody, u Karpat nic sie nie zmieniło i wciąż mają problem z samodzielnym funkcjonowaniem. Żeby mogli zaprezentować się na poziomie, muszą liczyć na innych. Tym razem w roli koła ratunkowego wystąpił gorlicki Glinik. Tak więc z kronikarskiego obowiązku należy zanotować, że pewien etap naszej historii został właśnie definitywnie zakończony. Teraz koncentrujemy się na innych celach i wyzwaniach. TYLKO UNIA !!!

ZDJĘCIA:

Karpaty Krosno – Unia Tarnów 22.04.2017

VIDEO:

Zobacz także